Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Alkohol...:)  

Strona 8 / 11 Wstecz Następny
Dyzio
stały bywalec

Aronii to jeszcze nigdy na oczy nie widziałem chociaż zwracam uwagę krzewy dziko rosnące. Może w środkowej Polsce nie ma warunków sprzyjających do wzrostu tej rośliny dlatego rzadko można ją spotkać.
Bedę starał się ją znaleźć u siebie w okolicy. Poniżej wklejam obrazek aronii.
[img=480x360] [/img]

[edytowane 11/11/2009 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2009 10:01 pm
big_red
forumowicz

tru, ale nie zaprzeczysz że w mediach funkcjonuje podział, o którym wspomniałem na świat cywilizowany i nie cywilizowany, lub inaczej mniej cywilizowany, dlatego też go użyłem. Zgadzam się z tym co mówisz na temat powrotu do korzeni, ale wątpię, abyśmy mogli dożyć takich czasów, bo jak na razie idziemy w zupełnie inną stronę, budując coraz to większe centra handlowe i coraz to dłuższe drogi, kosztem środowiska. Czasem ktoś wspomina o walce z efektem cieplarnianym oraz o ekologicznych pojazdach jak np. samochody elektryczne, ale zanim te wszystkie technologie wejdą w życie to mnie już pewnie tu nie będzie. A znając życie jeśli już się pojawią, to równocześnie zostaną wykorzystane nie tylko do ochrony środowiska, ale również do jego zanieczyszczenia, bo człowiek potrafi...

[edytowane 11/11/2009 przez big_red]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2009 12:41 am
tru
 tru
stały bywalec

Każdy wzrorzec składa się z dwóch rzeczy: samego istnienia i powielania się. Istnieje dzięki zjawisku którego dotyczy, a powiela dzięki przekazywanej informacji.
Stąd to przedziwny dla mnie pomysł że ludzie będąc przeciwnikiem jakiejś idei/wzorców - samemu ją powielają. Bardzo często te wzorce żyją tylko dzięki swym powielaczom - a nie musza być prawdziwe.

"I tak nic nie zmienię" - mówi każda kropla z powodzi.

Nie jest łatwo, ani nie jest najlepiej - zgoda. Pewnie że dopóki istniejemy w takiej a nie innej cywilizacji zdani jesteśmy na takie a nie inne składniki w żywności. Dlatego alternatywą jest powrót z wielkomiejskiego bezimiennego betonu do natoralnej mikrospołeczności.

Dałem link do ciekawego forum, gdzie jak widać mnóstwo ludzi interesuje się biodbudownictwem, a wielu z nich już rozpoczęło budowy,są foty. Więc to nie prawda, że jest coraz gorzej. Jest coraz lepiej - 10 lat temu mało kto o tym myślał. Jest też ekowioska.pl i pełno innych powstających co kilka miesięcy.

Własnoręczny wyrób większości dóbr w obrębie małej społeczności jest całkiem sensowna, ekonomiczna i wykonalna alternatywa.

Swoją drogą nie pojmuję dlaczego tkwi w Was archetyp szałasu w środku lasu ?
Technologia może tylko pomóc w takim zyciu. Coś co było kłopotliwe przez stulecia jak ubijanie słomy na cegły - dlatego zostało wyparte przez beton - dziś może powrócić właśnie dlatego że mozna skonstruować nowoczesne i wydajne ubijarki. To tylko przykład technologi w służbie naturze.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2009 2:25 am

i to jest słuszna koncepcja 🙂

też uważam że zamiast być utopijnym malkontentem za klawiaturą można spokojnie połączyć pewne praktyczne elementy "infrastruktury" ze zrównoważonym stylem życia - nie proponuje się wtedy garstce dziwaków mieszkania w szałasie tylko całej rzeszy rozsądnych alternatywnie myślących ludzi, ludzi z potencjałem możliwość wcielenia tego alternatywnego myślenia w codzienne życie.
z pożytkiem dla siebie i w naturalny sposób też dla innych, środowiska itd

RÓB SOBIE TEMPEH

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2009 11:11 am
Szczurunia
bywalec

Rozbawiło mnie to zdjęcie aronii 🙂 to naprawdę nie taka rzadkość w Polsce... przynajmniej jak na mój gust. Całą podstawówkę dorabiałam sobie na zbiorach aronii u mnie w miasteczku, na mojej działce rośnie kilka krzaków i prężnie się rozwijają bez żadnej sztucznej 'pomocy'. Jakoś nie chce mi się wierzyć w te trudne warunki rozwoju 🙂
A aronia to jest dobra w słoiczkach w zalewie tak jak się robi jagody, tylko mocno słodzić trzeba bo cierpkie to to jak nie wiem:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2009 5:14 pm
tru
 tru
stały bywalec

Całkiem mozliwe. W sumie Polska ma kilka stref.

Tu na zachodzie jest o wiele cieplej. Tak się niby mówi, że parę stopni w tą czy w tą, ale tak idąc na wschód poznań jeden stopnień mniej, konin kolejny, lódź kolejny, warszawa kolejny i jak sie uzbiera to nierzadko bywa tak że w wczesną wiosną u nas jest już 18 stopni - można chodzić na boso a w suwałkach jeszcze 10 - czapki i kalesony.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2009 7:23 pm
sublime86
bywalec

Mnie alkohol smakuje pod niewieloma postaciami i przyznam szczerze, że jestem pod tym względem b. wybredna. Współczuję ludziom, dla których stanowi on jedyną alternatywę i zdaję sobie sprawę, że takich ludzi jest sporo.
Odkąd przeszłam na wege zaczęłam jakoś bardziej zwracać uwagę na to, co jem i piję. Myślę, że z korzyścią dla siebie:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/11/2009 10:29 pm
lekki123
bywalec

Moja kochana babcia robi wspaniale nalewki, jak studiowalem gdy wyjezdzalem z domu to babcia zawsze dawala mi jakas jedna butelke swojego wyrobu, mowiac "Masz synku wypijesz sobie razem z kolegami"

Po pewnym czasie dzialanie oraz moc nalewek mojej babci w niewielkim, zaufanym kregu akademikowych alkoholikow stala sie slawna 😉

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2009 12:43 am
Dyzio
stały bywalec

Rozbawiło mnie to zdjęcie aronii 🙂 to naprawdę nie taka rzadkość w Polsce... przynajmniej jak na mój gust.

Może nie rzadkość ale w moich okolicach ten krzew nie rośnie albo po prostu nie zwróciłem na niego uwagi.

Moja kochana babcia robi wspaniale nalewki, jak studiowalem gdy wyjezdzalem z domu to babcia zawsze dawala mi jakas jedna butelke swojego wyrobu, mowiac "Masz synku wypijesz sobie razem z kolegami"

To masz ciekawą babcię, bo mnie zawsze mówiła: "Nie pij wnusiu bo zostaniesz alkoholikiem". 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2009 6:43 pm
Sima
 Sima
stały bywalec

lubię piwko winko i inne pyszne trunki 😛 ale od okazjonalnego wypicia do alkoholizmu naprawde daleka droga...

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/11/2009 8:03 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Może nie rzadkość ale w moich okolicach ten krzew nie rośnie albo po prostu nie zwróciłem na niego uwagi.

Ja widziałam wręcz masową uprawę aronii na ogródkach działkowych.Byłam zdziwiona jego popularnością bo prawie u każdego działkowca pięknie owocowały w tym roku krzewy. Tam w twoich stronach zapewne jest podobnie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2009 12:51 am
Dyzio
stały bywalec

Bardzo możliwe :red: W każdym razie u mnie na działce sam wysiał się tylko jaśmin, czarny bez, orzech włoski i dużo klonów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/11/2009 1:42 am
ImJustCool
forumowicz

A moim zdaniem wszystko jest dla ludzi ! 😀
Wiadomo mozna się napić, okazyjnie, ale bez przesady. Ja zazwyczaj piję tylko okazjonalnie, a więcej to może na 18stkach, Sylwestra i tego typu imprezach.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/11/2009 2:34 pm
Catinahat
bywalec

Blanka, zamiast białka radzę coś tłustego, np surówka z awokado i z oliwą plus jakieś orzechy do podjadania w trakcie. Po imprezie jeszcze herbatka miętowa. Ja raczej nie mam rewelacji żołądkowych ale mój chłopak na drugi dzień piję słodką herbatę i to mu trochę pomaga.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2010 1:18 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Tłuszcz + alkohol to masakra dla wątroby.

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/06/2010 3:23 pm
Strona 8 / 11 Wstecz Następny
  
Praca