Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kolejny seks-skandal w Watykanie  

Strona 1 / 2 Następny
MassMurder
bywalec

Jeden ze służących Benedykta XVI zajmujący się w rezydencji sprawami protokołu płacił członkowi elitarnego chóru watykańskiego za sprowadzanie mu męskich prostytutek, w tym młodych kleryków - donosi "The Guardian".
Angelo Balducci, zwany także "dżentelmenem Jego Świątobliwości", odsiaduje obecnie karę więzienia za branie łapówek. Pojawia się on na nagraniach z podsłuchów, do transkryptu których dotarł dziennik.
Wyjaśnia on na nich chórzyście, jakich to mężczyzn oczekuje on u siebie widzieć. Mówi o wyglądzie i ustala szczegóły techniczne schadzki, m.in. o której godzinie młody człowiek musi wrócić do seminarium - dodaje gazeta.
Podsłuchy, które naprowadziły śledczych na obecność sieci męskich prostytutek w Watykanie, założono Balducciemu podczas śledztwa dotyczącego oszustw finansowych.

Watykan nie wydał żadnego komentarza.

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/03/2010 7:46 pm
bułek
forumowy expert
n.i.x
stały bywalec

ach..szkoda gadać... i to ludzie którzy powinni być wzorem dla innych .. 🙁

... wszędzie gdzie by nie spojrzeć są ludzie i parapety..
Ludzie którzy powinni służyć narodowi (polityka) ..wiernym (kościół) ..chorym (służba zdrowia juz nie mówiąc o koncernach farmaceutycznych)
nie raz okazują sie fałszywi ,zakłamani, rządni pieniądza i przyjemności....

..co do kościoła to uważam ze prawdziwy Jezusowy kościół powinien być w sercu ..
a ludzie u władzy często zatracają sie w pragnieniach..
Zawsze powtarzam ze ziemski kościół nie jest tym czym Jezus chciał żeby był.. i czasem przykro mi jak śledzę w internecie ta cala nagonkę na katolików.. no ale niestety.. Niektórzy księża zamiast trwać w tym co głoszą, robią chrześcijaństwu paskudną opinie juz nie mówiąc o haniebnej historii..
Ale nie zgodzę sie tez z wkładaniem wszystkich duchownych do jednego wora...co niestety jest ostatnio modne.. 🙁

pozdrowienia i miłego dnia 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/03/2010 2:56 pm
Katinka
bywalec

prostytucja i homoseksualizm jest od zawsze i pojawia się we wszędzie , wiec mnie akurat nie dziwi, że również w Watykanie.

a media powinny się bardziej zająć tym jak księża (i całe to środowisko) działa często na niekorzyść wiernych, bo to z kim ksiądz sypia to chyba wiernych najmniej powinno obchodzić 😉

ale wierni sami są bardziej spragnieni seks-afer niż spraw związanych z wiarą, więc wszyscy są siebie warci 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 1:36 pm
n.i.x
stały bywalec

ale wierni sami są bardziej spragnieni seks-afer niż spraw związanych z wiarą, więc wszyscy są siebie warci 🙂

!? 😮 no wiesz..
ja tez jestem "wierna" i mam nadzieje ze cie źle zrozumiałam..
bo mnie afery nie bawią..

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 2:34 pm
bułek
forumowy expert

Ale nie zgodzę sie tez z wkładaniem wszystkich duchownych do jednego wora...co niestety jest ostatnio modne.. 🙁

Masz racje, bywają dobrzy, ale niestety "czarne owce" psują im reputacje.

prostytucja i homoseksualizm jest od zawsze i pojawia się we wszędzie , wiec mnie akurat nie dziwi, że również w Watykanie.

a media powinny się bardziej zająć tym jak księża (i całe to środowisko) działa często na niekorzyść wiernych, bo to z kim ksiądz sypia to chyba wiernych najmniej powinno obchodzić

ale wierni sami są bardziej spragnieni seks-afer niż spraw związanych z wiarą, więc wszyscy są siebie warc

Mnie dziwi to że pojawia się w Waytkanie. To że istnieje, już nie. Bo to naturalne.
Właśnie pośrednio takim zachowaniem oddziałują na niekorzyść wiernych. Ksiądz wg "kościelnego kodeksu" nie powinien sypiać z nikim, no chyba że z pluszakiem jeśli potrzebuje ;), albo z Bogiem. Przecież obowiązuje ich celibat. A jakbyś sie czuła gdybyś powiedziała, że sypiasz z facetem przed ślubem i ksiądz by Cie za to "zjechał"? Czy poczułabyś się nieswojo? Dlaczego trzeba przemilczeć co robi kapłan?

Tylko wiesz, przyjmując chrzest włączana jesteś do Krk. Inni ludzie po prostu się interesują kościołem, bo przecież do niego należą. Chyba normalne. Jeśli wierzysz w Jezusa, a nie utożsamiasz się z Krk to z niego wystąp i podążaj własną scieżką wiary. 🙂

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 2:44 pm
Katinka
bywalec

[b] n.i.x[/b] mówię ogólnie o ludziach wiernych nie o tobie :red: wiadomo że są od każdej reguły wyjątki, ale większość wiernych sama nie żyje wg zasad chrześcijaństwa, np. w kwestiach seksu- razi ich, że ksiądz idzie do prostytutki bo powinien żyć przecież w celibacie, ale o fakcie że oni jako wyznawcy tej wiary powinni uprawiać seks tylko w celu płodzenia dzieci to już zapominają 😉
a w mojej wypowiedzi, którą zacytowałaś, chodzilo mi tylko o to, że ludzie są w mediach bardziej spragnieni informacji o skandalach w Watykanie, niz o tym co tam się dzieje bezposrednio zwązanego z religią.

[b] bułek[/b] nie więrzę w boga ani w inne wytwory ludzkiej wyobraźni, ale nie to jest tutaj tematem 🙂
po prostu uważam, ze większość ludzi to hipokryci -razi ich że ksiądz chodzi do burdelu, a część z nich sama korzysta z usług pań prostytutek 😉
wg 'kościelnego kodeksu' to wierny tez nie powinien sypiac z kims bez slubu i w celu jedynie fizycznej przyjemnosci, a jednak prawie wszyscy to robią, więc niech się księży nie czepiają.

a wystąpić z koscioła nie jest łatwo -miałam już dwa podejścia (byłam ochrzczona, ale mniej więcej od 13 roku życia jestem ateistką), dwa razy zostałam tylko obrażona i odmowiono mi wykreślenia mnie z kk, a jestem osobą która nie umie się wykłócać i awanturować 😉 więc na razie dałam sobie spokój.

[edytowane 10/3/2010 przez Katinka]

[edytowane 10/3/2010 przez Katinka]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 7:50 pm
bułek
forumowy expert

[b] bułek[/b] nie więrzę w boga ani w inne wytwory ludzkiej wyobraźni, ale nie to jest tutaj tematem 🙂
po prostu uważam, ze większość ludzi to hipokryci -razi ich że ksiądz chodzi do burdelu, a część z nich sama korzysta z usług pań prostytutek 😉
wg 'kościelnego kodeksu' to wierny tez nie powinien sypiac z kims bez slubu i w celu jedynie fizycznej przyjemnosci, a jednak prawie wszyscy to robią, więc niech się księży nie czepiają.

Ksiądz tym bardziej nie powinien korzystać z usług prostytutek, bo uważany jest za wzór postaw moralnych.
Dla mnie taki wierny który wybiórczo traktuje wiare nie jest wiernym.
Ja będąc jeszcze w krk oficjalnie jestem już "belzebubem", albo innym "diabłem wcielonym" uznając się za ateiste ;).

a wystąpić z koscioła nie jest łatwo -miałam już dwa podejścia (byłam ochrzczona, ale mniej więcej od 13 roku życia jestem ateistką), dwa razy zostałam tylko obrażona i odmowiono mi wykreślenia mnie z kk, a jestem osobą która nie umie się wykłócać i awanturować 😉 więc na razie dałam sobie spokój.

Wystąpić nie jest łatwo to fakt. Jeśli próbowałaś wystąpić mając mniej niż 18 lat to faktycznie nie mogłaś. Wymagają pełnoletności. Od niedawna (chyba 2008, nie orientuje się) również obecności 2 świadków, którzy potwierdzają że jesteś świadoma swoich czynów. Mogłaś pisać do kurii pismo w tej sprawie. Poczytaj www.apostazja.pl (również forum), albo apostazja.info.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 8:22 pm
lekki123
bywalec

zgadzam sie z Katinko wlasciwie, od siebie dodam, mysle sobie, ze lepiej jesli korzysaja z prostytutek niz jesli mieliby korzystac z jakichs mlodych chlopcow z choru koscielnego albo ze szkoly, chociaz tam bylo, ze korzysaja z tych mlodych klerykow, to wiadomo, ze na jedno wychodzi.

A co do tego calego celibatu, to gdzies mi sie obilo o uszy, ze to bylo wprowadzone po to aby utrzymac majatek w rekach kosciola, bo wiadomo, jesli ksiadz nie moze miec rodziny, to nie bedzie mial spadkobiercy, ale to tylko taka luzna plotka, tak sobie mysle.

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 11:40 pm
n.i.x
stały bywalec

Katinko 🙂
każdy grzeszy, i każdy jest lub był w jakimś stopniu hipokrytą.
Grunt żeby sie starać żyć zgodnie z przykazaniami a za błędy żałować... jestesmy tylko słabymi ludźmi.
Ale jak mówi Bułek ... ksiądz powinien być wzorem dla wierzących..
a poza tym ta informacja skojarzyła mi sie z molestowaniem "młodych kleryków"..
dlatego tak bardzo mnie to zasmuciło..
bo jesli chodzi o celibat to uważam ze kościół zrobił błąd wprowadzając go...
bo Biblia tego nie nakazuje a ksiądz to przecież mężczyzna który tez ma potrzeby...
nie każdy potrafi wytrwać..a przecież ksiądz mający rodzinę potrafiłby bardziej zrozumieć problemy parafian.

I co.. jeśli nie zgadzam się z kościołem to automatycznie nie jestem prawdziwie wierna Bułku ? 🙁
albo ze popełniłam ten czy inny grzech... ?
i powinni mnie sami wykluczyć? ..w dawnych czasach by mnie prześladowali ..a juz za sam wegetarianizm spalili na stosie...
To nie na tym polega... smutne ze tak o tym myślicie i ze macie tyle żalu do katolików..
Przecież Jezus tego by nie chciał.. to ludzie źle zle interpretowali Biblie
pomijając to co najbardziej istotne..czyli kierowanie sie dobrem..

Ja wiem ze kościół i jego przykra historia lub zakłamani fanatycy ..odstraszają a nawet wywołują nienawiść do wiary w Boga...
i bardzo mnie to smuci...
Ludzie za bardzo sie pogubili z tymi bogatymi kościołami , nakazami i brakiem tolerancji .. a Jezus przecież mówił "Kto wielbi Boga na sposób ludzki na darmo go wielbi.." i ze mamy kochać bliźniego a nawet wroga..

Nie można wszystkich osądzać tak samo...:)
Sama jako wegetarianka oczekuje tolerancji wiec staram sie także być tolerancyjna.. bo tak samo jak mięsożercy nie znają lub nie chcą znać prawdy,
tak samo niektórzy niewierzący nie chcą znać prawdy o tym dobrym co głosił Jezus tylko wychwytują te przykre ziemskie sprawy i skandale ...

Tak wiec życzę miłego wieczoru i mam nadzieje ze jeśli już będziemy nadal dyskutować to w przyjemnej atmosferze 🙂
a może lepiej dajmy se już spokój... przecież wszyscy jestesmy po tej samej stronie...
po stronie życia 🙂 i niech każdy sobie wierzy (albo i nie wierzy) w co chce 🙂

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 11:43 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Przecież już sam Kościół katolicki wybiórczo traktuje wiarę, wybierając sobie tylko niektóre przykazania. W Biblii nie ma nic o celibacie, wręcz przeciwnie, a za to jest trochę o tym, żeby nie tworzyć wizerunków i nie czcić innych bogów (czyli np. nie modlić się do świętych czy innych Matek Boskich).
Co do nadużyć to wkurza mnie, że często ludzie kościoła nie chcą się godzić ze stawianiem swoich członków przed obliczem sądu, a jedynie sami chcą ich osądzać i karać. Co jest wg mnie zdecydowanie niewystarczające. Zresztą tych krzywd nie da się wynagrodzić. W mojej miejscowości ze 20 lat temu był ksiądz pedofil i co? Został przeniesiony do innej parafii. Tyle jego kary...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/03/2010 11:49 pm
n.i.x
stały bywalec

fakt ,to nie jest sprawiedliwe...
ale tez wielu sławnych , bogatych ludzi czy polityków także uniknęło kary ...
choćby taki Polański.. siedzi sobie w willi i czeka na proces który z góry wiadomo skończy się łagodnie dla niego..

tylko ze jeśli chodzi o księży to jest to podwójnie przykre ze to właśnie oni,
którzy powinni dawać dobry przykład.....dlatego to bardziej bulwersuje..
a kościołowi psuje opinie...

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/03/2010 12:25 am
Majowa
bywalec

Ostatnia sprawa, która wyszła na jaw to molestowanie przez księży chłopców śpiewających w chórze kościelnym w katedrze w Ratyzbonie w czasach gdy jej arcybiskupem był brat obecnego papieża.
N.i.x., nie jest problemem, że księża postępują wbrew temu co głoszą i że powinni być święci a nie są.
Problemem jest struktura samej instytucji i zasady jej funkcjonowania.
To, że są to środowiska męskie, w dodatku żyjące w celibacie i mieszczące się na wysokiej dotychczas pozycji w drabinie społecznej jest przyczyną, że jest to środowisko przyciągające wszelkiej ludzi o innej orientacji niż hetero oraz ludzi z różnego rodzaju zboczeniami . Bo gdzie się do tej pory mógł odnaleźć młody człowiek, który odkrywał, że jest homo jak nie w kościele???? Jeśli w wiosce by się przyznał to by go zlinczowali do niedawna, bo priorytetem było znaleźć partnerkę, założyć rodzinę i się rozmnożyć. A ktoś kto długo tego nie robił był zaraz podejrzany, że coś z nim nieteges. Więc seminarium było idealnym wyjściem dla kogoś kto odkrywał, że jest homo i tam spotykał takich jak on. Nie oszukujmy się popęd płciowy jest jednym z najsilniejszych rządzących człowiekiem i ktoś o silnej orientacji hetero nie miałby powodu może poza władzą czy łatwymi pieniędzmi, żeby iść do seminarium duchownego.
A że nawet w tej strukturze homoseksualizm nie jest jawnie uznawany stąd wszelkie dewiacje i ochota na młodych chłopców i wykorzystywanie swojej pozycji itd.

A co do Polańskiego.....Co innego jest przespać się z 13 letnią k...wą (w dodatku gdy jej alfonsem była jej własna mamusia), która Ci mówi, że ma 16(niektóre naprawdę wyglądają jakby były pełnoletnie), a co innego jest wykorzystać, że jest się księdzem i zgwałcić małego chórzystę.....
Dla mnie od razu na pierwszy rzut oka widać co tu jest molestowaniem seksualnym.

[edytowane 14/3/2010 przez Majowa]

[edytowane 14/3/2010 przez Majowa]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/03/2010 8:49 pm
n.i.x
stały bywalec

w pierwszej kwestii masz duzo racji..
ale w drugiej... nie uważam żeby 13-letnia dziewczyna (kiedys by powiedziano dziewczynka)
potrafiła podejmować racjonalne decyzje i brać pod uwagę ewentualne konsekwencje flirtowania...
(jeśli w ogóle flirtowała)...a Polańskiego nic nie tłumaczy...bo nawet jeśli flirtowała ,on dobrze wiedział ze to jeszcze dziecko.... a dla niej to wszystko w pewnym momencie przestało byc zabawne z tego co wiem.
I nie uważam żeby to było co innego niż wykorzystywanie młodych chłopców...
oba czyny są ohydne.

omnia vincit amor!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/03/2010 10:27 pm
lekki123
bywalec

I co.. jeśli nie zgadzam się z kościołem to automatycznie nie jestem prawdziwie wierna Bułku ? 🙁
albo ze popełniłam ten czy inny grzech... ?
i powinni mnie sami wykluczyć? ..w dawnych czasach by mnie prześladowali ..a juz za sam wegetarianizm spalili na stosie...

Ale najpierw by Cie torturowali :diablo: Tak sobie teraz pomyslalem o tych wszystkich swietych wegetarianach w naszej religii: swiety Franciszek z Asyzu i... i na tym konczy sie ta i tak dluga lista chrzescijanskich swietych milujacych braci mniejszych. Z tego tez powodu kiedys spotkalem sie nawet z taka teoria, ze religia katolicka przyczynila sie do wytrzebienia zwierzat w lasach m.in. naszych.

Jesli chodzi o celibat to sobie mysle, ze tu chodzilo o to przezycie mistyczne opisywane przez mistykow kazdej religii jako poczucie spelnienia i przepelniajacej milosci, ktore mozna osiagnac przez medytacje, sportowcy bedacy w swojej szczytowej formie po dlugim treningu opisuja to jako poczucie lekkosci i uniesienia, niedawno na necie czytalem artykul, w ktorym jeden z bardzo znanych pilkarzy mowil, ze strzelenie bramki w jakims tam bardzo waznym meczu bylo dla niego lepsze niz jakikolwiek seks w jego zyciu 😮 Tak sie czasem zastanawiam ilu z tych wszystkich ksiezy ma przezycia mistyczne, ktore potrafia zaspokoic albo odsunac gdzies na dalszy plan potrzeby seksualne, a ilu z nich ma bardziej przyziemne cele w zyciu. Mysle sobie tez czasem o tym dziwnym przedmiocie w szkolach zwanym religia, o ktory tocza sie takie zazarte dyskusje polityczne 😉 jesli juz taki przedmiot istnieje to powinien on sluzyc jakiemus rozwojowi duchowemu a nie na zwyklym sciemnianiu i zwykle nie interesujacych rozmowach z ksiedzem.

Ja wiem ze kościół i jego przykra historia lub zakłamani fanatycy ..odstraszają a nawet wywołują nienawiść do wiary w Boga...
i bardzo mnie to smuci...

Ale mysle sobie, ze ludzkosc jest na skraju zrozumienia pewnych rzeczy i niedlugo wszystko nabierze prawdziwego sensu, czekaja nas zmiany, tak sobie mysle, tak wiec na Twoim miejscu ja juz bym od dawna lezal krzyzem w kosciele i modlil sie za ten Twoj wegetarianizm i te wszystkie herezje, ktore tutaj wypisujesz 😉

Tropiciele zlych mysli znajda Cie, jesli nie zmienisz sie na czas... :diablo:

[edytowane 17/3/2010 przez lekki123]

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/03/2010 6:56 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca