Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co studiujecie lub studiowaliście.  

Strona 7 / 8 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

miałam do pomocy dziewczę po kierunku technicznym, ok, wykształcenie cenione- ale wszędzie chcieli od niej min. 2 lat doświadczenia- to chodziła zbulwersowana gdzież ona to doświadczenie ma zdobyć skoro wszędzie odprawiają ją z kwitkiem

Od tego są staże, najlepiej finansowane z urzędu, dostaje się te 700-900 zł netto ale lepsze to niż NIC. Oczywiście staż najlepiej roczny, krótszy się nie opłaca.
Wbrew pozorom po rocznym stażu można dostać pracę bo niedoświadczony pracownik jest nieco tańszy i pracodawcy czasami wolą wziąć takiego mniej mu płacić i podszkolić troszkę zależy kto co woli.

[edytowane 25/1/2013 przez Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 12:58 pm
Fatty
weteran forum

Od tego są staże, najlepiej finansowane z urzędu, dostaje się te 700-900 zł netto ale lepsze to niż NIC. Oczywiście staż najlepiej roczny, krótszy się nie opłaca.

Bellis, ja byłam na stażu z urzędu pracy w 2007 r - 300 zł/miesiąc 😛 Teraz to luksus, śmiem twierdzić że taki stażysta ma lepiej ode mnie bo zarabia niewiele mniej, nie pracuje w soboty a i po przepracowanych 30 dniach przysługują mu 2 dni wolnego 😛 😉

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 1:05 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Ja miałam 913 na rękę i żałuję, że nie zrobiłam rocznego stażu tylko półroczny 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 1:08 pm
VikVeg
bywalec

Wiem wiem, ze nie kazdy moze isc na studia inzynierskie, to byly tylko przyklady :)...

Moja wiedza pochodzi z okresu okolo 10 lat temu, wiec moze byc juz dosc mocno nieaktualna poza jednym. Z tego co piszecie to nadal sa staze i darmowa sila robocza. Tu sie nic nie zmienilo, a wydaje sie ze przez 10 lat powinno sie cos zmienic.
Na szczescie inne kraje otworzyly swoje rynki pracy, chyba nie musze konczyc... tam rownie latwo mozna kupic wege zywnosc czy stolowac sie w wege barach.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 1:43 pm
StellaArtois
weteran forum

Bulek, a ja przepraszam, jaka to jest "dziadowska" praca? Ja nie wiem i nie rozumiem jak można tak mówić o pracy, zwłaszcza w czasach, w których wiele osób podjęłoby się jakiegokolwiek zadania. Wszak każda praca jest potrzebna, ale wiadomo, lepiej narzekać jak to jest nam zle i nie ma dla nas pracy, bo przecież praca w fabryce albo magazynie jest dla plebsu ;]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 1:51 pm
Fatty
weteran forum

Mam dobrze zarabiającego znajomego który lubi się ponabijać ze mnie,iż miesięcznie zarabia tyle co ja w trzy miesiące, że w życiu nie poszedłby do pracy w weekend tak jak ja to czynię, że ma rozbudowany pakiet socjalny i zagraniczne wycieczki z pracy a ja nie - konkluzja jest taka iż on uważa moją pracę za dziadową i w życiu nie dałby się "tak traktować" 😛

Trochu boli nie ukrywam, wszak każdy orze jak może.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 2:30 pm
bułek
forumowy expert

Pisząc "dziadowska" miałem na myśli np. sprzątanie kibli. Akurat ten przypadek opisywali w gazecie. Praca na magazynie i w fabryce to luksus i nawet sam o takiej marzyłem i składałem aplikacje ;), Dla młodych ludzi po studiach taki "upadek" może stać się szczególnie frustrujący bo przecież nierzadko uczyli się dużo na zajęcia, egzaminy, zarywali nocki a po studiach klops. Pracowadcy nimi pomiatają, traktują jak śmieci i wykorzystują.

Oczywiście, że lepiej pracować niż nie pracować i narzekać.

Na topie od zawsze chyba była branża IT. U mnie w regionie pełno się korporacji potworzyło i ciągły nabór prowadzą. Jeszcze otrzymują dotacje z UE. Marketing i zarządzanie, kiedyś ludzie zabijali się o te studia a dzisiaj wielu poza zawodem. Osoba znajoma po studiach ekonomicznych w Poznaniu? też pracy nie mogła znaleźć.

[edytowane 25/1/2013 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 3:09 pm
tru
 tru
stały bywalec

Zastanawiać się jak zdobyć dobre studia i pracę to tak jak zastanawiać się czy lepiej się utopić czy wpaść pod samochód.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 5:04 pm
VikVeg
bywalec

Bulek, a ja przepraszam, jaka to jest "dziadowska" praca? Ja nie wiem i nie rozumiem jak można tak mówić o pracy, zwłaszcza w czasach, w których wiele osób podjęłoby się jakiegokolwiek zadania. Wszak każda praca jest potrzebna, ale wiadomo, lepiej narzekać jak to jest nam zle i nie ma dla nas pracy, bo przecież praca w fabryce albo magazynie jest dla plebsu ;]

Dziadowska praca zapewnie byla napisana w sensie dziadowskiego wynagrodzenia... Zadna praca nie hanbi wlaczajac w to sprzatanie kibli, lecz powinno sie tez dostawac wynagrodzenie za nia a nie zasilek na... przezycie?
To dlatego ten przyslowiowy juz zmywak nadal jest tak atrakcyjny dla naszej wyksztalconej mlodziezy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 8:49 pm
Admin
stały bywalec

Pamiętam jak kiedyś, jako młoda osoba (w dodatku bez pomysłu na życie) podążało się śladami, które mogły przynieść przyzwoite zajęcie i jako takie zarobki. Obiłem się o studia techniczne (politechnika), potem psychologię (bez sukcesu), wreszcie po dwu próbach wylądowałem na filologii polskiej - z "sukcesem" okupionym siedmioletnim studiowaniem 😉
Chciałem być belfrem, odbyłem praktyki - rozczarowanie, choć nie bez przyjemnych akcentów.. Studia jednak dużo mi dały, mimo, że nigdy nie pracowałem w zawodzie jako takim. Pracowałem jako redaktor, pisałem wiadomości, newsy, ciekawostki ze świata zwierząt - nigdy zaś przy zatrudnianiu nie legitymowałem się odbytymi studiami, bo zupełnie nikt ode mnie tego nie wymagał.
Zatem, moje co moje, a robić trzeba swoje. I tu zmierzam do puenty: zachęcam Was do wykorzystania Waszych życiowych i uczelnianych doświadczeń, wykorzystania we własnej działalności. Możesz sprzedawać kolorowe kreski, założyć portal o przyrodzie, robić strony internetowe, cokolwiek... Uwierzcie, przy odrobinie zaangażowania można z tego wyżyć. Liczy się pomysł. Jedyny haracz jaki pozostaje zapłacić to ZUZ i ew. US 😉

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 8:50 pm
eRZet
weteran forum

"Dziadkowska" praca to z pewnością nie sprzątanie kibli - to sprzątanie kibli w firmie, gdzie wszyscy "srają na podłogę", a im wyżej w hierarchii tym większa paranoja. Tu nie chodzi o to, co robisz, tylko jakie warunki masz przy tym zapewnione 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 9:09 pm
Fatty
weteran forum

zachęcam Was do wykorzystania Waszych życiowych i uczelnianych doświadczeń, wykorzystania we własnej działalności.

ja o tym marzę i pragnę: ale niska samoocena tu mi ni cholery nie pomaga 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 9:39 pm
Bellis_perennis
Famed Member

[b] Fatty[/b], skoro zdajesz sobie sprawę z tego, że jest niska to pierwszy krok do tego aby to zmienić 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 9:50 pm
hipiska
weteran forum

Czy ktoś jest mi w stanie doradzić gdzie można szukać staży po socjologii w Łodzi? Powoli się podłamuję, bo nic sensownego nie mogę znaleźć...

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/03/2014 2:42 am
molika
początkujący

Ja jeszcze dołączę do grona humanistów (czy tak zupełnie bezużytecznych to nie wiem, biorąc pod uwagę, jak obecnie ludzie posługują się językiem). Skończyłam polonistykę i kulturoznawstwo, oprócz tego przez rok byłam na zarządzaniu, ale okazało się, że to zdecydowanie nie moja bajka :))

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/04/2018 10:24 am
Strona 7 / 8 Wstecz Następny
  
Praca