Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ANTY Euro2012  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
rubia
forumowy expert

Lepiej promować dyscypliny, w których osiągamy sukcesy, niż taki gdzie trzeba czekać na cud.

Nie trzeba daleko szukać: zaledwie kilka miesięcy temu Wierietielny napomknął, że Kowalczyk nawet nie ma masażysty!!! A chłopięta od piłki nożnej zawsze jakieś takie wymasowane i nażelowane. Mnóstwo pieniędzy marnujemy na dyscyplnę, która nie ma przyszlości (przynajmniej w najbliższej dziesięciolatce), mimo, że mamy parę sportowych talentów z najwyższej półki. Smutne, że gust masowy, a co za tym idzie: duże pieniądze, zabijają Sport pzez duże "S"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 1:55 am
wilka
początkujący

Ja mam w odwłoku polską reprezentację, podrygi polityków, nawet zmarnowaną kasę. Ale przeżyć nie mogę rzezi psów na Ukrainie ("z okazji" euro). Ten sam przypadek był podczas ostatniej zimowej olimpiady w Montrealu. Atrakcją dla kibiców był przejazd zaprzęgami ciągnietymi przez psy husky. Po zakończeniu olimpiady wszystkie psy zamordowano w okrutny sposób. To jest prawdziwa tragedia i powód do hańby. A życie dość boleśnie pokazało nam, że wprowadzane "na siłę" i pod dyktat politycznej poprawnosci multi-kulti nigdzie się nie sprawdziło, prowadzi jedynie do kłopotów i tragedii. Po prostu inny kolor skóry to także inny sposób myślenia, inna kultura, inna wrazliwość. Wspomnijcie niedawny artykuł na onecie o jedzeniu psów w przez azjatów, potworne okrucieństwo, nie da się tego spokojnie czytać. I nie ma to nic wspólnego z rasizmem, ale z rozsądkiem, wrażliwością, niegodzeniem sie na okrucieństwo.

wilka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 10:46 am
Bellis_perennis
Famed Member

Jak już jesteśmy w temacie zwierząt to dodam od siebie, że dla mnie skandalem jest, że fragment autostrady oddany do użytku (bodajże A2) nie ma postawionych siatek i wybudowanych przejść dla zwierząt i małych i dużych 😡

Ponawiam pytanie z wczoraj dotyczące finansów włożonych w Euro.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 1:25 pm
cienkun
rada starszych

Wilka, a dlaczego oni zabijają psy z okazji Euro?? :question:

Bellis, mnie się nie podoba że w ogóle autostrady porobili. Nieznoszę autostrad.

[edytowane 9/6/2012 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 1:46 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Bellis, mnie się nie podoba że w ogóle autostrady porobili. Nieznoszę autostrad.

Dobrze zrobione autostrady uwzględniające prawdziwe szlaki migracyjne zwierząt są super. Lepsze takie rozwiązanie niż natężony ruch, szczególnie TIRów przez mniejsze miejscowości co nosi za sobą ofiary w ludziach, zwierzętach i nawierzchni 😉 tylko, tylko... gdyby nie ten haracz za przejazd 😡

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 1:53 pm
cienkun
rada starszych

Ja nie lubię autostrad, bo nienawidzę nimi jeździć. Nie mam zamiaru dupkom płacić myta, a i jazda autostradą, jest zwyczajnie nudna. Nie ma to jak kręte drogi w scenerii leśnej, albo górskie serpentyny. Podróż takimi drogami jest od razu 10x przyjemniejsza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 2:13 pm
bułek
forumowy expert

Ciekun:
Na Ukrainie zabijali zwierzęta bezdomne, bo było ich za dużo. Już o tym była mowa na forum, zbierano podpisy pod petycją itp. Kasa na usypianie "humanitarne" rozkradli, a zwierzaki uśmiercano w bestialski sposób 😡

Żeby nie płacić haraczu to lepsze byłoby budowanie dróg ekspresowych. W sumie nie jechalem jeszcze autostradą więc nie wiem jak to jest ;). Na pewno jest szybciej. Jak brakuje na A2 takich zabezpieczeń dla zwierząt to skandal. Większa zwierzyna zagraża też kierowcom, a drobne zwierzaki po prostu mogą zostać wytrzebione przez blaszaki. To jest skutek budowania dróg pod euro. Lepiej poczekać dłużej ale żeby to miało ręce i nogi, a nie fuszerkę odstawiać.

Na razie znalazłem to: http://www.ps2012.pl/index.php/Przewodnik-po-Euro-2012/Koszty-organizacji-EURO-2012
ok. 81 mld zł, z czego UE się dokłada (ile?). UEFA nie płaci m.in. vat-u

Tu jest dokładna odpowiedź:
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ7.nsf/main/02F26941

Nie znam się na tym. Gdybyśmy zarobili na Euro to w ostateczności dobrze, ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć, bo prziecież już mieliśmy być druga Irlandią, a wyszeło jak zwykle. Druga sprawa. Wzbogacą się głównie bogaci,i "przyjaciele królika". Jakoś wątpię, żeby przeciętny Polak na tym zyskał. Zabitych psów na Ukrainie nikt nie wskrzesi 🙁

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 2:25 pm
eRZet
weteran forum

Kiedyś był taki pogląd, że organizacja wielkiego wydarzenia sportowego to promocja dla państwa, przyciągnięcie inwestycji itd itd itd. Tak naprawdę dopiero mistrzostwa w (nomen omen) Grecji pokazały, jaka kasa jest marnowana i co potem dzieje się z państwem.
Smutna prawda jest taka, że tylko te naprawdę bogate państwa mogą sobie pozwolić na organizację mistrzostw. One mają większość infrastruktury i strata iluśtam setek tysięcy dolarów nie jest dla nich bolesna. Polska musiała w ciągu kilku lat dokonać olbrzymiego "skoku" - to się jej udało, brawo. Udało się jednak dzięki prywatyzacji różnych zakładów, likwidacji stołówek szkolnych, ośrodków pomocy społecznej, obciążenia każdego warszawiaka 3 tys. złotych długu i zbudowaniem chyba jednego z najdroższych stadionów. Wszystko jest po to, żeby najbogatsi mogli sobie zrobić święto (dobrym symbolem jest zajęcie jednego pasa z miejscami dwupasmowej, w praktyce jedynej ulicy wiodącej z Okęcia do centrum dla VIPów) kosztem najbiedniejszych. W PRLu malowano trawę jak przyjeżdżał pierwszy sekretarz, teraz zniszczone budynki zasłania się transparentami. Ot, taki postęp 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 3:54 pm
wilka
początkujący

http://www.wprost.pl/ar/326244/Euro-2012-swieto-kibicow-masakra-psow-wideo/

Cienkun, "z okazji" euro Ukraińcy zamordowali bestialsko psy, żeby nie odstraszały zagranicznych turystów. To pokazuje, że społeczeństwo trzeba edukować, wygospodarować pieniądze na schroniska i sterylizacje zwierzaków. Ten link znalazłam na FB, został udostępniony przez...Wegetarianie.pl 🙂 .

wilka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2012 5:01 pm
bułek
forumowy expert

Na blogu Palikota znalazłem taki tekst: http://januszpalikot.natemat.pl/17075,ruch-to-zdrowie-takze-psychiczne

W strefach kibica sprzedawane tylko produkty Coca-Coli i Carsberga? Nic polskiego? Jest tam więcej przykładów obostrzeń sprzedaży polskich produktów w Polsce... żenada...

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2012 12:26 pm
eRZet
weteran forum

Więcej nawet, bo kazano restauracjom zakrywać bannery innych producentów niż sponsorzy.
Szopka, jakich mało. A Warszawa nadal rozkopana, Świętokrzyska zamknięta, stoją dźwigi, metro tylko okresowo ma szumnie zapowiadane dwie nitki (jak zamykają kilka stacji w połowie 😛 ), a okolice stadionu to jeden wielki syf. Ciekawe, co zrobią z tym wszystkim po mistrzostwach. Partia miłościwie nam panująca zapowiadała "Polskę w budowie" no to mamy. Ciekawe, co będzie dalej. Koszty utrzymania stadionu to 167mln rocznie. Podobno musiałoby odbyć się tam kilka dużych imprez w miesiącu, żeby zarobił na siebie.

Jestem ciekawy, czy ktoś niezależny (bo w szacunki instytucji państwowych nie wierzę z definicji, a lewakom jeśli chodzi o liczby też nie można) policzy, ile na tym stracimy i czy będzie rewolucja :diablo:

Na blogu Palikota (...)

Offtopowo: coś ostatnio było o "ewolucji Palikota na prawo". Gość, który jest na pasku neoliberalnego rządu został uznany przez pismaków za lewicowca :rotfl:

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/06/2012 2:23 pm
RekaThora
forumowicz

Ja się absolutnie zgadzam z pierwszym postem, ale skoro juz to się dzieje i i tak nie cofniemy tej kasy by wydać je na ważniejsze sprawy(a często tez pozyczki i pieniadze ze sponsoringu mogły iść tylko na przygotowania do euro wiec choc w duzym stopniu, to jednak nie do konca jest tak jak napisala Bellis) to oglądam mecze, nie wszystkie, ale te w których gra nasza reprezentacja i czasem inne oglądam i kibicuje. Mam świadomosć tego o czym tu mowa, albo ze na Ukrainie zabijano psy, ale kibicowanie to swietna zabawa, kasy sie nie cofnie wiec po co mam teraz rozpaczać i protestować, skoro to juz sie dzieje i jest nie do wycofania? Ale jeśli będę z kims rozmawiac na ten temat z pewnoscia przedstawie zdanie podobne do tego pierwszego. Ze na stadiony i drogi sie kasa znalazła, a na zus, nfz i inne dupa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2012 2:10 pm
cienkun
rada starszych

No pewno. Ale są ludzie którzy lubia protestować, to niech protestują. Żyjemy w wolnym kraju. Każdy robi to co lubi.
Ja też się cieszę jak Polacy grają piękny mecz, tak jak wczoraj. :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2012 2:21 pm
eRZet
weteran forum

Ja się absolutnie zgadzam z pierwszym postem, ale skoro juz to się dzieje i i tak nie cofniemy tej kasy by wydać je na ważniejsze sprawy(a często tez pozyczki i pieniadze ze sponsoringu mogły iść tylko na przygotowania do euro wiec choc w duzym stopniu, to jednak nie do konca jest tak jak napisala Bellis) to oglądam mecze, nie wszystkie, ale te w których gra nasza reprezentacja i czasem inne oglądam i kibicuje. Mam świadomosć tego o czym tu mowa, albo ze na Ukrainie zabijano psy, ale kibicowanie to swietna zabawa, kasy sie nie cofnie wiec po co mam teraz rozpaczać i protestować, skoro to juz sie dzieje i jest nie do wycofania? Ale jeśli będę z kims rozmawiac na ten temat z pewnoscia przedstawie zdanie podobne do tego pierwszego. Ze na stadiony i drogi sie kasa znalazła, a na zus, nfz i inne dupa...

Ja nie protestuję dla protestowania i nie jestem przeciwny meczom.
Natomiast nie zgadzam się, żeby moje pieniądze były przeznaczane na zabawę dla polityków i milionowe pensje dla piłkarzy. Tak samo sprzeciwiam się finansowaniu kampanii reklamowych mięsa z pieniędzy publicznych, zawłaszczaniu przestrzeni miejskiej przez prywatny kapitał czy niszczeniu publicznych mediów.

Nie wyrażam zgody na okłamywanie obywateli, na marnowanie pieniędzy publicznych i na niedopuszczanie ludzi do decydowania o tym, na co wydaje się ich pieniądze.
Brakuje nam jeszcze dużo do mentalności Brazylijczyków (vide: Porto Alegre i inne miasta). U nas uważa się, że jak władza wybuduje stadion czy drogę to już jest fajnie. A jak zorganizuje nam igrzyska za nasze pieniądze, wpędzając w olbrzymie długi to już w ogóle jest cool.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2012 3:04 pm
cienkun
rada starszych

Ale na te protesty kompletnie nikt nie zwraca uwagi. Co kogo to obchodzi, że tam gdzies stoi jakaś grupa z transparentami? ...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2012 10:59 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca