Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetariański McDonald powstaje  

Strona 1 / 2 Następny
RekaThora
forumowicz

McDonald's otworzy w Indiach swoją pierwszą wegetariańską restaurację - podało we wtorek BBC. Ta globalna sieć restauracji coraz bardziej dostosowuje swoje menu do lokalnego zapotrzebowania.
Jak pisze BBC, wegetariański McDonald's zostanie otwarty w połowie przyszłego roku w pobliżu Złotej Świątyni w mieście Amritsar na północnym zachodzie Indii.

Amritsar jest centrum religijnym sikhów. Na terenie świątyni obowiązuje zakaz spożywania mięsa

Dla ludzi

Rzecznik McDonald's na północ Indii Rajesh Kumar Maini powiedział agencji AFP, że powody otwarcia wegetariańskiej restauracji są oczywiste. - Jedna część populacji nie może zabijać bydła, a druga jeść wieprzowiny - wyjaśnił. Stanowiący większość w Indiach Hindusi unikają wołowiny, a żyjący tam muzułmanie nie jedzą wieprzowiny. Dlatego Maini jest zdania, że w Indiach wegeteriański McDonald's może odnieść duży sukces.

Dodał, że w kraju obecnie znajduje się jedynie 271 restauracji tej sieci, podczas gdy na całym świecie są ich prawie 33 tys. W samej Francji działa ich ponad tysiąc.

Będą kolejne

Według BBC McDonald's zamierza otworzyć kolejną wegeteriańską restaurację w Kaszmirze, w pobliżu hinduistycznej świątyni Waiszno Dewi, która co roku przyciąga setki tysięcy turystów.

W Indiach połowa dań w menu McDonald's to potrawy wegetariańskie. Typowym i najlepiej sprzedającym się daniem jest kanapka McAloo Tikki, w której mięso zamieniono na ziemniaczanego burgera.

Źródło: [url] http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/mcdonald-s-robi-wyjatek-bedzie-wegetarianska-restauracja-w-indiach,274891.html[/url]

Ciekawa jestem jakie Menu będzie i mam nadzieje, że powstanie też w Polsce!

[edytowane 5/9/2012 przez RekaThora]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/09/2012 11:28 pm
kazik84
bywalec

wegetariański czy nie i tak bym nic nie ruszyła z McDonalda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/09/2012 11:43 pm
eRZet
weteran forum

Bardzo to niebezpieczne jest, jeśli się rozprzestrzeni.
Makdonald jest pośrednio odpowiedzialny za śmierć Indian i niszczenie lasów, natomiast bezpośrednio - za nieszanowanie praw pracowniczych i trucie ludzi.
Może sobie nawet być wegański, ale stał się pewnym symbolem (wiem, że częściowo tylko propagandowym) i ja też od nich nic nie kupię.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 12:40 am
RekaThora
forumowicz

Im więcej ludzi będzie chętnych na wegeteriański mc, tym więcej wegetariańskich mcpowstanie, to o czymś świadczy, czymś dobrym.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 12:56 am
Lily
 Lily
Famed Member

za nieszanowanie praw pracowniczych

Tak? A gdzie ich tak nie szanują? Bo ja np. mam koleżankę, która tam pracowała i była bardzo zadowolona, oczywiście zaczynała od dołu. I nie zgadza się na szkalowanie McD 😛

Ja się na pewno nie wybiorę (nie sądzę zresztą, żeby to szybko u nas powstało), ale może ten pomysł nie jest w ostatecznym rozrachunku taki najgorszy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 2:33 am
Nela89
bywalec

To i tak będzie finansowanie firmy, która przyczynia się do bezsensownego rozmnażania, a następnie rzezi milionów zwierząt. Nie popieram. Im chodzi tylko o kasę, a nie o odczucia tych ludzi. Boli ich to, że nie mogą otworzyć normalnego "maka" tam gdzie przewijają się tysiące turystów i kombinują, jak na nich zarobić.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 4:03 am
Bellis_perennis
Famed Member

Bardzo to niebezpieczne jest, jeśli się rozprzestrzeni.
Makdonald jest pośrednio odpowiedzialny za śmierć Indian i niszczenie lasów, natomiast bezpośrednio - za nieszanowanie praw pracowniczych i trucie ludzi.
Może sobie nawet być wegański, ale stał się pewnym symbolem (wiem, że częściowo tylko propagandowym) i ja też od nich nic nie kupię.

Zgadzam się w 100% i też staram się omijać szerokim łukiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 12:21 pm
Nibeneth
forumowicz

McDonald to McDonald! śmieciowe żarcie w śmieciowym fastfoodzie :). Niee popieram i nie kupię tam nic, nawet gdyby wege McDonaldów było tyle samo co "mięsnych".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2012 1:57 pm
Vegeholic
rozmówca

Pff, cóż za naiwny i desperacki pomysł. Widać, że oni także mają nas za idiotów, skoro myślą, że polecimy na to.

Choć myślę, że hipsterska młodzież, która jest "wegetarianką" tak długo, jak to modne w ich kręgu (a kiedy nikt nie patrzy, wpieprza nuggetsy z KFC) chętnie tam pójdzie, lansując się potem fociami z instagramu na fejsbuku.

Uff.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/09/2012 11:50 pm
Mango
rozmówca

Ja też nie jestem przekonana do jedzenia z McDonalds, jeżeli już zdarza mi się tam być, wybieram kawę. Czarną.
A "wegetariański" jakoś nie poprawia mojego zdania o jedzeniu stamtąd:)

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/09/2012 11:14 pm
paulinka1997
forumowicz

Mi McD zawsze będzie się kojarzył z rozległymi fermami krów, które później w strasznych męczarniach zmieniają się w kotleta i lądują w bułce na naszych talerzach. A zresztą nigdy nie wiadomo, może to tylko kolejny chwyt reklamowy? Nie jestem przekonana i za korzystanie z czegoś takiego serdecznie podziękuję.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2012 12:44 am
zuzik
forumowicz

U nas mac kojarzy się z tłustymi hamburgerami więc nie wiem czy przekonali bysmy si e do niego w wersji Wega.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/12/2012 4:16 pm
Vegeta169
bywalec

Nawet wegańska wersja maka oferowałaby pewnie takie samo sztuczne świństwo jak i oryginał. Co więcej nie ufałabym w żadną "pozytywną" działalność.. To tylko chwyt. Nie wiem czy ktoś nabierze się na taką głupotę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/12/2012 3:38 pm

Przecież wiadomo, że chodzi o kasę... robiąc kotlety nie udało im się zarobić w Indiach, więc próbują w ten sposób. MC się świetnie sprzedaje prawie wszędzie, tylko nie tam

Pewnie powiesz -to okropne- zrzucisz winę na innych, potem zaśniesz spokojnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/12/2012 12:58 am
RekaThora
forumowicz

W krajach skandynawskich chyba tez nie. ale np z tego co wiem w ich fishmacu w ogóle nie ma ryby tylko celuloza

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/12/2012 1:33 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca