Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kącik spamera  

Strona 11 / 24 Wstecz Następny
aniss
bywalec

O.. a mogłabym wiedzieć skąd taka zmiana u Ciebie? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/05/2015 10:21 pm
Arktos
bywalec

O.. a mogłabym wiedzieć skąd taka zmiana u Ciebie? 😉

A ty nie poszłaś? 😛

Tak ogólnie to ciężką sprawą są wybory w Polsce, trzeba wybierać mniejsze zło, a każdy kandydat ma więcej minusów niż plusów 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/05/2015 10:40 pm
Samanya
bywalec

Pierwszy raz w życiu byłem na wyborach!!

Wszystkiego najlepszego z okazji 18. urodzin!! 😀 😀

każdy kandydat ma więcej minusów niż plusów

oj tam oj tam 🙂 nikt idealny nie jest, ale ja na swojego nie narzekam 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/05/2015 11:57 pm
cienkun
rada starszych

O.. a mogłabym wiedzieć skąd taka zmiana u Ciebie? 😉

Bo wreszcie się pojawił ktoś, kogo można posłuchać! 😉

Tak ogólnie to ciężką sprawą są wybory w Polsce, trzeba wybierać mniejsze zło, a każdy kandydat ma więcej minusów niż plusów

Dlatego nigdy przedtem nie głosowałem i bardzo możliwe, że już nie będę, ale wszystkiego choć raz trzeba spróbować... 🙂

[edytowane 10/5/2015 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 12:13 am
Arktos
bywalec

Koniec ciszy wyborczej 😛
Osobiście zagłosowałem jednak na Korwina mimo, że długo się wahałem czy w ogóle pójść na te wybory. W większości kwestii się z nim nie zgadzam, uważam jego "konserwatywny światopogląd" za ohydztwo, no ale tylko on na ten moment oferuje "w miarę" realną szansę na wprowadzenie w Polsce kapitalizmu.

Myślałem jeszcze dłuższy czas o Kukizie, ale ostatecznie się na niego nie zdecydowałem.

[edytowane 10/5/2015 przez Arktos]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 1:00 am
cienkun
rada starszych

Żeby nie Kukiz, to bym wcale nie poszedł na wybory. Facet uprzyjemniał mi młodość fajną muzą, no to dałem mu swój głos, niech się cieszy... 🙂 I większość poglądów też ma jakieś nie najgłupsze...
Korwin natomiast to człowiek, który albo jest niebezpieczny - szalony, albo na takiego pozuje, tak czy owak, nie odważyłbym się na niego głosować.
Tak czy owak, to bez znaczenia, bo się liczyli i tak tylko obecny morderca - Komorowski i ten Duda, czy jak mu tam. (piszę co na szybko przeczytałem w necie dzisiaj, bo się kompletnie nie interesowałem kampanią i żeby nie flagi, to bym nawet nie wiedział, że dziś wybory...)

wprowadzenie w Polsce kapitalizmu.

Kapitalizm to tu już jest i wolałbym, żeby go nie było... :rotfl:

[edytowane 10/5/2015 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 3:05 am
marekpapro
bywalec

Tez wahalem sie pomiędzy i zaglosowalem na Kukiza i podobnie jak cienkun nie wiem kto to Duda czy ktoś tam.
Pawel chce obalić system i partyjniaczki sie boją. Obojetnie kto bedzie oprocz Korwina , czy Pawła to już nie ma znaczeniach.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 10:16 am
alternative
stały bywalec

wprowadzenie w Polsce kapitalizmu.

Kapitalizm to tu już jest i wolałbym, żeby go nie było... :rotfl:

[edytowane 10/5/2015 przez cienkun]

o to to!
jak ktoś napisał - głosujcie na JKM, będą miejsca pracy, bo połowa się spakuje i ucieknie jak najdalej 😀

poczatki 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 12:29 pm
Arktos
bywalec

Wy tak poważnie? Gdzie jest ten kapitalizm? W prawdziwym państwie kapitalistycznym nie ma tak ogromnych podatków (to podstawa), nie ma zasiłków (i to), nie ma mowy o państwowej służbie zdrowia czy szkolnictwie, no i przymus ubezpieczeń - to dopiero absurd zaprzeczający całkowicie kapitalizmowi.
Teraz w Polsce jest jakaś złodziejska hybryda socjalizmu z cholera wie czym.
Tak czy siak, jak gdzieś pisałem, - [b]socjalizm to kradzież[/b], a ja złodziejów nie poprę. Mam swoje zasady i tyle.
Kapitalizm to nie wyzysk i niewolnictwo, gdyż dwie strony dobrowolnie zawierają umowy. Jakikolwiek przymus jest zwalczany przez państwo. Kapitalizm to przede wszystkim [b]wolność[/b].

@PS
Idź sobie zapal marihuanę czy przejdź się z działką heroiny przez miasto - jak ktoś się do ciebie przyczepi to masz pewność, że nie jesteś w wolnym, kapitalistycznym państwie.

Do tej listy po lewej dałoby się dopisać dużo więcej :

Szkoda, że ludziom się tak pierze mózgi i państwo, które trzyma na smyczy obywateli (tego nie wolno (narkotyki), do samoobrony jesteś za głupi (posiadanie broni), jesteś za tępy by sam o siebie zadbać, więc to na tobie wymusimy (ZUSy i inne gówna), no i na końcu cię okradniemy, by dać innym (sobie i innym ssącym socjal - socjalizm 😀 ), są w stanie nazwać kapitalistycznym i nie zdają sobie absolutnie sprawy z własnej niewiedzy.

No ale w TVN mówili, że mamy kapitalizm, więc tak pewnie jest :rotfl:

[edytowane 11/5/2015 przez Arktos]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 12:59 pm
cienkun
rada starszych

Kapitalizm to właśnie jest wyzysk.
Wolne reguły zatrudniania pracowników, wolne ceny... Jeżeli sobie nie radzisz i jesteś biedny, to zdychaj, bo Cię nie stać na opiekę medyczną...
A na narkotyki w istocie ludzie są zbyt głupi. Ludzi trzeba trzymać na smyczy, bo inaczej nie dałoby się tu żyć...
Widzisz jaki problem jest z alkoholem? To dorzuć jeszcze do tego inne dragi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 1:16 pm
aniss
bywalec

Oj Arktos... żebyś Ty się czasem kiedyś nie przejechał na tym braku państwowej pomocy... Kiedy noga Ci się w życiu podwinie, a tu z żadnej strony ratunku, bo każdy zajęty własnym interesem. Szkolnictwo państwowe Ci zawadza? Niech więc dzieciaki biednych rodzin zdychają w zacofaniu? (tak wiem, wiem.. dla Ciebie najlepiej nie rodzić ich wcale ;/)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 5:13 pm
Arktos
bywalec

Oj Arktos... żebyś Ty się czasem kiedyś nie przejechał na tym braku państwowej pomocy... Kiedy noga Ci się w życiu podwinie, a tu z żadnej strony ratunku, bo każdy zajęty własnym interesem.

Zauważ, że wybierając kapitalizm mogę stracić na tym dużo więcej niż inni. Na starość byłbym bez dzieci, a więc w pewnym momencie, jeżeli nie odłożyłbym czegoś czekałoby mnie samobójstwo. A mimo to pisałbym się na takie rozwiązanie w imię wolności i uczciwości. Zresztą nie mam zamiaru dożywać starości, więc nie martwię się o to 😀

Szkolnictwo państwowe Ci zawadza? Niech więc dzieciaki biednych rodzin zdychają w zacofaniu? (tak wiem, wiem.. dla Ciebie najlepiej nie rodzić ich wcale ;/)

Mądre dziewczę 😛
A tak poważnie. Główny powód dla którego kiedyś byłem socjalistą to właśnie los dzieci z rodzin ubogich. Jednak po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że zachowanie poglądów socjalistycznych dla tego właśnie powodu byłoby nieco dziwne - to tak jakbym jednocześnie miał wpięte dwie myszki do komputera. Przecież postuluję inne rozwiązanie tego samego problemu, a głoszenie dodatkowego byłoby brakiem wiary w ten pierwszy.

Zresztą nie wiem skąd ta emotka na końcu. Nie zapominaj, że zawsze są dzieci, które się nie narodzą. Ja mam i będę miał 0 dzieci, ty dajmy na to 2 (a może 0 :love: ). Ciągle zostają i moje i twoje potencjalne dzieci, które się nigdy nie narodzą. Czy w związku z tym można powiedzieć, że ja odbieram coś swojemu "potencjalnemu" pierwszemu, a ty swojemu "trzeciemu"?

Według mnie reprodukcja (zwłaszcza) wśród najuboższych to wyjątkowy egoizm, lub po prostu głupota. Jednak tutaj znowu się rozejdziemy, a ja nie chcę się kłócić. Według mnie po prostu lepiej, żeby takie dziecko się nie narodziło niż w przyszłości zmarło z głodu czy jakiejś choroby.

https://www.youtube.com/watch?v=eXPZCQpyLoI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 5:50 pm
Arktos
bywalec

Tak swoją drogą to kapitalizm nie zakazuje pomocy (przykładowo fundacje pomagające dzieciom i tak by istniały) czy ubezpieczeń, on ich tylko nie narzuca, po prostu ich nie wymusza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 6:14 pm
cienkun
rada starszych

Arktos, to co piszesz, jest po prostu głupie i nie ma nic wspólnego z realnym Światem.
Ty naprawdę myślisz, że jest możliwe nauczyć ludzi, żeby się nie rozmnażali?? Równie dobrze możesz uczyć tego króliki!
Powodzenia. Chęć posiadania rodziny i popęd płciowy, to siły tak wielkie, że nikt tego nie oduczy.
A właśnie z powodu zacofania, (jak i braku pieniędzy i innej rozrywki) biedota rozmnaża się najintensywniej. Od zawsze tam gdzie jest bieda, było najwięcej dzieci. Kapitalizm w swej pełnej formie, może jedynie to jeszcze spotęgować. Kapitalizm zaostrzyłby tylko i tak wyraźną już przepaść pomiędzy biedakami i elitą bogaczy.
Wiesz o Świecie tyle, co żaba siedząca w studni.

[edytowane 11/5/2015 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 6:16 pm
Arktos
bywalec

Ty naprawdę myślisz, że jest możliwe nauczyć ludzi, żeby się nie rozmnażali?? Równie dobrze możesz uczyć tego króliki!

Oczywiście że nie, nawet się nie łudzę.

Powodzenia. Chęć posiadania rodziny i popęd płciowy, to siły tak wielkie, że nikt tego nie oduczy.

Zgadza się. Trzymać "na łancuchu" powyższe potrafi niewielkie odłamek ludzi, i tak pozostanie.

A właśnie z powodu zacofania, (jak i braku pieniędzy i innej rozrywki) biedota rozmnaża się najintensywniej. Od zawsze tam gdzie jest bieda, było najwięcej dzieci.

Również się zgadzam.
Gdybym dajmy na to przemawiał do sporej grupy ludzi, to do AN przekonałbym głównie tych, których chciałbym przekonać najmniej 😀 Przecież patologia nie przyjmie antynatalizmu i ja dobrze o tym wiem.

Kapitalizm w swej pełnej formie, może jedynie to jeszcze spotęgować. Kapitalizm zaostrzyłby tylko i tak wyraźną już przepaść pomiędzy biedakami i elitą bogaczy.

Może wtedy ludzie chętniej skłanialiby się ku antynatalizmowi?
Podam ci prosty przykład z praktyki - jeszcze 3 lata temu byłem dużo bardziej krytykowany za moje poglądy niż na dzień dzisiejszy. Wjazd wojsk rosyjskich do Ukrainy, makabra na tamtejszych ulicach i wojna u progu sprawiły, że wielu pomyślało "A może jednak coś w tym jest?". Zdarza się, że moje poglądy są cieplej witane nawet na takich demotywatorach. Najmniejsze ryzyko wybuchu III wojny światowej drastycznie zmieniło mentalność wielu ludzi, i tam gdzie wcześniej spotykałem drwiny i kpiny, teraz się mi często przytakuje.
Co tylko potwierdza moją teorię, że w cięższych czasach antynatalizm się dużo łatwiej przyjmuje, gdyż wielu ludzi pozbywa się złudzeń, a i śmieszkowanie wtedy jest niemile widziane przez ogół.

Wiesz o Świecie tyle, co żaba siedząca w studni.

Ależ ja wiem o wszystkim, co wyżej napisałeś, i z większością się zgadzam. Musisz jednak zrozumieć, że ja nie mogę postępować tak, jakbym skazywał AN na porażkę (według mnie zresztą celem AN jest przekonywanie jednostek, a nie nierealne próby nawrócenie całej ludzkości), bo to tylko zraża ludzi do niego. Tak samo jest przecież z wegetarianizmem - nie łudzimy się, że przekonamy kiedykolwiek cały świat do niego a i tak go propagujemy. Oczywiście zawsze istnieje iskierka nadziei.

Mimo, że całkowity triumf antynatalizmu jest niemal niemożliwy, to i tak pojedyncze sukcesy są istotne. A jeżeli pójdzie wieść, że AN jest "bezcelowy" i "nic nie da" to tylko ludzi zrazi. Oczywiście, że da. Nie trzeba konwertować od razu całej ludzkości by idea ta odnosiła sukcesy. Brak realnej szansy na całkowity sukces nie oznacza, że należy zaniechania dążenia do "mniejszych sukcesów". Celem antynatalizmu jest zrzeszanie jak największej ilości ludzi, a nie masowa rewolucja. Każda jednostka, która do nas dołącza oznacza sukces idei mimo, że do absolutnego zwycięstwa droga "daleka". Podobnie zresztą jest z weg(etari)anizmem.

@"top"
Zresztą co najmniej równie istotnym pretekstem do porzucenia socjalizmu było uznanie kapitalizmu za system po prostu uczciwy (jak na nieuczciwy świat i naturę, rzecz jasna). Nie uznaję złodziejstwa ani niewolnictwa, a tym jak dla mnie jest socjalizm czy zakaz posiadania broni, narkotyków, etc. Dobrowolne zawieranie umów miedzy dwojgiem ludzi nie może być nazwane nieuczciwym - znasz warunki i możesz się wycofać. To co się dzieje w przykładowo w fabrykach w Indiach to nie kapitalizm, tylko przegniły korporacjonizm. Żaden kapitalistyczny kraj nie dopuszcza do niewolnictwa, gdyż wolność jest w nim wartością fundamentalną. Tak samo nie wyobrażam sobie karania ludzi za to, że biorą chociażby narkotyki, gdyż jak wspomniałem wyżej - bardzo cenię sobie wolność. Polecam zapoznać się z aksjomatami libertarianizmu.

Antynatalizm jest tylko jednym z wielu powodów, dla których jestem za kapitalizmem. Wielu AN'ów to socjaliści, gdyż sam AN nie wymusza poglądów prokapitalistycznych, wiele zależy tutaj od "osobistej interpretacji" przesłanek.

Libertarianizm to stawianie wolności jako wartości najwyższej.
Socjalizm stawia na jej miejscu zdrowie i życie, oraz swoje pojęcie "równości".

Zdecydujcie co wolicie.

[edytowane 11/5/2015 przez Arktos]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/05/2015 7:06 pm
Strona 11 / 24 Wstecz Następny
  
Praca