Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kącik spamera  

Strona 16 / 24 Wstecz Następny
Fatty
weteran forum

Wiecie: wziąć kredyt i spłacać go przez 30 lat, a kiedy mieszkanie już jest Twoje to nieraz jest końcówka... a wynajmować przez te lata, to chyba na jedno wychodzi 😛

Tyle, że pewniej: nikt nie kaze się wynosić bo np. ktoś z rodziny bedzie tam mieszkał lub jak w przypadku znajomej: ma na miesiac zniknąć i ewentualnie po miesiącu wprowadzić się na nowo, bo Państwo wynajmujący jej mieszkanie, a mieszkający za granicą zjezdżają na miesiąc na wakacje 😛

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2015 12:28 pm
sokół
bywalec

Kraj piekny tylo władza skurywsyńka , to jest straszne że młody człowiek ma taki ciężki start , hipotek to ładna pętla na szyję , dużo moich znajomych cały czas żyje w strachu że jak robaota padnie to ini z rodzinami lezą bo przyjdzie pan z banku i co w wtedy. Ale życze wszystkiego dobrego jak sie uda . Ja też pielęgnuję w sobie tego dzieciaka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2015 2:20 pm
Arktos
bywalec

A to pytanie podchwytliwe?
Czytałam zawiłości Twojego nazewnictwa, nie chcę się o to sprzeczać czy jestem weganką, restrykcyjną wegetarianką, hipokrytką czy z jakiejkolwiek strony zamierzasz mnie zaatakować.
Staram się wyrządzić na tym świecie jak najmniej szkód wobec innych stworzeń. Także ludzkich.

To nie "moje" nazewnictwo. Nawet na wikipedii jest wspomniane o tym, że weganizm to nie tylko dieta.
Poza tym w twoim przypadku zakładałem, że nie używasz i tak skór czy testowanych kosmetyków, więc wspomnienie opcji "c" - restrykcyjnej wegetarianki, mijało się z celem. Może się w tej kwestii mylę, a może nie, ale to dlatego w pytaniu chodziło mi tylko o samo jedzenie, nie było to pytanie podchwytliwe i nie zamierzałem cię zaatakować.
@PS
Pytanie pozostaje aktualne 😛

Pierwsze owoce, które wydał raczkujący kapitalizm. A co się będzie działo gdy urośnie w sile? Strach pomyśleć.

No, przerażające. Może jeszcze zmusi ludzi do myślenia przed rozłożeniem nóg, naruszając tym samym jedno z podstawowych praw człowieka - prawo do nieskończonej ignorancji? Iście szokujące.

Sam jestem w podobnej sytuacji do Fatty, pracuję naprzemiennie w wielu pracach (obecnie handluję truskawkami :P) i nie stać mnie na utrzymanie mieszkania, i także często mnie to irytuje, jednak nie winię za to kapitalizmu (którego swoją drogą w Polsce nie ma).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/06/2015 8:47 pm
aniss
bywalec

Pytanie pozostaje aktualne 😛

Weganką nie dla idei 😉

Pierwsze owoce, które wydał raczkujący kapitalizm. A co się będzie działo gdy urośnie w sile? Strach pomyśleć.

Sam jestem w podobnej sytuacji do Fatty, pracuję naprzemiennie w wielu pracach (obecnie handluję truskawkami :P) i nie stać mnie na utrzymanie mieszkania, i także często mnie to irytuje, jednak nie winię za to kapitalizmu (którego swoją drogą w Polsce nie ma).

Napisałam "raczkujący kapitalizm", przy którym już teraz ledwo sobie radzisz. Rozumiem, że głosowanie na Korwina było zatem próbą samobójczą?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2015 12:29 am
Arktos
bywalec

Weganką nie dla idei 😉

Cóż, to znacząco zmieni mój stosunek do ciebie (oczywiście pozytywnie).

Napisałam "raczkujący kapitalizm", przy którym już teraz ledwo sobie radzisz. Rozumiem, że głosowanie na Korwina było zatem próbą samobójczą?

On i tak nie miał szans wygrać. Zresztą, dlaczego ktoś miałby odpowiadać za nieswoje błędy? I płacić za nie w podatkach?

I to nie do końca tak, że "ledwo sobie radzę". Niby mógłbym iść do jakiejś cięższej pracy i wtedy mieć na wynajem mieszkania (podobnie zresztą jak Fatty), ale póki co się na takie coś nie piszę, działam ostrożnie. Choć z drugiej strony przebywanie z tak "obcymi" ludźmi jest nieznośne.
Poza tym szkoda byłoby mi bardzo tych kilkuset złotych miesięcznie na wynajem.
Pomyślę o tym w przyszłości, jak może przyjdzie jakaś większa "stabilność".

Nie byłbym też taki pewien, czy akurat mi kapitalizm by tak bardzo zaszkodził.

[edytowane 13/6/2015 przez Arktos]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2015 1:14 am
aniss
bywalec

Niby mógłbym iść do jakiejś cięższej pracy

Problem w tym, że tutaj nie ciężką pracą dochodzi się do bogactwa.

Co do wynajmowania mieszkań. Oczywiście, że jest dobre, nikt przecież nikogo do tego nie zmusza i jeśli ktoś się na to decyduje, to z własnej woli. Aczkolwiek wynajmowane są one za sumę przewyższającą rzeczywistą wartość tego mieszkania, bo przecież sam właściciel musi coś z tego zarobić (czyli płaci się za mieszkanie i dodatkowo dla samego właściciela). Są ludzie, którzy potrafią się nieźle ustawić z wynajmowania mieszkań.

Wynajmować czy kupić na kredyt? Sokół napisał:

dużo moich znajomych cały czas żyje w strachu że jak robaota padnie to ini z rodzinami lezą bo przyjdzie pan z banku i co w wtedy

Tylko, że jak się wynajmuje i straci pracę, to także ląduje się na ulicy. Różnica może taka, że nie ma się długów.

Plusy kupna są takie, że jeśli dobrze ustali się rate, to płaci się miesięcznie tak jak za wynajem, ale po tych X latach ma się już je na własność. Wynajem natomiast spłaca się tak długo jak się żyje, a kiedy się przestaje płacić, nie ma się zupełnie nic. No i tak jak napisała Fatty, z kupionego mieszkania może być pożytek np. dla potomstwa, można też wynająć je komuś lub sprzedać. Czyli koniec końców wychodzi się na plus, a przy wynajmie zostaje się z pustymi rękoma.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/06/2015 1:07 am
Arktos
bywalec

Problem w tym, że tutaj nie ciężką pracą dochodzi się do bogactwa.

Nie chodziło mi o bogactwo, tylko życie na "jako-takim" poziomie. Jestem minimalistą 😉

nikt przecież nikogo do tego nie zmusza i jeśli ktoś się na to decyduje, to z własnej woli

To jeden z głównych argumentów... kapitalizmu 😛 Nie mniej często sytuacja w pewnym sensie "zmusza" (to znaczy wszelkie inne wyjścia są dużo gorsze).

Są ludzie, którzy potrafią się nieźle ustawić z wynajmowania mieszkań.

Wielu z tego dostatnio żyje.

z kupionego mieszkania może być pożytek np. dla potomstwa

Prawda, jeden z poważniejszych argumentów przemawiających za zakupem mieszkania.

Jednakże, kredyt to pętla na szyję, która może przy splocie niefortunnych zdarzeń mocno "przydusić". A takie coś spłaca się i 15-20 lat, a kto wie, co wtedy będzie.

Wynajmowanie daje też swobodę zmiany miejsca zamieszkania - możesz się przenieść tam gdzie akurat atrakcyjnie jest mieszkać (czy to kraj, czy miasto) , bez zamartwiania o następną ratę kredytu za "pozostawiane" mieszkanie.

Taka swoboda jest przydatna.

@PS
A propos B.O.K - dziś został udostępniony klip do "Flaków" 😛
https://www.youtube.com/watch?v=D2Izj3SXZxI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/06/2015 9:27 pm
cienkun
rada starszych

Sprawdzaliśmy z kumplem, który waży 109 kg. (ja ważę ok 72kg, obaj mamy 180 cm. wzrostu) kto zje więcej pizzy.
Ja zjadłem więcej. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2015 1:10 am
Fatty
weteran forum

Sprawdzaliśmy z kumplem, który waży 109 kg. (ja ważę ok 72kg, obaj mamy 180 cm. wzrostu) kto zje więcej pizzy.
Ja zjadłem więcej. 🙂

ja zawsze powtarzam, że nieraz Ci niepozorni to najlepsi "wpierdalacze" 😛

Kiedyś z kolegą (ok 190 cm wzwyż i 112 kg) poszliśmy na pizzę, on wtrynił 2 kawałki (ale spore, bo pizza duża), ja całą ; (byłam przed okrese ma wtedy JEEEEśĆ :rotfl: ) - natomiast na karkówkę to pojemnosć mial większą, on ją jadł na kilogramy a ja no cóż 😛

[edytowane 16/6/2015 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2015 2:03 am
aniss
bywalec

Wynajmowanie daje też swobodę zmiany miejsca zamieszkania - możesz się przenieść tam gdzie akurat atrakcyjnie jest mieszkać (czy to kraj, czy miasto) , bez zamartwiania o następną ratę kredytu za "pozostawiane" mieszkanie.

Jaka pętla na szyję? Wtedy wynajmujesz mieszkanie jakiejś rodzince, wyjeżdżasz i kredyt "spłaca się sam" 😉

@PS
A propos B.O.K - dziś został udostępniony klip do "Flaków" 😛
https://www.youtube.com/watch?v=D2Izj3SXZxI

Ten utwór akurat nie należy do moich ulubionych, bo wyraża zrezygnowanie co do otaczającego świata. "zaczynam widzieć flaki" = "nie mam już nadziei".

A ja nie zrezygnowałam.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/06/2015 4:06 pm
Arktos
bywalec

Ten utwór akurat nie należy do moich ulubionych, bo wyraża zrezygnowanie co do otaczającego świata. "zaczynam widzieć flaki" = "nie mam już nadziei".

A ja nie zrezygnowałam.

On nie wyraża zrezygnowania. W tym utworze jest zawarta obiektywna wizja świata i ludzkości, nie zniekształcona przez filtry i złudzenia.
Nasze największe pragnienia ukierunkowane są ku workom na flaki, którymi zresztą sami także jesteśmy. Popędy otępiają naszą świadomość, w naszym życiu jest masa gry pozorów kreowanych, by mamić umysł, większość ludzi to chodzące mogiły, a wszechobecny hedonizm, egoizm i krótkowzroczność sprawiają, że ludzie stają się warci nie więcej, niż worki na trzewia w których się znajdują.
Cóż więc dziwnego, że przy takim układzie można "zacząć widzieć flaki" tam, gdzie ongiś widziało się życie? Że traci się wiarę w ludzkość i pojawiają się tendencje rezygnacyjne?
A co do manicheistycznej walki - Światłość chyba nigdy tak bardzo nie przegrywała tej wojny na tej planecie jak teraz.

Może dokonuję wielu nadinterpretacji utworu, ale jest jednym z bardzo nielicznych, w którym zgodzę się z każdym wersem, każdym stwierdzeniem. Żaden z dotychczas przeze mnie napotkanych nie zawierał w sobie aż tak wiele z mojego światopoglądu.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 18/06/2015 9:43 pm
aniss
bywalec

On nie wyraża zrezygnowania.

Cóż więc dziwnego, że (...) traci się wiarę w ludzkość i pojawiają się tendencje rezygnacyjne?

To w końcu piosenka wyraża to zrezygnowanie, czy nie?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że raper ten stworzył tekst, który miał opisać obiektywną prawdę. Ale po zapoznaniu się z resztą jego twórczości można poznać jego osobę i światopoglądy. On nie opisuje normy, tylko kpi z tego co ludzie uznali za normę.

,,Dehumanizacja sprawia, że człowiek jest byle jaki
Tam gdzie widziałem życie - zaczynam widzieć flaki''

,,Zamiast spożywać niebiański chleb, wciąż jedzą flaki!"

Ja to odbieram tak, że ludzie sprowadzają się do poziomu saprofitów. Autor krytykuje to, co ludzie robią ze swoim życiem, że sprowadzają je do tak żałosnego poziomu.

A dlaczego tak się dzieje? Twórca wyjaśnił na tej samej płycie w utworze poprzedzającym (Babel).

,,Piętrzą się piętra nie Bogu, ale własnej zagładzie depcząc po piętach.
Wszyscy wokół mówią: "świat zaczął pędzić" - naiwnie nieświadomi pomylenia ról.
Widok zza okna zrozumiałby Kopernik;
Nie świat pędzi tylko nasza wieża - w dół.''

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/06/2015 9:36 pm
Fatty
weteran forum

sokole, zmniejsz avatar bo rozjechałeś forumka 😀

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/06/2015 10:30 pm
sokół
bywalec

no własnie widze że trochę przegiąłem , chciałem mniejszy muszę to zmienić 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/06/2015 2:58 pm
Fatty
weteran forum

Muszę iść jutro na wesele 🙁 - co zjeść przed imprezą aby mnie zapchało, długo trzymało sytą a nie wywaliło mi bebecha? 😛

Raczej nie nastawiam się, że będzie coś dla mnie do zjedzenia, a głupio mi brać kanapki..

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2015 1:11 am
Strona 16 / 24 Wstecz Następny

Praca