Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Praca kelnera/kelnerki  

alterra
świeżaczek

z góry przepraszam za możliwe niewpasowanie się w odpowiedni temat, ale potrzebuję porady.
jestem tegoroczną maturzystką. i chciałabym znaleźć pracę na wakacje. dostałam ofertę zostania kelnerką. CO wy o tym myślicie? Jako że jestem wegetarianką trochę dziwnie czuję się mając nosić ludziom mięso na talerzach 🙁 czy wy nie sądzicie że byłoby to trochę nie tak? jak byście postąpili? proszę o pomoc:)
pozdrawiam
M.

[edytowane 25/1/2013 przez alterra]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 9:24 pm
Fatty
weteran forum

Wystarczy że nie będziesz podjadać ludziom mięcha z talerza a będzie dobrze 😛

Nie widzę przeciwwskazań.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2013 9:45 pm

Dokładnie... Przecież nie będziesz tego mięsa jeść, a jedynie podawać je klientom.
Żadna praca nie hańbi ; )

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2013 1:22 am
tcioflove
rozmówca

alterra przebije Cie- ja pracowalam w McDonald's 😛
[b] [/b]

[edytowane 25/1/2013 przez tcioflove]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2013 1:56 am
eRZet
weteran forum

Ja przez rok sprzedawałem (albo raczej: upewniałem się, że wszystko jest ok z dostawami) chińskie dodatki do żywności, wśród nich glukozaminę i chondroitynę 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2013 12:22 pm
Vegeta169
bywalec

Jako że pracowałam wszędzie gdzie w moim małym mieście było to możliwe, byłam również kelnerką 😉 jeżeli potrzebujesz pracy rób to, co możesz. Praca w restauracji nie równa się pracy w rzeźni 😉 spokojnie. Moim zdaniem niezależność jest ważną rzeczą. Więc zarabiaj na siebie i nie myśl o tym że może będziesz nosić jakieś mięso. Ewentualnie polecaj wege (albo jeszcze lepiej wega) dania klientom, którzy będą pytać co polecasz 😉 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2013 11:54 pm
tru
 tru
stały bywalec

Ja stoję na rynku z wędzonymi kurczakami z busa.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2013 12:22 pm

To zależy od Ciebie. Myślę, że jeżeli tylko nie masz odruchu wymiotnego na widok mięsa to spokojnie możesz tam pracować. W końcu nie będziesz ani go jeść, ani nikogo do jego jedzenia namawiać. Polecanie wege opcji niezdecydowanym to dobry pomysł 🙂

Ja sama wstyd się przyznać, pracuję w firmie, która produkuje dodatki dla przemysłu mięsnego 😮 Tzn. solanki, mieszanki przyprawowe, itp. O dziwo moja decyzja o przejściu na wege została w pracy zaakceptowana, choć wzbudziła zdziwienie. Niestety często mam do czynienia z mięsem, na szczęście nie muszę go jeść - koleżanki z działu rozwoju wykazały sie zrozumieniem i nie zapraszają mnie na mięsne degustacje.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/01/2013 9:55 pm
zuzik
forumowicz

Jeśli będziesz takimi kategoriami myślała to pracy szybko nie znajdziesz. Ty przecież jeść tego nie będziesz... Jeśli masz możliwość pracy bierz ją i nie patrz na to, że będziesz nosić mięso. Płaca przecież za to.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/01/2013 3:46 pm
  
Praca