Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Praca Magisterska- potrzebna pomoc!  

pingwin
świeżaczek

Cześć Wszystkim! jestem na studiach magisterskich na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka. Piszę pracę magisterską na temat "zawartość kadmu i ołowiu w diecie wegetariańskiej". Potrzebna mi pomoc w wypełnianiu ankiet. Trzeba min. zapisać kilka dni dokładnie co się jadło, oraz sklepy w których dokonywało się zakupu. Na tej podstawie wybiorę i przebadam grupę produktów. Ankieta jest w formacie Word, mogę przesłać na maila. Mój mail to 12ania@vp.pl
Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktowania! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2013 2:00 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Hmm, ale jak sprawdzisz, ile kadmu i ołowiu jest w jedzeniu, które kupiłam na targu od rozmaitych sprzedawców w małym miasteczku?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2013 2:56 pm
qetrab
bywalec

no właśnie, ja 90% warzyw kupuję na targu 😛

Wydaje mi się, że podjąłeś się tematu, który jest niemożliwy to rzetelnego opracowania...

[edytowane 26/6/2013 przez qetrab]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2013 2:58 pm
pingwin
świeżaczek

moja praca jest elementem pracy doktorskiej kogos z uczelni. mam za zadanie oszacować, tematy nam narzucają. chodzi docelowo o porównanie spożycia w normalnej diecie i wegetariańskiej. szacowane dla grupy nie jednostki, oczywiście nie bedzie dokladne. ale na to nie mam juz wplywu ani czasu by zbadać każdy produkt. jesli kupowane na targu, to kupie u siebie na targu i tam zrobie oznaczenia. musze za pomoca ankiety poznac najczęstszy produkt ilosc jego spozycia, i gdzie sie go kupuje. tyle. jesli chcesz wypełnić ankiete bedzie to dla mnie pomocne. a temat tak jak mowie mam z gory narzucany.

[edytowane 26/6/2013 przez pingwin]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2013 4:29 pm
qetrab
bywalec

dobra, wyślij tę ankietę, zobaczymy co da się zrobić
qetrab(at)gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2013 7:16 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Miarodajne byłoby badania krwi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2013 1:01 am
an
 an
bywalec

Bellis ma rację.

To nie jest krytyka Ciebie, tylko tych co wymyślają tak bezsensowne badania, bo o ile jest sens badania zawartości czegoś w produktach danych producentów, to podział na wege i niewege czy jakiekolwiek inne grupy konsumentów jest w tym przypadku zupełnie niemiarodajny, wynik daleko przypadkowy gdyż jest zbyt wielki rynek produktów.

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2013 5:47 am
pingwin
świeżaczek

w pracy doktorskiej będzie określane spożycie produktów bogatych w te związki w porównaniu czy wegetarianie spożywają ich więcej, bo zazwyczaj sałata, szpinak brukselka zawira właśnie kadm i ołów. nic nie poradze, a prace napisać musze.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/06/2013 12:45 pm
  
Praca