Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wegetarianie to sekta!!! łaaaa!!! spalą nas na stosie...  

Strona 1 / 4 Następny
redpaint_greenpaint
początkujący

😡 jestem wkurzona... 😡 😡 😡 sporo ludzi których znam uważa, że wegetarianie to sekta, że bojkotujemy Katlicyzm, Kościół... Że nie postępujemy według zasad wiary ( do jakiej kolwiek się należy ). Nie mogę znieść takiego myslenia... 😡 😡 😡 wali ci ktos tekst w stylu : niejedzenie mięsa jest niechrześcijańskie!!! albo:jeżeli wierzysz że zwierze ma uczucia, jestes jakaś opetana, ono nawet nie wie co się z nim dzieje... TO JEST OKRUTNE!!!
😡 😡 😡 wegetarianie to nie sekta!!! Ale tłumacz im człowieku, i tak wiedzą swoje i są najmądrzejsci... Przecież zwierzęta to stworzenia Boże, tak samo jak ludzie, więc wpewnym sensie są to nasi bracia!!! Albo nie umieją tego zrozumieć albo nie chcą...
Bóg kazał traktować zwierzęta z szacunkiem, stworzył je jako naszych przyjaciół. Nie wiem dlaczego tak trudno to niektórym pojąć...yhhhh... 😡 😡 😡
Byłam dzisiaj u Bierzmowania. Czy gdybym należała do sekty, poszłabym sie Bierzmować?! Nie sądzę... Co o tym myslicie? 😡 😡 😡

and if you want this kind of dreems, it's californication

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 6:37 pm
redpaint_greenpaint
początkujący

No widzisz, ty nie wierzysz, a ja tak. I mnie BARDZO denerwuje takie podejście do sprawy... 😡

and if you want this kind of dreems, it's californication

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 6:51 pm
Ireth
bywalec

Chyba ja zle odczytales, Buntowniku :). Sadze, ze denerwuje ja latka wegetarianina sekciarza 😉 .

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 7:22 pm
marcelinka
bywalec

mnie tez to strasznie wkurza, zwlaszcza, ze moja babcia uparcie twierdzi, ze jestem w sekcie 😮
ona jest bardzo wierzca, do kosciola chodzi prawie codziennie, w domu biblia zawsze lezy w widocznym miejscu, swiete obrazki itp. a jak sie dowiedziala, ze nie jem miesa to bylo wielkie halo..."jak mozesz nie jesc miesa?? przeciez Bog tez jadl-rozumiem nie jesc miesa w piatki i nawet caly post, ale cale zycie?! chociaz ryby jedz!" a przepraszam ryby to nie mieso?! 😡 a skoro Bog jadl mieso=zabijal zwierzeta to jak mamy brac z niego przyklad, ze zwierzata to nasi przyjaciele i trzeba je kochac?...
ta cala religia jet bez sensu...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 8:39 pm
figlerek
forumowicz

Na pocieszenie moge tylko napisać,że nie tylko twoja babcia uważa,że wegetarianie to sekta.Jeżeli chodzi o wiarę to ja tego zupełnie nie łączę, należy również wziąść pod uwagę,że biblia opisuje zupełnie inną rzeczywisyość historyczną.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 8:55 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Nawet nie chcę się denerwować. A chrześcijanie skazujący żyjące istoty na cierpienie to jakiś koszmar. Czy aby na pewno przykazanie "nie zabijaj" dotyczy tylko ludzi?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 9:06 pm
mathilde
forumowicz

Doskonale Cię Redpaint_greenpaint rozumiem, gdyż miałam (i zresztą nadal mam...ale już mniejsze) takie problemy z moimi rodzicami .... a z opiniami, że wegetarianizm jest niechrześcijański też się czesto spotykałam wśród cioć,wujków, którzy mnie nie znają na codzień i sądzą, że jestem ''podejrzana'' (no cóż...nie dziwię się...w końcu jestem chuda, ubieram się na czarno i nie przypominam typowej nastolatki w różowym:P) a wszystko co inne trzeba tępić przecież:P
...ale zauważyłam, że takie opinie pojawiają się tylko wśród osób, które mnie za dobrze nie znają i nie widzą, że jestem wierząca....nie wiedzą za dużo o wegetarianiźmie, ale maja najwięcej do powiedzenia....no cóż....na opiniach takich ludzi nie za bardzo mi zależy, tym bardziej, że jak próbuję im tłumaczyć istotę wege to i tak wolą pozostać przy stereotypach na temat wegetarian...czesto przytaczam przykład mojej katechetki z podstawówki, która była wege (spoko babka)....
Myślę, że sam wegetarianizm jest w Polsce zjawiskiem ciągle dziwnym i rzadko spotykanym a że w naszym kraju 90% ludności UWAŻA SIĘ za chrześcijan dlatego ludzie kojarzą fakty mniej więcej tak:
''typowy Polak z reguły jest chrześcijaninem i nie jest wege.....'' wtedy szybko kojarzą te dwie rzeczy i wychodzi przekonanie, że wegetarianizm nie jest chrześcijański...cóż niektórych ludzi stać jedynie na taką prostą analizę faktów:P

Nie przejmujcie się tego typu opiniami...pozdrawiam

...dyskretnej troski trzeba mi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 9:26 pm
euridice
stały bywalec

''typowy Polak z reguły jest chrześcijaninem i nie jest wege.....'' wtedy szybko kojarzą te dwie rzeczy i wychodzi przekonanie, że wegetarianizm nie jest chrześcijański...cóż niektórych ludzi stać jedynie na taką prostą analizę faktów

albo raczej: typowy Polski wegetarianin nie jest chrzescijaninem" 😀 . w sumie to w wiekszosci przypadkow prawda... wiec nie ma sie co dziwic, ze niektorzy (szczegolnie osoby starsze) kojarza wege z jakas sekta.

aczkolwiek ja musze powiedziec, ze nigdy nikt mnie z zadna sekta nie probowal laczyc, no moze raz Zarathos na forum, ale to chyba nie bylo na powaznie 😛

a tak to nigdy i nikt wiec nie czuje jakos tej presji (bycia nazwanym czlonkiem sekty) na sobie 😀

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 9:33 pm
redpaint_greenpaint
początkujący

ja tam nie mieszam wegetarianizmu z wiarą. wierze w Boga i wierzyc będę bo już wiele razy mi pomógł. Ludzie mają własną wole i mogą robić co zechcą, dlatego giną zwierzęta, a nie dlatego że Bóg do tego namawia. Ale nie chciałbym rozwijać tego tematu. Bo jak mówię, wierzę w Niego, wiele razy mi pomógł. Bron Boże nie namawiam i nie chce nawracać! Nie odbierajcie tak tego! Ja niczego nie propaguję, wyrażam swoją opinię. 🙂

and if you want this kind of dreems, it's californication

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 11:54 pm
sieklik
bywalec

a mi nikt nie wmawial nigdy ze naleze do sekty a gdyby mi to powiedzial to i tak mial bym to w d*** ;] jesli ktos tak uwaza i stwierdza to totalnie bez podstaw, nie jest warty tego zebym sie z nim zadawal ;]

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 12:35 am
mathilde
forumowicz

Ja też wierzę w Boga...i czasami zdaje mi się, że jestem na tym forum jedyną katoliczką, bo po prostu mało jest wśród chrześcijan wegetarian.....

...dyskretnej troski trzeba mi...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 12:57 am

ostatnio jakaś nauczycielka na wycieczce szkolnej rzuciła jakies hasło sekty, ale brzmiało to raczej żartobliwie. jesli chodzi o wiarę, to w sumie ja mam taka swoja własna filozofie, wiec nie moge powiedziec, że nie wierzę w Boga, ale jakbym powiedziała to zabrzmiałoby to tak jakbym wierzyła w to co opowiada kościół. A w kościół nie wierzę. A nie wierzę przez to, że przed bierzmowaniem za duzo nachodziłam się do kościoła, posłuchałam filozofii księdza i poobserwowała to wszystko. tym sposobem od czasu bierzmowania nie chodze do koscioła, a wczesniej byłam wierząca "normalnie". Ehh ja w ogóle jestem dziwna :p

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 2:53 am
bezciała
bywalec

Tak, Aga15!
Wiara w boga nie jest wyraźnie patentem chrześcijan, człowiek wierzący, czujący wszechobecność przyczyny zaistnienia życia (powszechnie nazywanej Bogiem)
nie potrzebuje czyjeś interpretacji tego fenomenu, taki człowiek nigdy nie powie ja jestem chrześcijaninem, muzułmanem, buddystą czy żydem. Ponieważ już poprzez samo nazwanie zakłóci indywidualne odczuwanie, zakłóci ten delikatny kontakt.

JA JESTEM CHRZESCIJANIN, A TY, KIM TY JESTES?
No jak taka wypowiedz brzmi, bosko nieprawdaż?

Nie dajcie się przerobić na dyski, w które się kłamstwa innych wgrywa, na dyski, które nic innego później nie potrafią jak tylko mechanicznie kłamstwa i szaleńcze idee innych odgrywać.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 3:25 am
bezciała
bywalec

Właśnie znalazłem przypadkowo w necie:

Pewnego razu zapytano Mahatma Gandhi czy jest hinduistą a on sam odpowiedział na to: Tak jestem, ale jestem także chrześcijaninem, muzułmanem, buddystą i Żydem.

Gandhi kwestionował praktyki religijne i doktryny niezależnie od tradycji czy wyznania, odnośnie chrześcijaństwa stwierdził, że: Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mohandas_Karamchand_Gandhi

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 3:38 am
ALchemik
bywalec

Kiedys tak sobie stalem w kosciele na mszy i tak sluchalem i sluchalem i doszlem do wniosku iz kosciol wedlug mnie tez jest swego rodzaju sekta , no bo patrzcie : cotygodniowe obrzedy , kult osob czesto zabitch za wiare , medaliki no i ksieza czerpiacy korzysci materialne zamiast je rozdawac wraz z nadzieja i miloscia , lecz w polsce nikt nie che o tym tak mowic bo pzrecierz nie wypada , moim zdaniem chrześcijanstwo samo w sobie jest dobre bo stara sie przekazac dobre idee lecz jak by to powiedziec Kościol psuje charakter ow dobre idei.
A skoro juz jestesmy sekta to chyba jestesy jedna nielicznych sekt jak nie jedyna kotra robi cos dobrego dla innych tj , zwierzat lecz rownierz innych ludzi i nie czerpie z tego jakis korzyscu procz satysfakcja i swego rodzaju szczecia niesienia pomocy 🙂 🙂 😛 Zawsze trzeba widziec dobre strony bycia w sekcie 😛 😛 😛

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/05/2006 5:57 am
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca