Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

adam + ewka  

Strona 1 / 7 Następny
machcin
bywalec

czy ktoś z wierzących tu wyjaśni mi jak to się stało że rasa ludzka jeszcze istnieje?
z tego co mi wiadomo mieli oni tylko 2-óch synów.oni chyba się płodzić niemogli(wiem bo sam nieraz praktykowałem 😉 ).czy któryś zapłodnił mamusie??i jak to możliwe że z dwóch teoretycznie białych(wszędzie przedstawia się ich jak i również jezusa maryję i boga jako białych) ludzi jest aż tyle ras na świecie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 4:38 am
sasha
rozmówca

mówi się, że wszystkie choroby to przez to, że ponoć zgrzeszyli, a to przecież typowe kazirodzctwo

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 12:00 pm
Srebrna
stały bywalec

Denerwują mnie już ciągłe próby obalenia wairygodności tej czy innej wiary. Niech każdy wyznaje własną religie i wszyscy będą szczęśliwi, nie czuję się zobowiązana polemizować bez ustanku na ten temat.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 12:47 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Hehehehe, jakby biblia i kościelne bzdury w ogóle były wiarygodne, opium dla mas i tyle...w Starożytnym Egipcie kapłani mieli w nosie bogów i wiedzieli że to ściema a wmawiali wieśniakom że to bogowie zaćmili słońce, żeby ich w karbach utrzymać...i myśle sobie, że gdyby większośc księżuli choć trochę wierzyła w boga, baliby sie robic to co robią...ale jak ktos ładnie napisał- jeśli Szatan istnieje, to Kler jest najmocniejsza ostoja Szatana.

Gdyby sobie ludzie w domciu wierzyli czy w jesuska czy myszke miki, ich sprawa; niestety wierę w chrześcijańskich bogów NARZUCA sie na każdym kroku, a jak komus sie to niepodoba...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 1:35 pm
ducha
początkujący

ja to sobie mysle, ze to TAJEMNICA WIARY. wiara chyba na tym polega, zeby nie pytac o nic i wierzyc.
a niedowiarkow czeka ogien piekielny! 😉 :diablo:
pozdrawiam

"Co się w ogóle da powiedzieć, da się powiedzieć jasno. O czym zaś nie trzeba mówić, o tym należy milczeć."
L. Wittgenstein

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 3:01 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

wiara chyba na tym polega, zeby nie pytac o nic i wierzyc.

Naiwność i niedojrzałośc na tym polega- po co myśleć, jak ktoś pomyślał za mnie.

:diablo: a ogień piekielny czeka tych, co w piekło wierzą:diablo:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 3:16 pm
ducha
początkujący

hihi:) no tak... ale smiem twierdzic, ze wiara to nie wiedza.
ps. czytaliscie cos Skolimowskiego? jakos bardziej przemawiaja do mnie jego slowa 😉 (niz slowa gloszone z ambony)

"Co się w ogóle da powiedzieć, da się powiedzieć jasno. O czym zaś nie trzeba mówić, o tym należy milczeć."
L. Wittgenstein

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 3:31 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

czy ktoś z wierzących tu wyjaśni mi jak to się stało że rasa ludzka jeszcze istnieje?
z tego co mi wiadomo mieli oni tylko 2-óch synów.oni chyba się płodzić niemogli(wiem bo sam nieraz praktykowałem 😉 ).czy któryś zapłodnił mamusie??i jak to możliwe że z dwóch teoretycznie białych(wszędzie przedstawia się ich jak i również jezusa maryję i boga jako białych) ludzi jest aż tyle ras na świecie?

Księża łumaczą to w następujący sposób:Biblii nie odczytuje się dosłownie,to,ze napisano,że Kain i Abel są dziećmi Adama i Ewy oznacza,że mogli być np ich praprawnukami..poza tym w Biblii jest napisane,że Kain po zabójstwie brata odszedł do innych ludzi-a więc musieli już wtedy istnieć inni ludzie.
Biblia jest obrazem,a nie książką domkumentalną.

Poza tym co do kwestii podważania przez innych poszczególnych wierzeń zgadzam się ze zdaniem Srebnej...niech każdy wierzy w to co chce,po co na siłę obalać inne wiary.chyba ,że pytania tego typu wynikają z poszukiwań własnej religii czy też z kwestii zrozumienia świętych ksiąg.Jednak Twoje pytanie wydaje mi się byc podszyte ironią.

[edytowane 13/6/2006 od JAGA]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 3:50 pm
Wiejka
stały bywalec

Ja co prawda nie jestem wierzaca, ale Biblię podobno nie można brać na powaznie, bo jest to jedna wielka przenośnia:D...podobnie było z tworzeniem świata..jest napisane 7 dni, ale naprawdę jeden dzień to mógł być milion lat:D...więc to jeśłi nawet jest prawdą to raczej ma ukryte dno....no ale to jakby nie mój problem:D

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 6:32 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Oj, to dno KościółKat bardzo ładnie uwypukla i wynosi na światło dzienne, więc nie jest takie znów ukryte.

A jacy sprytni, co im z biblii pasuje to dogmat i najczystsza prawda, co nie pasi- przenośnia, pan bóg co innego miał na myśli...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 6:38 pm
Ambrozja
bywalec

Tak jest biblia jest pisana przenośnią zresztą jeśli macie w okolicy fajnego księdza to wam bez nerwów to wyjaśni. Powstanie świata w 6 dni (w 7 Bog odpoczywał) to oczywiście przenośnia tak samo jak Adam i Ewa nie miało to na celu jedynie pokazanie ze Bog stworzył człowieka ale równiez (jak było dalej) pokazanie ludzkiej słabości, skłonności ulegania złemu i tego konsekwencji.
Ps. moze być nie składne gram. wybaczcie 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 10:28 pm
Ireth
bywalec

No prosze, dopiero co sie wczoraj wypowiedzialam na podobny temat i jak modelowo sie sprawdziliscie w wiekszosci...
Skad ten zapal w udowadnianiu katolikom, ze sa glupsi, nie rozumiem. Szkoda czasu.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/06/2006 11:14 pm
Wiejka
stały bywalec

Ireth, bez obrazy, ale skąd wiesz o tych ludziach co tu piszą, ze mają słabą wiedzę, nie możesz tego wywnioskować na podstawie kilku postów..a sama nie jesteś przecież jakaś super inteligentna...a wywyższanie się obrażanie innych jest bezsensu...ja sie przyznaję, nie wiem, za dużo, dlatego pisze co wiem..ale nie mam pretensji do innych..wiesz przecież , że świata nie zmienisz...i sorki jesłi to zabrzmiało jakoś ostro:).
Pozdrawiam:D!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2006 12:31 am
Ireth
bywalec

Ireth, bez obrazy, ale skąd wiesz o tych ludziach co tu piszą, ze mają słabą wiedzę, nie możesz tego wywnioskować na podstawie kilku postów..

Wlasnie moge. Udowadniaja/cie to na kazdym kroku w tematach religijnych...

a sama nie jesteś przecież jakaś super inteligentna...

Super nie ;).

wywyższanie się

Nie robie tego.

obrażanie innych jest bez sensu...

Zgadzam sie, dlatego tego rowniez nie robie. To, co robie, to sie nazywa krytyka. Niekoniecznie, przyznaje, konstruktywna.

wiesz przecież , że świata nie zmienisz..

Czyzby?

sorki jesłi to zabrzmiało jakoś ostro:).

Nie zabrzmialo.

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2006 12:47 am
alias
bywalec

" jak trwoga to do Boga", ale radze sie nawrocic wczesniej, bo bez zasad moralnych jakie nam zaszczepia wiara stajemy sie degeneratami i kanaliami ludzkimi

hmm, chcecie dowodow na istnienie Boga? porozmawiajcie z lekarzami, ludzmi na codzien majacymi do czynienia z smiercia, poczytajcie relacje osob przewlekle chorych, cierpiacych

inaczej sie nie da, bo wrzuceni w swiat realny,nasze szkoly, prace, mam ytak szybkie tempo zycia ze wiara i duchowosc wydaje sie co najwyzej bajka

[edytowane 13/6/2006 od alias]

zesraj sie a nie daj sie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/06/2006 1:04 am
Strona 1 / 7 Następny
  
Praca