Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nordic walking czyli "chodźmy na kije"  

Fatty
weteran forum

Na punkcie kijków zwariował otaczający mnie świat... niegdyś człowiek zasuwający z kijami wzbudzał zdziwienie, dziś maszerują całe stada, ba! Spacery z kijami zapoczątkowują nowe znajomości 😉

A co Wy myślicie o kijkach? Ktoś może praktykuje?

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2010 12:53 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Myślę, że nie robi wielkiej różnicy - z kijami czy bez 😉 Oczywiście wiem, że to modne, że pracuje całe ciało, a nie tylko nogi itp., ale jednak mnie to śmieszy, gdy ktoś po płaskim terenie maszeruje z kijkami. Wg mnie to dobre w górach i dla starszych ludzi, albo jak ktoś ma problemy ze stawami.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2010 2:01 pm
MuayThai89
bywalec

Ostatnio czasem widuje to cos, a nawet coraz czesciej...

Jak dla mnie jest to dobre dla ludzi starszych, co chca dotlenic serce i dla leniwcow by w koncu sie za siebie wzieli, a przy tym duzo energii by nie stracili 😉

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2010 2:40 pm
bułek
forumowy expert

To jest dobre dla każdego - nie tylko dla emerytów. Nie śmieje się z ludzi, którzy to uprawiają, bo kiedy ja chodziłem to miałem stale poczucie, że właśnie ktoś mnie obserwuje i się po cichu naśmiewa. Wielu sympatyków nordica chodzi "zwyczajnie" z kijami i nie stosuje techniki. Wtedy o jest bez sensu. Ja mam kijki, ale obecnie nie uprawiam tego sportu. Przyznam, że trochę mi się znudziło. Przerzuciłem się z powrotem na rower, ale kiedy skończy się sezon chyba znowu "uśmiechnę się do kijków" ;). Zimą chodziło mi się wspaniale, dzięki treningowi nie chorowałem, więc warto chociażby dlatego do tego wrócić.

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2010 3:31 pm
Admin
stały bywalec

Nie próbowałem nordicu jako takiego. Natomiast doceniam kije w górach, szczególnie przy częstym i długim chodzeniu w góry, bo fajnie odciążają kolana i stabilizują chód. Polecam, choć zapewne ci z Was, którzy robią długie wyprawy w góry i spróbowali kijów dobrze o tym wiedzą 😉

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/08/2010 5:51 pm
suchaa
początkujący

Doceniam nordic jak tylko mogę! Genialna forma aktywności dla każdego. Dla starych, młodych, grubych, chudych, aktywnych i mniej aktywnych.. a trening może być tak samo spokojny, jak i intensywny 🙂 ja dopiero to zrozumiałam po kilku profesjonalnych treningach, wcześniej myślałam, że to "e tam takie chodzenie tylko", a to jednak kawał cieżkiej pracy 😉 polecam każdemu kto jeszcze nie miał okazji się przekonać 🙂

🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2014 4:56 pm
cienkun
rada starszych

A wytłumaczy mi ktoś jaką role pełnią te kijki, poza tym że się macha rękami?
Dzięki nim się łatwiej chodzi, czy o co cho?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2014 5:51 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Ja nie wiem, niby że trzeba mocno rękami pracować, ale ludzie często chyba nie traktują tego poważnie. Czemu tak sądzę? Bo idąc na spacer spotykam takich, machają tymi kijkami jak widelcem przy jedzeniu i wszystkich wyprzedzam, a nie chodzę specjalnie szybko, z 5 km/h. Jeśli ktoś myśli, że spala Bóg wie ile kalorii i nie wiadomo jakiej kondycji nabiera w ten sposób, to powodzenia, wolę same nogi 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2014 7:41 pm
eRZet
weteran forum

Bo większość ludzi nie umie chodzić.

A ja kiedyś widziałem taką scenkę: laska nordicwalkingowała, a jakiś żul rzucił tekstem: "A narty gdzie?" :rotfl:

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/12/2014 11:55 pm
cienkun
rada starszych

Stały tekst podobno.
Słyszałem lepszą historię od jednej babki co łazi z kijami.
Szły w większym gronie, z tymi swoimi kijkami, a dwie staruszki, jedna do drugiej, "tylu pań o laskach naraz jeszcze nie widziałam..."

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/12/2014 1:01 am
Lily
 Lily
Famed Member

No bo nordic walking został wymyślony jako letni trening dla narciarzy biegowych 😉
U mnie ktoś kiedyś pisał, że jedna pani zapie...a po ulicach i tak wali kijkami, że wypłasza wszystkie wiewiórki w okolicy 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/12/2014 2:21 pm
  
Praca