Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wegetariańska ciąża  

  RSS

meowcatx3
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 1
18/09/2012 12:18 am  

Witam 🙂
Co prawda jest już na forum trochę tematów nt. wegetariańskich ciąż, ale nie znalazłam żadnych opinii fachowców. W takim razie - czy dieta wegetariańska jest bezpieczna w czasie ciąży? Na co trzeba uważać, czy są jakieś minerały, które trzeba uzupełniać suplementami?
No i przede wszystkim - czy ciąża wegańska może być bezpieczna dla nienarodzonego jeszcze dziecka?


OdpowiedzCytat
303
 303
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 22
18/09/2012 12:38 am  

Polecam forum wegedzieciak.pl

Sama praktyka.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/09/2012 1:31 am  

Światowe organizacje dietetyczne uznają różne rodzaje diet wegetariańskich za zdrowe i bezpieczne na każdym etapie życia. Polskie... są "nieco" zacofane.
O czym pamiętać? O B12, D, większym spożyciu wapnia i żelaza.
No i na wegedzieciaka marsz 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
18/09/2012 4:50 am  

Jeszcze bym dodała szczególne dbanie o dostarczanie kwasów tłuszczowych omega-3 ALA np z siemienia lnianego (a dla trochę bardziej niepokojących się 🙂 nawet preparat z DHA) w czasie ciąży i karmienia piersią.

[edytowane 18/9/2012 przez an]

ania


OdpowiedzCytat
Dietetyk_VivaLaVita.pl
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 25
23/09/2012 11:45 pm  

Wg deklaracji Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego dobrze zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska może być stosowana również w czasie ciąży i karmienia piersią. Składniki, na które należy zwrócić uwagę oprócz tych tradycyjnie kontrolowanych na zwykłej diecie to przede wszystkim witamina D, witamina B12, żelazo, wapń i cynk.

Należy zadbać, aby dieta była bogata w produkty zawierające te składniki odżywcze. Konieczna jest także stała kontrola lekarza i cykliczne badania, które mogłyby szybko wykazać ewentualny niedobór, któregoś ze składników.

To samo dotyczy przyszłych mam na diecie wegańskiej.

Z badań wynika, że dzieci mam stosujących dietę wegetariańską lub wegańską są nieco mniejsze po urodzeniu jednak dieta nie ma wpływu na ich nieprawidłowy rozwój bądź sprawność psycho-ruchową. Wręcz przeciwnie... dzieci wegańskich i wegetariańskich mam są zdrowsze, spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i mają wyższy iloraz inteligencji od swoich rówieśników mam mięsożernych.

Należy jednak pamiętać, że lekarz powinien wiedzieć o stosowanej diecie, którą przeanalizować i ułożyć powinien dietetyk.

Ciąża na diecie wegańskiej i wegetariańskiej może być niebezpieczna jeśli dieta nie jest odpowiednio zbilansowana i ułożona.

Pozdrawiam,
Dietetyk
Katarzyna Fizia

Witam 🙂
Co prawda jest już na forum trochę tematów nt. wegetariańskich ciąż, ale nie znalazłam żadnych opinii fachowców. W takim razie - czy dieta wegetariańska jest bezpieczna w czasie ciąży? Na co trzeba uważać, czy są jakieś minerały, które trzeba uzupełniać suplementami?
No i przede wszystkim - czy ciąża wegańska może być bezpieczna dla nienarodzonego jeszcze dziecka?

Dietetyk_VivaLaVita.pl


OdpowiedzCytat
  
Praca