Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wchłanialność witaminy B12  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/09/2012 3:22 am  

A Twój przykład potwierdza (jako kolejny, bo znam już kilka takich), że nawet nie będąc weganinem i spożywając produkty mleczne, może być za mało witaminy B12 i trzeba supelementować, więc nie tylko na weganizmie.

Odbudujemy florę bakteryjną w jelitach, podniesiemy poziom b12 to znowu podejmiemy próbę. :red: Nie ma takiej możliwosći żeby się w końcu nie udało.

[edytowane 24/9/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Dietetyk_VivaLaVita.pl
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 25
25/09/2012 10:54 pm  

Niestety spożywanie drożdży nie uzupełni niedoborów witaminy B12. Kiedyś podejrzewano, że pasta miso i inne fermentowane produkty ją zawierają, ale są to albo nieprzyswajalne dla nas formy, albo tak znikome ilości, że musielibyśmy spożywać kilogramy tych produktów.

Pozdrawiam,
Dietetyk
Katarzyna Fizia

Dietetyk_VivaLaVita.pl


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/09/2012 10:57 pm  

Dziękuję za odpowiedź.
Pytanko jeszcze jedno, tak na marginesie.
Czy to prawda że tempeh kiedyś zawierał b12 ponieważ był produkowany w mało sterylnych warunkach?


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
10/08/2013 2:15 am  

Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest jakoś wyjątkowo głupie.

Szukam czegoś wegetariańskiego, co by "długo trzymało" - w sensie, że jak zjem rano i pójdę do pracy, to żeby mieć jak najwięcej czasu bez głodu. No i żeby było też energetyczne.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
10/08/2013 2:34 am  

Mnie dość długo bez oznak głodu trzymają przykładowe kanapki, chleb razowy pełny przemiał,zamiast czegoś do smarowania używam dojrzałego avocado idealnie się rozsmarowuje skrapiam olejem lnianym, na górę dodatki wg uznania np plasterek wędliny sojowej, pomidorek pestki dyni słonecznika i siekane orzechy brazylijskie, może być tez zieleniny trochę,gwarantowana piętrowa kanapka 🙂 Ja to uwielbiam, ale może nie każdy.Nie jestem głodna do południa dodam, że przez cały dzień jestem w ciągłym ruchu.Koło południa muszę już coś przekąsić najczęściej owoce.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
10/08/2013 2:40 am  

Hmmm, czyli kanapka na razowcu? Na razowiec to ogólnie mój ulubiony chleb, kanapkę postaram się wypróbować, dzięki 🙂

A jakieś inne pomysły?


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
10/08/2013 2:48 am  

Z tym że trzeba zjeść kilka takich kanapek- przynajmniej jak dla mnie 🙂 Może ktoś inny podsunie Ci jakiś pomysł, ja ogólnie jadam w ogromnych ilościach i w sumie nie wiem co mnie zapycha 😉

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/08/2013 1:10 pm  

Nie mogę wydzielać fragmentów tematów, ale PROSZĘ takie pytania zadawać w innym wątku, tutaj rozmawiamy o B12!

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ARHIZ
rozmówca
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 67
11/08/2013 2:29 am  

Moje posty zostały tutaj przeniesione 😛


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca