Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

anemia  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Blondyna
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 76
08/09/2006 12:43 am  

Chciałabym, zebyście napisali mi cos o anemii, czy też ją mielicie, jak z tego wyjść i co jeszcze tylko przyjdzie wam do głowy... Jestem wege 3 lata a dopiero niedawno stwierdzono, że mam anemię...nie wiem skąd to się wzieło...uważam, że dobrze się odżywiam i że w ogóle powinno być wszystko oki...a tu...takie cos...:(


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
08/09/2006 12:50 am  

Z tego co wiem, anemia to brak żelaza

Więcej o tym składniku możesz przeczytać tutaj
http://www.wegetarianie.pl/mod-CMpro-viewpage-pageid-16.html


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
08/09/2006 1:32 pm  

"Powodem występowania niedokrwistości (anemii) jest zmniejszenie ilości hemoglobiny lub jej zaburzenia jako nośnika tlenu. Znanych jest około 400 rodzajów niedokrwistości. Przyczynami anemii mogą być: - przewlekle krwawienia wewnętrzne spowodowane przez owrzodzenia żołądka, hemoroidy, nowo
wory przewodu pokarmowego - niedobory żelaza - niska podaż w diecie, często u kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia piersią - niedokrwistość megaloblastyczna - znaczny rozrost krwinek czerwonych spowodowany niedobrem kwasu foliowego lub witaminy B12"

" [b] Walka z niedokrwistością [/b] [u] [/u]

Niedokrwistość jest chorobą, o wielu postaciach. Walka z anemią zależy zatem od jej typu. Zmiany w odżywianiu to najłatwiejszy, najzdrowszy i najbardziej trwały sposób zwalczenia anemii związnej z niedoborami pokramowymi. Powinno się spożywać: produkty zbożowe, ryż, ziemniaki, marchew, pomidory, chude czerwone mięso, wątrobę, drób, suszone owoce, migdały i mięczaki. Badania wykazały że nasz organizm łatwioej wchłania żelazo z produktów pochodzenia zwierzęcego. Wchłanianie żelaza wspomaga witamina C i miedź. Posiłki popijać tzreba sokiem z owoców cytrusowych i zadbać o preparaty witaminowe zawierające miedź. Wchłanianie żelaza utrudniaja kofeina, napoje gazowane, czarna herbata i preparaty wapnia. Przy niedoborach kwasu foliowego należy wpro
wadzić dietę opartą o cytrusy, grzyby, zielone warzywa, wątrobę, jajka, mleko oraz produkty zwiększające objętość masy kałowej, takie jak kiełki pszenicy. Doskonałym źródłem folanów jest dynia. W walce z anemią ważne jest: - prawdłowe odżywianie - dieta bogata w żelazo, kwas foliowy i witaminę B12 - unikanie alkoholu i kofeiny - picie soków cytrusowych - regularne przyjmowanie preparatów witaminowych"

informacje pochodzą ze stony http://www.anemia.medserwis.pl

[u] tych mięs oczywiście nie proponuje zasuwać, jest to kawałek tekstu, którego ja nie stworzyłam[/u] 😛

[edytowane 8/9/2006 od moniulekm]

[edytowane 8/9/2006 od moniulekm]

[edytowane 8/9/2006 od moniulekm]


OdpowiedzCytat
Ewa.Bednarczyk.Witoszek
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 15
20/01/2007 10:20 pm  

Anemia występuje u osób nadużywających zbóż (nie ma tam żelaza, a fitaty obecne e pełnym ziarnie zaburzają wchłanianie żelaza, wapnia i magnezu) - być może zatem jadasz za dużo zbóż.
Anemia występuje u osob nadużywających produktów mlecznych. Nie ma w nich żelaza.
Zmień dietę. Jadaj wiecej czekolady, warzywa z oliwą z oliwek, zupy warzywne. Jeżeli jadasz jajka - mogą być.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/01/2007 12:26 am  

To wszystko nie jest takie proste. Znam osoby, które jedzą dużo pieczywa a nigdy nie miały anemii...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
21/01/2007 9:01 pm  

Bo to jest właśnie ie błędna opinia....chleb z nieoczyszczanej mąki, czy pełnoziarnisty ma dużo żelaza..oczywiście nie należy wcinac tylko tego chleba...trzeba jeść orzeszki...rośliny strączkowe i tak jak Ewa napisała jajka..(a szczególnie żółtka, bo zawierają żelazo)..

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
21/01/2007 9:26 pm  

ja w 6 miesiacy po moich nardzinach mialam robione badania krwi i okazalo sie ze mam anemie
mama karmila mnie sokiem z burakow pitruszki itp.(robila otwor w buraku sypala cukier zbieral sie sok a nastepnie wpychala mi go do ust bo co chyba oczywiste nie bardzo usmiechalo mi sie takie jedzienie) warzywa-o nie takie ze sklepu ale z dzialki od znajomych, przynajiej wiadomo bylo ze zdrowe

[edytowane 21/1/2007 od vanityy]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/01/2007 12:29 am  

Ale właśnie ta osoba je tylko biały chleb 🙂 I ma takie wyniki badań, że lekarze zazdroszczą 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
22/01/2007 12:34 am  

Pic Sok z pokrzywy ma duzo zelaza i szybko wyciaga z anemii. Zawiera takze kwas foliowy. Warto takze rozpoatrzyc suplementacje b12


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
22/01/2007 1:19 pm  

Szpinak, natka pietruszki, dużo zieleninki i do tego buraczki;) Powinno pomóc. A może u Ciebie występują problemy z przyswajalnością żelaza.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
22/01/2007 6:43 pm  

Żelazo lepiej się wchłania w towarzystwie witaminy C, więc łączmy buraki z cytrynką (np. w surówce) itd. Natka pietruszki ma bardzo dużo wit. C, ale żelaza to ma więcej korzeń.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Anchesenamon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 77
23/01/2007 9:03 pm  

brak żelaza... anemię miałam gdy jadłam mięso... kilka lat, szczerze mówiąc to niezbyt łatwo się jej pozbyć.

Teraz cierpię na anoreksję i to na pewno nie z powodu stylu wege. Po prostu stres, a z jego powodu brak apetytu. Chcieli mnie wysłać do psychologa, ale jakoś mnie nie ciągnie...

Anchesenamon


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
18/02/2007 9:13 pm  

Ja uwazam ze dla swojego wlasnego dobra powinnas udac sie z tym problemem do psycholaga to zaden wstyd !!!! wrecz odwrotnie!(! w krajach rozwinietych pomijajac polskę bo jest NIEDOROZWINIETA)LUDZIE ŁAZA DO PSYCHOLOGA Z KAZDA PIERDOŁA! Bardzo bym chciala zebys sama sobie poradzila z tym problemem ale moze nie byc latwo-wiele o tym czytalam.Potem twoja rodzina i lekarze mogą zwalac cała wine na wegatarianizm a to byloby fałszywe stwierdzenie.Przeciez jak tam pojdziesz to nikt nie kaze Ci jadac miesa,w tym przypadku problem tkwi gdzie indziej.Pozdrawiam!!! 😉

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
24/02/2007 10:00 pm  

a co w czekoladzie jest takiego dobrego za przeproszeniem? 😮


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
24/02/2007 10:55 pm  

'hormon szczęścia' i lecytyna niestety


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca