Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miesiączka a wegetarianizm  

Strona 14 / 15 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/01/2012 3:17 pm  

Zna ktoś może sposób na zmniejszenie krwawienia podczas okresu...?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
06/01/2012 10:17 pm  

Kemikal, może chodzi Ci o cyclodynon?

Ginekolog mi poleciła na moje mordercze miesiączki, ale co się wybiorę do apteki i widzę taaaaką kolejkę to robię w tył zwrot.. 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
06/01/2012 10:34 pm  

Właściwie jedno i to samo, i to i to ów niepokalanek, różnica jest w cenie.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
23/09/2012 8:55 pm  

Nie chciałam zakładać nowego tematu, więc się tu podłączę 🙂

Jako że odstawienie pigułek to jednak nie był dobry pomysł w moim przypadku to chciałabym do nich wrócić. Ale jest problem. Żeby zacząć nowe opakowanie muszę dostać okres, a ponoć nawet przez pół roku po odstawieniu można nie dostać. Ja nie mam od czerwca, a jak będę musiała czekać jeszcze kilka miesięcy to mnie szlag trafi.

Czy można jakoś "wymusić" pojawienie się miesiączki albo wyliczyć kiedy ją ewentualnie powinnam teoretycznie mieć i zacząć wtedy brać? Czy zrobię tak sobie krzywdę?


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
01/10/2012 4:43 pm  

Moja przyjaciółka miała kiedyś problem z miesiączką, że jej nie było.
U ginekologa się tylko nadenerwowała, bo nie chciał jej zbadać, tylko przepisał hormony.
Ale ona ma jakąś znajomą panią, która zajmuje się medycyną niekonwencjonalną. Wysłała mojej przyjaciółce jakieś ziołowe podpaski, które śmierdzą niezmiernie, ale ściągają jakieś toksyny i inne takie z miejsc intymnych. Pomogły jej.
Mnie na bóle menstruacyjne nie bardzo pomogły.
Polecam wypijanie dziennie jednego kubka herbaty z pokrzywy, kilka dni przed okresem nawet dwóch, dziennie.
Kiedyś wypijałam spore ilości pokrzywy i nie cierpiałam katuszy w pierwszych dniach, teraz wypijam sporadycznie i często cierpię. Ale sposób sprawdzony. A muszę dodać, że często 'umieram' w pierwszym i drugim dniu.

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 43
22/10/2012 6:24 pm  

Moim zdaniem nie mieć miesiączki to nie jest nic dobrego i wegetarianizm ma tez w tym swój udział. 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
22/10/2012 9:40 pm  

Moim zdaniem nie mieć miesiączki to nie jest nic dobrego i wegetarianizm ma tez w tym swój udział. 😉

ja jestem wege od ponad 6 lat i miesiączkę mam w nadmiarze 😛 Komu, komu polać? :rotfl:

Żrę wspominane gdzieś wcześniej tabletki z niepokalanka- jestem zachwycona. Jak miałam hiperobfite, tak mam nadal(trza było zawrzeć pakt z półmetrowymi podpaskami 😛 ), ale już nie zdycham ze skurczy a i wyhamowało mi z huśtawką nastrojów.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/10/2012 1:46 pm  

Fatty, no to gratuluję, może też znowu zacznę, jak mnie PMS będzie zabijał 😛 Tyle że u mnie to nieekonomiczne, bo muszę brać po 2...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
23/10/2012 2:51 pm  

Lily, a u mnie ekonomiczne bardzo bo żrę 3 miesiąc, ale jestem w trakcie drugiego opakowania dopiero - ach ta moja systematyczność 😛 :rotfl:

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
30/12/2012 12:28 am  

Mi się miesiączka spóźnia już od ponad 2 tygodni, nie było żadnych wielkich stresów (ciąży też nie ma, bo nie może :P), zazwyczaj miałam dość regularnie wszystko, czasem 2/3 dni różnicy, ale pierwszy raz od początku aż tyle mi się opóźnia... Może to przez dietę - ostatni miesiąc/dwa nie był moim szczytem osiągnięć kulinarnych ale raczej nie do tego stopnia... Zdarzało mi się, że bywało z tym duuużo gorzej (przed weg*, czasem prawie nic nie jadłam 'normalnego', nawet i przez miesiąc i nie było /odczuwalnych/ skutków)... Zaczekam jeszcze miesiąc i jak kolejna się nie pojawi (kupiłam żelazo w tabletkach, zwiększyłam ilości herbaty z pokrzywy i zrobię coś ze swoją dietą.) to zacznę myśleć o interwencji lekarskiej...
Może jakaś rada?

[edytowane 29/12/2012 od Daiana]


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
30/12/2012 12:43 am  

przed tym jak przeszłam na wege okres trwał u mnie 3 dni, pierwszego dnia trochę bolało. a teraz... po ponad pół roku dość krótkie i skąpe 3dni ograniczyły się do niecałych dwóch :D. bóle nawet mam rzadziej :D. czekam na dalsze skrócenia 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
30/12/2012 11:18 am  

Szczęściaro 😛 Ja od zawsze chyba ok 6 dni, przy czym pierwsze 4 to potop, półmetrowe podpaski(raz mnie dopadło na wyjeździe-chwała za płyn do naczyń w hostelowej łazience którego użyłam do zaprania prześcieradła bo bym się spaliła ze wstydu przy zdawaniu pokoju) i kręcenie we łbie 😛

Daiana, ja bym miesiąca jeszcze nie czekała- może jeszcze 2 tygodnie a potem na przegląd podwozia 😛 Wiem, że się mądrze, sama powinnam pójść aby sprawdzić czy ta moja "wylewność" i bóle krzyża to nie zwiastun jakiejs choroby ale do miejscowych lekarzy nie chcę a na wysokiej jakości przegląd u Pani z prywatnej kliniki póki co żal mi pieniążka 😉

[edytowane 30/12/2012 przez Fatty]

[edytowane 30/12/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
17/06/2013 4:03 pm  

Przy deficycie energetycznym także zanika miesiączka, podobno wtedy organizm wyłącza mniej potrzebne "mechanizmy", oszczędza energię itp... skąd wiadomo, że zanik miesiączki przy diecie witariańskiej nie wynika z niedoboru kalorycznego?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/06/2013 9:13 pm  

Nie jestem lekarzem, ale wydaje mi się, że zatrzymanie miesiączki (niekoniecznie na diecie witariańskiej) może wynikać z nie tyle z niedoboru kalorii, co z niedoboru tłuszczów i cholesterolu, z których organizm syntetyzuje hormony płciowe.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/06/2013 11:10 pm  

Ponoć nadmiar białek powoduje bardzo obfite miesiączki, może niewielka podaż powoduje zanik?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 15 Wstecz Następny
  
Praca