Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

białe plamki  

  RSS

SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
26/01/2007 9:01 pm  

Od jakiegoś czasu pojawiaja mi się na rękach i dłoniach małe białe plamki.Staja się bardziej wyraziste gdy jest mi zimno. Co może byc tego przyczyną? Jak sobie z tym poradzić?


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
26/01/2007 10:23 pm  

zrob zdjecie tych plamek i pokaz na forum porad medycznych, tam ci wstepnie doradza

ale bez wizyty u dermatologa sie nie obejdzie i to idz szybko zeby sie problem nie rozwinal jesli to jakas grzybica cz luszczyca itd

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
26/01/2007 11:47 pm  

SurykatkoxD mi się wydaje że jej chodziło o jakieś naskórne przebarwienia. Czemu od razu łuszczyca albo grzybica? 😮
Ja mam na rękach i dłoniach wiele przebarwień. Takich maleńkich czerwonych (jakby po ukłuciu igłą) kropek. Jak jest mi zimno to mam na rękach takie kilku centymetrowe białe plamy.
Jednak nie sądze zeby to miało cokolwiek wspólnego z wegetarianizmem a w moim przypadku z weganizmem.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/01/2007 11:49 pm  

Może nie grzybica czy łuszczyca, ale np. bielactwo. Albo nic groźnego. warto to skonsultować z dermatologiem, jeśli jest niepokojące.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
27/01/2007 12:48 am  

No i tu jest problem.. na wizytę u dermatologa trzeba czekać conajmniej 2 miesiące.
Nie wydaje mi się żeby miało to cos wspólnego z łuszczycą..bo te plamki są tak jakby pod skórą.. i mają średnicę nie większą niż 0,5 cm.
Z tego co wiem bielactwo ma podłoże genetyczne, a u mnie w rodzinie nikt nie miał i nie ma z tym problemów.
Wszyscy dookoła mówią mi, że te plamki to wynik niedoboru witamin.. tylko niedobór której witaminy ma takie objawy??


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
27/01/2007 2:24 am  

Białe plamki skóra kilka linków z googla

Forum (można się podpytać)
http://www.regional.pl/forum/viewtopic.php?p=3698&sid=3f05271bbbfd1ca97313e7913434d2e4

Strona profesjonalna
http://www.dermart.webpark.pl/dermatol/vitiligo.htm

Genetyczne choroby
http://www.dzieci.bci.pl/strony/stowarzyszeniestwguz/sgwors.html

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
27/01/2007 1:03 pm  

Ja mam na rękach i dłoniach wiele przebarwień. Takich maleńkich czerwonych (jakby po ukłuciu igłą) kropek. J.

Czy to nie ugryzienia meszek? Gdy mam w domu dużo owoców i warzyw (np teraz:)), to zaraz inwazję meszek i dużo takich kropek


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
27/01/2007 9:17 pm  

pojedz poprostu na ostry dyzur do szpitala to cie przyjma od razu i beda musieli powiedziec co ci jest
na dzisiejsza sluzbe zdrowia to jedyna metoda bo prywatni lekarze pewnie beda chcieli wydebic jak najwiecej kasy i 5 wizyt sobie zazycza kontrolnych

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
28/01/2007 3:33 am  

Ja też mam czerwone kropki - na udach, efekt chyba przemrożenia w młodości. Ciemnieją pod wpływem zimna. Brzydko to wygląda, ale nic nie można poradzić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
29/01/2007 12:00 pm  

Jędruś dzięki za linki i pozostałym za rady 😉


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 484
29/01/2007 7:30 pm  

Wyczytałam w ksiązkce M. Tombaka" Droga do zdrowia " str. 51 że białe plamy na skórze to niedobór witaminy B12 ( no i by się zgadzało, bo vege muszą ją uzupełniać), oznaka cukrzycy lub schorzenia tarczycy.

Jak na mój gust pobierz jakiś czs roztwór z B12 i zobacz czy plamki zniakają.

Tombak pisze by koniecznie zwrócić się do lekarza. No zapewne jak branie B12 nie pomoże to możesz tak zrobić.


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
01/05/2007 3:35 am  

Troche stary watek, ale biale plamki moga byc tez zwiazane z braniem tabletek anty i z rownowaga hormonalna.


OdpowiedzCytat
doma-mika
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 63
22/03/2008 10:02 pm  

BIELACTWO wcale nie jest(a przynajmniej nie musi) byc "odziedziczane" genetycznie.
ja mam bielactwo,mimo,ze nikt u mnie w rodzinie nigdy nie mial. najprawdopodobniej w wiekszosci przypadkow bielactwo na podloze [u] psychologiczne[/u]...jakis duzy stres,czy strach moga spowodowac to schorzenie.czesto choruja dzieci rozwiedzionych rodzicow itp. nie ma zadnego lekarstwa,ktore na stale usuwaloby plamy,sa kremy itp.ktore powoduja zaciemnienie plam,jednak wiekszosc tych preparatow jest cholernie droga i nie daje skutkow jak sie krotko lub nieregularnie stosuje. choroba w wiekszosci przypadkow nie znika nigdy,jednak zdaza sie,ze po latach plamy po prostu samoczynnie zanikaja.
no to chyba tyle co mowila mi moja pani dermatolog,mam nadzieje,ze nic nie pokrecilam i ze nie masz bielactwa,bo wiem co to znaczy.niby nic takiego,nie zarazne,nie ma innych objawow (zadnych "meczacych"),ale to jednak nie to samo co miec "zwykla" skore np.na nogach,czy twarzy...
ja cale szczescie na twarzy plam nie mam ;D! ale za to nogi wygladaja strasznie.ale da sie zyc 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca