Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Poziom żelaza  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
17/01/2008 5:55 pm  

Z tym żelazem też jest u mnie dziwnie . Pół roku temu miałam jakieś 50, potem trochę mniej , a na ostsnich badaniach ( jakieś 2 tyg temu ) wykazało, że poziom mojego żęelaza wynosi 214 !
Nie wiem specjalnie jak to się stało, więc trudno mi komuś doradzać. Przestałam pić mleko, spożywam je tylko w cieście. Jadłam sporo soczewicy i soji z puszki, płatki owsiane.


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
17/01/2008 6:13 pm  

Rok temu bylo 164 ug/dl a teraz tylko 65.9 ug/dl.

Kurde, różnica jest spora...nasuwa mi się to, co powiedziała [b]Lily[/b] tzn. jedz zieleninę.
Rzeżuchę łatwo samemu wyhodować, pietruszkę też można jeśli mieszkasz we własnym domku (wsypujesz ziemię do wiaderka, wsadzasz kilka dużych pietruszek, podlewasz i...czekasz aż zaczną puszczać natkę:) ).

szczypiorek

na naszym parapecie właśnie zaczynają rozwijać się cybuszki...
Można też zaopatrzyć się w szpinak i wrzucać do obiadków
Mam nadzieję że w przyszłości Twoje wyniki się poprawią.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/01/2008 6:23 pm  

Nie, szpinak nie jest dobry, ma za dużo szczawianów i to blokuje przyswajanie żelaza. Może być też błąd w pomiarze, a u kobiet dochodzi miesiączkowanie, które nas świetnie żelaza pozbawia.
[url] http://www.artelis.pl/artykul-4292,7,25.html [/url] mały artykulik, który kiedyś napisałam, zapomniałam o kilku sprawach (nie da się edytować 😉 ), ale może się komuś przyda.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
17/01/2008 8:28 pm  

No tak, pamiętam o szczawianach, ale nie wiem na ile wpływają one na obniżenie wchłanialności...jeśli w znaczącym stopniu to może rzeczywiście lepiej unikać

Przed półgodziną robiłem obiadek i pomyślałem że zrobię go na zielono:kasza jęczmienna+jaglana+groszek konserwowy+oliwa+brokuły z mrożonki a na koniec spirulina 🙂
Chowając paczkę jakoś odruchowo spojrzałem na tył i ...[b]5g[/b] spiruliny w proszku zaspokaja [b]25%[/b] dziennego zapotrzebowania na żelazo-warto ją stosować, poza tym ma jeszcze całą masę witamin(A, C, B1, B2, E)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/01/2008 8:44 pm  

Spirulina, chlorella to bardzo dobre źródła, tylko drogie 😉
A żelazo ze szpinaku wchłania się ponoć w 0,5%.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
papagena
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 27
17/01/2008 9:12 pm  

Do szpinaku trzeba dodać trochę mleka jogurtu czy jajko właśnie ze względu na szczawiany,może mleko sojowe też będzie ok i wtedy żelazo lepiej się wchłania.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
17/01/2008 9:45 pm  

Dzięki wszystkim za rady:) od dziś więcej zieleniny! juz mam w lodówce mała rukole z ktorej zrobie jut salatke jakas a na oknie rzezuche ( qrcze-niedawno ja kupilam, chyba mialam nosa 😉 rok temu hodowalam na oknie tez szczypiorek ale niestety nic z tego nie wyszlo:/ wiec reszte zasadzilam w ogrodku i wyrosl ale dopiero wiosna beda nowe szcypiorki 😉 pozdrowionka!

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/01/2008 11:54 pm  

Pieczywo pełnoziarniste też może być trochę winne, ze względu na fityniany.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
07/02/2008 11:23 pm  

a ja robiłam wyiki w grudniu i wyszł ze sa idealne 😀
teraz przez zime pewno cos sie troche pogorszyło bo uwielbiam swierzyzne 😛
pozdrawiam

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
07/02/2008 11:25 pm  

a ja robiłam wyiki w grudniu i wyszł ze sa idealne 😀
teraz przez zime pewno cos sie troche pogorszyło bo uwielbiam swierzyzne 😛
pozdrawiam

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
dirty.macaque
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 42
08/02/2008 3:37 pm  

na twoim miejscu suplementowałabym przez miesiąc, żęby wzrosło to żelazo.

http://ludzie.playmobile.pl/blog#menuTabs


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
17/07/2008 7:25 pm  

ja miałam zawsze niskie żelazo i się szczególnie nie dziwiłam. zawsze cierpiałam na niski poziom energii. po dłuższej przerwie zrobiłam sobie badania za żelazo, dzisiaj odebrałam wyniki i się mocno zdziwiłam: [b]120 [/b] czyli całkiem sporo (na moim wydruku istniała informacja, że norma to 60-140) super, bardzo się cieszę, tylko nie wiem czemu jestem taka niemrawa 😮 😮

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
17/07/2008 8:39 pm  

Daffnia, to prawdopodobnie wina ciśnienia atmosterycznego i kiepskich warunków . Ja też jestem niemrawy. Przed południem miałem więcej siły to pozmywa łem naczynia i ugotowałem obiad. A teraz idę sobie posiedzieć do ogrodu i poczytać książkę. Pa! 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
17/07/2008 8:42 pm  

Ja dwa lata temu w październiku miałam 67,rok później w lipcu (po przejściu na wege i dwóch anemiach) miałam 78,a teraz to pewnie ze 100 będę miała,bo czuję się świetnie (po przebytej anginie siły witalne wracają:) )

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
18/07/2008 10:04 pm  

Trzy miesiące temu robiłam badanie na poziom żelaza.
U mnie wyszło za dużo , ponad normę bo 171 ug/dl w zakresie 50- 150 😉

Może mieć to związek z niedoborem np. kwasu foliowego lub B12 😉 nie wiem...... 🙁


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca