Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Niedoczynność tarczycy  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/11/2007 12:01 am  

Anaitis choroba autoimmunologiczna to nic innego jak alergia

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/11/2007 10:01 pm  

Reakcja alergiczna polega na tym że komórki układu immunologicznego atakują inne komórki organizmu. Ze wzgędu na rodzaje alergenów (t.j. egzogenne pochodzące z zewnątrz) i endogennych pochodzące z własnego organizmu dzieli się alergie na egzogenne i endogenne (autoimmunologiczne).

Teraz powinno być jaśniej.

Oczywiście znacznie łatwiej leczyć alergię wywołaną alergenem egzogennym niż endogennym. W pierwszym przypadku wystarczy usunąć z pożywienia lub z otoczenia źródła tego alergenu. W drugim przypadku alergen jest wytwarzany przez nasz organizm i nie wiadomo jak to leczyć.
Przykładem choroby (alergii) autoimmunologicznej jest cukrzyca typu 1 (link poniżej)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukrzyca_typu_1

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
anaitis
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2
21/11/2007 11:46 pm  

no dobrze.. ale o tarczycy ani slowa...alergia i choroba autoimmunologiczna to nie jest to samo jednak moze sie ze soba laczyc...
i coz... powiem tak... problemy ktore wskazuja alergie mialam o wiele wiele wczesniej niz problemy z tarczyca...


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
22/11/2007 12:17 am  

Zobacz tutaj:
http://zywienie.host.sk/faq.php?id=22

fragment z powyższego linku:
Przyczyną nadmiernego wydzielania hormonów tarczycy są najczęściej zaburzenia immunologiczne; choroba Gravesa i Basedowa

Może masz schorzenie zwane chorobą Gravesa i Basedowa
[url] http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Gravesa-Basedowa [/url]

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 21/11/2007 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
anaitis
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2
22/11/2007 5:36 pm  

nie... podejrzewaja u mnie chorobe Hashimoto


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
06/02/2008 1:41 am  

dzis po paromiesiecznym oczekiwaniu dostalam sie wreszcie do endokrynologa ;D TSH zrobilam 2 tyg temu ( 2.11 ulU/mL czyli norma [0.41-4.01] ). Babka pomacala mi gardlo i stwierdzila ze wszystko w porzadku, nie ma podstaw do leczenia ale na wszelki wypadek trzeba zrobic USG tarczycy (a to dopiero w czerwcu...).
Tak wiec moze ktos bedzie znal odp na moje pytanie:
jesli z tarczyca jest raczej wszystko OK to dlaczego jestem ciagle zmeczona, zdekoncentrowana, a jak nie przespie 9 h to nie potrafie sie sama obudzic ani zwlec z lozka? co jeszcze powinnam zbadac? bo to sie staje coraz bardziej uciazliwe nie moc funkcjonowac jak normalni ludzie :/

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
06/02/2008 10:06 am  

Włochata21 a zrobiłaś badania na witaminę B12?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
06/02/2008 12:50 pm  

no...nie :/ a myslisz ze tak szybko mogly odezwac sie niedobory? bo nie jestem do konca weganka, jem jesz bialy serek na kanapkach.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/02/2008 1:25 pm  

Włochata21 - przyczyn może być wiele, ale może http://www.zdrowie.klips.org/candida_tlumaczenie.htm
jeśli jadasz słodycze i białą mąkę to jest to bardzo prawdopodobne, że masz przerosty drożdżaków w przewodzie pokarmowym

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
06/02/2008 1:59 pm  

Lily dzieki za info. Wiadomo ze skuszam sie na czekolade, niestety nie potrafie calkiem zrezygnowac nawet jak jem rodzynki i morele. Jesli chodzi o pieczywo staram sie jesc razowe (niestety to pieczywo z zwyklej piekarni, kto wie co tam dodaja), jednak czasem nie mam takiego w domu i jem bialy chleb czy bulke, czasem drozdzowke z makiem ale to rzadko. Z dolegliwosci opisanych w artykule wiele sie nie zgadza (np nigdy nie mialam grzybic, zapalen, na gorne drogi oddechowe odkad jestem wege praktycznie nie choruje itp) natomiast zgadzaloby sie zmeczenie, niepokoj.
Dla przykladu moje sniadanie dzisiejsze: 1 duzy banan, 3 mandarynki, bulka razowa z bialym serkiem i pomidorem+ 1 kromka razowego chleba z tym samym, do picia herbata z fiolka trojbarwnego.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
anowi
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 47
31/03/2008 9:17 pm  

u mnie w podstawówce wykryto że mam niedoczynność tarczycy...leczyłam się ponad 10 lat i chyba się wyleczyłam - obecnie (jestem już 9 lat po zakończeniu przyjmowania jakichkolwiek leków) od czasu do czasu robię sobie badania (USG, TSH)... koniec mojej choroby zbiegł się akurat z tym jak odstawiłam mięso...ogólnie czuję się dobrze, ale nadal mam kołatanie serca, lekkie depresje, szybciej się męczę i mam wolniejszą przemianę materii ...ogólnie też nie powinnam się denerwować i stresować... 🙂


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
31/03/2008 9:35 pm  

Ja mam niedoczynność i niestety muszę brać Letrox... (mam nadzieję, że jak pójdę do endokrynologa w tym miesiącu, to mi odstawi). Przepisano mi go w lutym br. Nie mam za to żadnych objawów niedoczynności, oprócz wyników TSH... 😮

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
06/09/2010 7:29 pm  

Ponawiam temat, ponieważ znowu obserwuję u siebie objawy podobne do tych sprzed roku. Pisałam chyba w wątku o osłabieniu o tym, że od dłuższego czasu borykam się z brakiem energii i chęci na cokolwiek. Nasila się to zwłaszcza w miesiącach jesienno- zimowych (listopad, grudzień)- a że w tym roku pogoda wyjątkowo wcześnie zaczęła się psuć, więc zauważyłam u siebie: obniżony nastrój, zwiększony apetyt, poza tym ciągle odczuwam zimno (ręce, stopy), sucha skóra, do tego dochodzą również zaburzenia miesiączkowania 🙁 Sama już nie wiem, zależy mi bardzo na jakimś konkretnym wyjaśnieniu tym bardziej że za kilka dni wyjeżdżam na ponad 3 miesiące za granicę i będę w domu dopiero na święta 🙁
Czy to może być tarczyca?
Jutro jadę zrobić badania TSH, jeżeli będą w normie, to spróbuję po prostu kupić w aptece jakiś suplement. Ale też nie chcę nic robić na własną rękę. Ciężko 🙁


OdpowiedzCytat
Pacyna
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 155
06/09/2010 9:22 pm  

Sublime86 - mam dokładnie wszystkie objawy, o których napisałaś. Aż mnie to zdziwiło.

post ten wyraża opinię użytkownika w dniu dzisiejszym i nie może być użyty przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani żadnym innym.


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
06/09/2010 11:00 pm  

Sublime86, samo badanie TSH nie wystarczy, zeby sprawdzic ewentualne zaburzenia tarczycy (a jest ich kilka, nie tylko tradycyjnie wymieniane niedoczynnosc lub nadczynnosc).

Zrób przynajmniej badanie FT3 oraz FT4, a ogólnie dobrze byloby zrobic takze badania przeciwcial tarczycowych jak aTPO [url] http://www.endokrynologia.net/?q=content/badania-przeciwcia%C5%82-przeciwtarczycowych-atpo%2C-trab[/url]
(no i jesli mialas juz problemy z tarczyca, to zrobilabym tez usg)
Sprawdzalas ostatnio morfologié a dokladnie chodzi mi o MCV lub MCH ? Jesli sá w okolicach granic norm, to moze to swiadczyc o niedoborach zelaza lub b12 (ewentualnie kwasu foliowego) i moze wplywac na anemié.

ania


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca