Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Mycie włosów- jak często, czym myjecie?  

Strona 5 / 8 Wstecz Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
10/03/2009 4:12 pm  

Jaga, mam ten sam problem ostatnio... szampon z Farmony, który pomagał mi na łupież przestał już działać, podejrzewam, że winowajcą jest woda z kranu, w zimie podobno mocniej chlorują... Mam tłuste włosy, a jednocześnie przesuszoną skórę, strasznie to już męczące...

u mnie identycznie, szampon z Farmony też nie zadziałał. To okropne mieć jednocześnie tłuste włosy i suchą skórę głowy.
Fasolko -jak często smarujesz oliwą włosy?W jakiej ilości? Najbardziej ciekawi mnie jak udaje Ci się spłukać tę oliwę (zwyczajnie szamponem?)- bo w wyobraźni mam już tłuste włosy przez co najmniej kilka dni 😮


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/03/2009 10:22 pm  

Szamponem schodzi, tylko trzeba 2-3 razy wymyć 😀


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/03/2009 10:35 pm  

Ja myję co drugi dzien. Mam ten typ przetluszczajacych sie wlosow i obsesje na ich punkcie 😮 podobno dobra maseczka domowej roboty jest wymieszana nafta oliwa z surowym jajkiem. Nigdy nie stosowalam ale moja ciocia, ktora ma piekne wlosy dosc czesto naklada na nie cos takiego 🙂
ps. Faso piekny avatar 😀


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
10/03/2009 11:43 pm  

Po opłukaniu zwyką wodą opłukuję włosy wodą destylowaną. Wystarczy do tego ręczny spryskiwacz, po spryskaniu rozczesać włosy szczotką lub grzebieniem, czynność powtórzyć 3 razy.

Wodę destylowaną do tego celu można kupić n.p. na stacji benzynowej.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/03/2009 11:47 pm  

Zmycie jajka z włosów graniczy z cudem, nawet po kilkakrotnym umyciu włosy miałam matowe i śmierdzące...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/03/2009 12:05 am  

Zmycie jajka z włosów graniczy z cudem

Mi zawsze dobrze schodzi.

Faso piekny avatar

Dzienki 😀


OdpowiedzCytat
calendula
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
11/03/2009 10:35 pm  

witam,
Ja polecam wcieranie soku z aloesu - przed umyciem głowy.
Dobre efekty też daje piwo.. 😉

Jeśli chodzi o szampony - polecam do włosów z łupieżem - Logony z olejkiem jałowcowym. albo Lavery- bławatkowy.

do przetłuszczających się - Lavera- z mleczkiem cytrynowym, albo provida- pokrzywowy.
Niezły jest też lotion pokrzywowy- Providy.

No i olejki- z korzenia łopianu głównie- świetnie działają.
Polecam - z providy i Tautropfen.

http://www.sklepnaturalny.pl/piel-1/od/olejek-do-wlosow-z-korzenia-lopianu-1.html
http://www.sklepnaturalny.pl/piel-1/od/olejek-do-wlosow-lopianowy.html

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania!

Pozdrawiam!

[edytowane 11/3/2009 przez calendula]

zapraszam do mojego sklepu!


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
11/03/2009 10:51 pm  

myję codziennie rano, bo mam krótkie i po wstaniu z łóżka wyglądam jakby piorun we mnie strzelił; myję szamponami z oriflame, przed chwilą gdy była twarz, w zamyśleniu sięgnęłam po szmpon i nim właśnie umyłam buzię 😀


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
12/03/2009 2:50 am  

witam,Dobre efekty też daje piwo.. 😉

No nie wiem, ja piję regularnie a i tak mam siwe...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/03/2009 3:36 am  

Widocznie wewnętrznie stosowane Ci szkodzi, a to trzeba wcierać 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
12/03/2009 12:41 pm  

😮 Cóż za marnotrawstwo ! 😎


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
12/03/2009 12:50 pm  

Ale Lily chodziło o wcieranie piwa językiem w podniebienie 😀


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
12/03/2009 7:46 pm  

Kochani ja też miałam problem z włosami a szczególnie z wysuszoną skórą głowy. Szukałam szamponu który zawierałby najmniej sodium laureth sulfate itp, ale nie znalazłam odpowiedniego. Za to po namowach przedstawicielki Ziaji włosy myje od roku płynem do higieny intymnej, najczęściej rozcieńczam go dodatkowo. Podobno nie zawiera tak dużo detergentów, ma kwasy mlekowe które nawilżają i nie zawiera żadnych składników alergicznych, można dodatkowo kupić bezzapachowe. Od razu nie zauważycie efektu, łupież nie zniknie zaraz, ale odczujecie złagodzenie podrażnień. Po którymś razie zniknie. Aha włosy nalezy jak najczęściej myć, by nie doszło do nadmiernego złuszczania i tym samym do zalęgania się grzybów które powodują łupiez.

velvet


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
29/03/2009 12:15 am  

Kończy mi się szampon i... zaryzykowałam 😉 drugi dzień myję włosy płynem do higieny intymnej i wszystko ok

[edytowane 28/3/2009 przez Filomena]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
30/03/2009 1:23 am  

Ja też od kilku dni myję włosy płynem do higieny intymnej i bardzo sobie chwalę 🙂 Nie wysusza włosów ani skóry, delikatnie myje. Jedyną wadą wadą jest to, że praktycznie się nie pieni i trzeba go troszkę nałożyć, by pokryć całą głowę.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 8 Wstecz Następny
  
Praca