Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Bardzo boli...:(  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
07/10/2007 6:02 pm  

Zna ktoś z was może jakieś domowe sprawdzone sposoby na [b] bardzo [/b] intensywne bóle brzucha w czasie okresu? 🙁
W tym miesiącu spóźnił mi się o 4 tyg. Wie ktoś może jak można to naturalnie uregulować? Bez leków i wizyt u lekarza...

[edytowane 7/10/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
07/10/2007 7:08 pm  

Szczerze ci radzę : idź do lekarza i wysłuchaj jego racji bo domowe metody może i bedą działac ale to moze być coś poważniejszego niż ci sie wydaje.
4 tygodnie ? Na pewno nie jesteś w ciąży ?


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
07/10/2007 7:34 pm  

Szczerze ci radzę : idź do lekarza i wysłuchaj jego racji bo domowe metody może i bedą działac ale to moze być coś poważniejszego niż ci sie wydaje.
4 tygodnie ? Na pewno nie jesteś w ciąży ?

Okres spóźnia mi się odkąd pamiętam. Mam 17 lat, okresy przeżywam od 12 roku życia czyli już 5 lat. Tylko raz w życiu dostałam okres wcześniej niż powinnam. Ja i ginekolog? Nie wiem czy dam radę się rozebrać...to dla mnie cholernie krępujące dlatego wolałabym uniknąć wizyty u lekarza. W ciąży nie jestem. Współżyję z chłopakiem ale w ciąży nie jestem na pewno. Gdybym była okres prawie by już wynikał a ja mam bardzo mocno...:/

[edytowane 7/10/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
07/10/2007 9:18 pm  

waszakicia, współczuję 🙁
Na te bóle trochę pomaga ziele krwawnika, ale nie wiem, czy pomoże przy silnym bólu. Warto spróbować.
Ja mam jeszcze jeden sprawdzony sposób: połóż się na plecach na podłodze, pupa przy ścianie. a wyprostowane nogi oprzyj o ścianę. W tej pozycji mięśnie brzucha są całkowicie rozluźnione i ból powinien minąć. Niestety, po jakimś czasie od powstania może wrócić. Ale wraca powoli, więc zdążysz poczuć ulgę.
Kochana, a ginekolog to konieczność tak czy inaczej, kiedyś będziesz musiała się wybrać. Wiem, że to bardzo krępujące, ale to dla Twojego zdrowia. Kobiety współżyjące powinny raz na rok wykonywać cytologię (bezbolesne).
Pomyśl sobie, że to badanie jak każde inne.

PS. Ja mam okres nieregularny od kiedy pamiętam: co 24-46 dni. Więc tym spóźnianiem to raczej nie masz się co martwić, skoro na pewno nie jesteś w ciąży.

[edytowane 7/10/2007 od kamma]

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/10/2007 9:57 pm  

Krwawnik trzeba pić dłużej, żeby podziałał. Zaopatrz się w no-spę...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
07/10/2007 11:40 pm  

No-spa mi nie pomaga.
Ibuprom za to tak..lub najlepiej ketanol.
Wypróbuję to leżenie przy ścianie...
Dzisiaj rano już prawie omdlałam, nie wiedziałam co się dzieje. Tak mocno boli mnie co 3- 4 okres... te pomiędzy jeszcze jakoś da się przeżyć. Ale nigdy nie obędzie się bez leków przeciwbólowych a ja właśnie to chciałabym zmienić...:(


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
08/10/2007 12:26 am  

Co do nieregularnosci-zainteresuj sie moze naturalnym planowaniem rodziny,nmiekoniecznie w kwestii zapobiegania ciazy,jesli to ci nie pasuje,ale zeby poznac swoj organizm,wtedy wiesz czy cos jest nie tak,czy po prostu masz w danym cyklu pozno owulacje i tyle,tez mam nieregularne,ale wlasnie wiem co kiedy i ze wszystko funkchjonuje prawidlowo,tylko wydluza sie czasem pierwsza faza cyklu..Do lekarza oczywiscie ze powinnas chodzic,ale w kwestii rozregulowanego okresu to uwazaj,zeby ci go specjalnie nie wywolywali-tak sie robi rutynowo,a tak naprawde to wszystkie jestesmy inne i roznice w dlugosci cyklu nie musza oznaczac jakis zaburzen.Co do bólu to pogoogluj jeszcze troche,jest sporo naturalnych sposobow,moze ktorys podziala na Ciebie,powodzenia!


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 163
08/10/2007 12:37 am  

A ja powtórzę : najlepiej idż do lekarza !Ja też mam 17 lat i wiem ze to moze być trudne :/ ...jelsi współzyjesz z chłopakiem to pomysl ze ten ginekolog jest tak samo człowiekiem jak ty ,my wszyscy i twój chłopak, więc chyba nie masz czego sie wstydzic (wstydziś cie trzeba kłamsta ,karadziezy i mordu a nie własnego człowieczeństwa jakim jest nasza płciowość ,o! 😛 )A jesli sie zdecydujesz to idź do kobiety - przecież ona ma wszystko tak samo jak ty i wszystko zrozumie.Szkoda sie dłużej męczyć i szprycowac tabletami ,pozdrawiam i zyczę jak najlepiej .


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
08/10/2007 12:53 am  

Poza tym jesli wspolzyjesz to powinnas sie juz regularnie badac,o czym juz wspominala kamma


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
09/10/2007 8:58 pm  

Wiem, że badanie ginekologiczne to żadna przyjemność (sama dobrze pamiętam swoją pierwszą wizytę), ale, na miłość boską, to po prostu minimum jakie powinna wykonywać kobieta dla swojego i (być może) przyszłego potomstwa. Unikniesz teraz, później będziesz miała większe problemy. Być może ból wynika z Twojej anatomii, może jakiegoś zakażenia bakteryjnego, choć po wykonaniu cytologii i badaniu lekarz będzie wiedział lepiej ode mnie 😉
Sama miałam podobny problem-ból wchodził mi w nogi nawet i byłam praktycznie sztywna w łóżku przez te kilka dni. Żadne leki przeciwbólowe nie działały. Od ponad roku stosuję pigułki i jak ręką odjął-czasami ciężko zauważyć, że to już te dni 🙂 Ale nie dlatego używam pigułek (to poboczna zaleta) tylko dlatego, że zdrowie psychiczne jest najważniejsze 😉 😉

hide and seek


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
09/10/2007 9:17 pm  

No już ustaliłam że muszę odwiedzić lekarza.
Mama będzie szła za parę dni to ja też się zahaczę.
Pewnie i tak mi przepisze jakieś pigułki albo jakieś cholerstwo...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/10/2007 9:27 pm  

Pigułki jednak w żaden sposób nie regulują cyklu - one tylko fałszują obraz. Skoro bardzo boli, przyczyną może być niedobór magnezu - odpowiedzialny za skurcze, w tym skurcze macicy. Można spróbować wziąć ten magnez +B6 w tabletkach (zasadniczo nie jestem zwolenniczką, ale czasem trzeba).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
10/10/2007 2:55 pm  

waszakiciu, żeby czuć się nieco bardziej komfortowo u lekarza, ubierz się tak, żeby jak najmniej z siebie zdejmować, np. długą spódnicę czy długi sweter. wtedy nawet w drodze na fotel jesteś osłonięta. i spokojnie 🙂
Widzisz, jak się wszyscy o Ciebie troszczymy 🙂

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
23/10/2007 2:02 am  

waszakiciu, żeby czuć się nieco bardziej komfortowo u lekarza, ubierz się tak, żeby jak najmniej z siebie zdejmować, np. długą spódnicę czy długi sweter. wtedy nawet w drodze na fotel jesteś osłonięta. i spokojnie 🙂
Widzisz, jak się wszyscy o Ciebie troszczymy 🙂

No ja wiem że się troszczycie i chwała wam za to :* :* :*
Dzięki.

Pigułki jednak w żaden sposób nie regulują cyklu - one tylko fałszują obraz. Skoro bardzo boli, przyczyną może być niedobór magnezu - odpowiedzialny za skurcze, w tym skurcze macicy. Można spróbować wziąć ten magnez +B6 w tabletkach (zasadniczo nie jestem zwolenniczką, ale czasem trzeba).

Nom magnez biorę regularnie ale nie pomaga akurat na to. A co do pigułek to juz od wielu dziewczyn słyszałam że biorą tabletki antykoncepcyjne własnie po to zeby uregulować miesiączkę.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
03/06/2008 2:15 am  

A mnie dzisiaj boli prawa stopa bo się nachodzilem po dworzu i niechcący wszedlem na jakiś kamień. Nogi nie skręcilem ale stopa mnie od spodu boli. Chyba będę musial sobie ją dobrze w wodzie wymoczyć. 🙁

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca