Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

hormony  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
29/06/2008 5:14 am  

jestem osobą transseksualną i z tego co wiem hormony pobiera sie od koni. Strasznie żałuję, ze tk jest, ale bede musiała je brać. Postanowilam, ze jak juz bede w odpowiednim ciele poswiece sie tym zwierzetom, ale... nie chce traktowac ich ogolnie, ze od ten kon bedzie musial costam dla mnie produkowac a innym pomoge. nie moge zrezygnowac z hormonow bo nie da sie zyc w nieodpowiednim ciele. nie wiem jak te konie sa traktowane, moze nie jest źle, ale nie ejstem pewna a jeszcze nie udalo mi sie duzo o tym dowiedziec bo dopiero to wszystko zaczynam. jestem wegetarianką.
sama nie wiem czmeu to pisze bo w sumie tak n prawde nic mi nie poradzicie. chcialabym aby ten konik mieszkal ze mna ale nie mieszkam w meisjcu gdzie mialby odpowienio duzo miejsca i w ogole. mam jedynie najwieksza nadzieje ze te konie nie cierpia . w ogole nie wiem czy to są konie bo osoba ktora mi to powiedziala wiedziala ze ejstem wrazliwa na zwierzeta i najpeirw w ogole nie chciala mi powiedziec, ale jeszcze sie dowiem. jednak obojetnie jakie by to zbeirz enei bylo, bardzo zaluje ze pobiera je sie od zwierzat...
mam andzieje ze endokrynolog nie nakaze mi ejsc miea, to bylby horror, ale z tego co wiem anszczescie raczej tak nie bedzie:) sorki za bledy pozdro

[edytowane 28/6/2008 przez leslie]

[edytowane 29/6/2008 przez leslie]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/06/2008 3:51 pm  

Nie najłatwiej po prostu zapytać się lekarza, skąd pochodzą hormony? A nuż to syntetyki?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
29/06/2008 5:27 pm  

oczywiscie ze zapytamm ale nrazie jestem na poczatkowym etapie wiec wiem to co wiem od osoby juz w trakcie terapii


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
02/07/2008 3:08 pm  

Nie wiem jakie to hormony i nie wiem czy mają jakieś cechy wspólne z tymi,które ja biorę (antykoncepcja),ale wiem,że moje produkowane są w laboratoriach. Niestety testowane na zwierzetach,jak każdy lek...nie wiem jak to jest mieć taka dolegliwość jak Ty,ale przyznam Ci rację,w wielu wypadkach bez hormonów nie da się żyć. Współczuję Ci,choć nie wiem jak się czujesz.
Pozdrawiam serdecznie i zyczę wszystkiego dobrego=*

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
04/07/2008 8:58 pm  

mam 17 lat i niedlugo zaczne brac hormony z barku miesiaczki bede brala zastrzyki z progesteronem przez 3 dni czy wiecie cos o nich a potem duphaston slyszeliscie? jak cos piszcie


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
05/07/2008 12:48 am  

Lovissa,mój ginekolog bronił się jak mógł,ale musiał,bo nalegałam.
A tak swoją drogą to powinni rozdawać jeszcze więcej! Może wtedy nie znajdowalibyśmy martwych noworodków w śmietnikach i nie byłoby przypadków znęcania się nad dziećmi..
W Anglii antykoncepcja jest za darmo i nie ma problemu z porzucanymi dziećmi.Te naprawdę niechciane mimo wszystko,trafiają od razu do adpocji...i u nas też antykoncepcja powinna być w stu procentach refundowana.Ludzie nie mnożyliby się jak króliki.Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam.

P.S.agazima słyszałam o sztucznym wywoływaniu miesiączki.Podobno bardzo boli przy pierwszych czterech okresach...ale to opinia dwóch dziewczyn,nie wiem jak będzie u Ciebie. W każdym bądź razie zaopatrz się w dużą ilość ketonalu...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
05/07/2008 1:23 am  

Natusia, u nas własnie ludzie powinni sie mnożyć jak króliki, bo społeczeństwo się starzeje. U nas jest inny problem, taki że państwo nie zapewnia warunków do "mnożenia się" jak i do godnego życia później, stąd patologia


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
05/07/2008 1:33 am  

bez przesady- nie ma problemu ze środkami antykoncepcyjnymi dla kogoś kto chce ich używać. koszt 20zł miesięcznie, to, nie oszukujmy się, żadne pieniądze. problem w tym, że choćby nawet rozdawali na ulicy, to jak ktoś jest nieodpowiedzialny, tu mu to nic nie da!

a hormonów bym unikała jak się tylko da

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
05/07/2008 7:27 am  

Lovissa,mój ginekolog bronił się jak mógł,ale musiał,bo nalegałam.
A tak swoją drogą to powinni rozdawać jeszcze więcej! Może wtedy nie znajdowalibyśmy martwych noworodków w śmietnikach i nie byłoby przypadków znęcania się nad dziećmi..
W Anglii antykoncepcja jest za darmo i nie ma problemu z porzucanymi dziećmi.Te naprawdę niechciane mimo wszystko,trafiają od razu do adpocji...i u nas też antykoncepcja powinna być w stu procentach refundowana.Ludzie nie mnożyliby się jak króliki.Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam.

P.S.agazima słyszałam o sztucznym wywoływaniu miesiączki.Podobno bardzo boli przy pierwszych czterech okresach...ale to opinia dwóch dziewczyn,nie wiem jak będzie u Ciebie. W każdym bądź razie zaopatrz się w dużą ilość ketonalu...

a ja się z tob nie zgodze wtedy lduzie by naduzywali a zwiezeta cierpialy by niepotrzebnie ja bede musiala rbac hormony od 2 do 3 lat mam nadzieje ze zaczne rpzed 18-stką! 🙂 pozdro


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
05/07/2008 6:20 pm  

mam 17 lat i niedlugo zaczne brac hormony z barku miesiaczki bede brala zastrzyki z progesteronem przez 3 dni...

Nie chce Cie straszyc-ale po tych zastrzykach boli Cie tylek przez pare dni tak ze nie mozna spac. Ja w wieku 18 lat mialam ten problem, wszystko przez to ze malo jadlam, malo spalam, duzo sie uczylam itp. Jak przeszlam na wegetarianizm, a teraz weganizm samo sie wszsytko unormowalo, wystarczy dbac o odpoczynek i jesc regularnie. Uwierz mi, ze jak sie samemu o siebie zadba to prochy nie sa potrzebne.

A tak swoją drogą to powinni rozdawać jeszcze więcej! Może wtedy nie znajdowalibyśmy martwych noworodków w śmietnikach i nie byłoby przypadków znęcania się nad dziećmi...

jasne jeszcze z mojej kieszeni maja odciagac kase na to, ze wiecej malolatow bzykalo sie na kazdym disco i w co 2 krzaczkach. Jak sie bierze za seks to trzeba wiedziec czym to sie moze skonczyc. A poza tym kazde dzeicko ma prawo do zycia, nie wolno zakladac ze jak rodzice chleja to dziecko bedzie ulomne, znam duzo inteligentnych ludzi z rodzin patologicznych, np moj kolega z LO od pazdziernika zaczyna robic doktorat na UW a potem idzie do seminarium. Wielu z nas ma normalne rodziny a nie kazdy jest na tyle zdolny zeby sie doktoryzowac. To tylko 1 z wielu przypadkow. Nie wolno nikogo przekreslac!

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
05/07/2008 8:40 pm  

Wlochata 21- to nie do konca tak;)
Zeby sie doktoryzowac w sumie nie potrzebne sa jakies wybitne zdolnosci...lecz glownie solidna motywacja, upór, dobra pamiec i pracowitosc..;)
Oczywiscie tzw wejscia, znajomosci i kasa, tez sie przydaja - ale mowimy w tej chwili o osobach, ktore moga liczyc jedynie na siebie.
Znam kilku doktorow, ktorzy raczej nie grzesza zbytnia inteligencją ..;)
A magistrow, ktorzy nie potrafia sformułować poprawnie dwóch zdan -mozna spotkac na kazdym kroku..;]
Boleje nad tym..

Wracajac do kwestii hormonów..malolaty, ktore "bzykaja sie" gdzie popadnie i tak nadal beda to robic..wiec sadze, ze bedzie zdecydowanie lepiej dla nich i dla nas, jesli beda to robic z zabezpieczeniem..;]

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
05/07/2008 9:32 pm  

tak, oczywiscie duzo osob kupuje prace mgr i konczy studia dzieki szczesciu, znajomosciom czy tam sciagom, jednak jesli uczelnia sama proponuje studentowi kontynauacje nauki na ich uczelini? poza tym ja znam tego chlopaka bo chodzilam z nim do klasy i on nie ma przecietnej inteligencji. I musi liczyc tylko na siebie. Wiec nie jest zasada, ze dzieci pijacyc rodzicow musza od razu wyrosnac na jakichs zloczyncow, wiec najlepiej, aby sie nie rodzily.

bzykali sie, bzykaja i bzykac beda sie nadal, ale czemu jeszcze im otwierac droge ku temu i doplacac do tego interesu? jak chca przyjemnosci, to niech sobie sami placa. A jak wpadna-coz-trzeba byc odpowiedzialnym za to, co sie robi. Rzecz w tym, ze trzeba uswiadamiac mlodziez, a nie tylko zabezpieczac. Zawsze tak bedzie ze ktos wpadnie mimo wszelkich staran, ale to nie znaczy ze jego zycie jest przekreslone i zniweczone. Dzieki dzieciom, tacy mlodzi rodzice wreszcie dorosleja.

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
05/07/2008 10:12 pm  

tak, oczywiscie duzo osob kupuje prace mgr i konczy studia dzieki szczesciu, znajomosciom czy tam sciagom, jednak jesli uczelnia sama proponuje studentowi kontynauacje nauki na ich uczelini? poza tym ja znam tego chlopaka bo chodzilam z nim do klasy i on nie ma przecietnej inteligencji. I musi liczyc tylko na siebie. Wiec nie jest zasada, ze dzieci pijacyc rodzicow musza od razu wyrosnac na jakichs zloczyncow, wiec najlepiej, aby sie nie rodzily.(...)

Przypadek tego chlopaka jest wyjatkowy - a wyjatki jedynie potwierdzaja regule..;)
Wiekszosc ludzi z takich rodzin raczej nie przysparza chwały społeczenstwu..

(...)bzykali sie, bzykaja i bzykac beda sie nadal, ale czemu jeszcze im otwierac droge ku temu i doplacac do tego interesu? jak chca przyjemnosci, to niech sobie sami placa. A jak wpadna-coz-trzeba byc odpowiedzialnym za to, co sie robi. Rzecz w tym, ze trzeba uswiadamiac mlodziez, a nie tylko zabezpieczac. Zawsze tak bedzie ze ktos wpadnie mimo wszelkich staran, ale to nie znaczy ze jego zycie jest przekreslone i zniweczone. Dzieki dzieciom, tacy mlodzi rodzice wreszcie dorosleja.

Uswiadamianie, jak najbardziej - zawsze i wszedzie..:)
Jednak z ostatnim zdaniem sie nie zgodze...jesli sa nieodpowiedzialni to dziecko rzadko spowoduje ich "nagle wydoroslenie" ..zazwyczaj cierpia wtedy własnie te poczete przypadkiem przez nich dzieci ..a oni nadal zyja luzacko i nieodpowiedzialnie.
Dziecko natomiast najczesciej wychowuje babcia, czyli matka dziewczyny...albo bywa jeszcze gorzej - trafia do domu dziecka, gdyz matka odrzucona przez wlasna rodzine sobie z nim nie radzi.
Oczywiscie jak to w zyciu bywa, zawsze sa wyjatki - nielicznym udaje sie jakos szczesliwie wychowac to zbyt wczesnie poczete potomstwo.

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
05/07/2008 10:17 pm  

podsyłam linka do forum, na ktorym kilka kobiet ostrzega przed tabletkami anty, moze ktos dzieki temu sie zastanowi. Nie kazda kobieta musi miec az tak negatywne skutki uboczne, jednak na kogos musi trafic, a ja nie chce byc ta 1 na 100

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234736&highlight=przeciwniczki

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
05/07/2008 10:38 pm  

podsyłam linka do forum, na ktorym kilka kobiet ostrzega przed tabletkami anty, moze ktos dzieki temu sie zastanowi. Nie kazda kobieta musi miec az tak negatywne skutki uboczne, jednak na kogos musi trafic, a ja nie chce byc ta 1 na 100

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234736&highlight=przeciwniczki

Tabletki hormonalne maja mnostwo skutkow ubocznych - decydujac sie na nie trzeba miec tego swiadomosc.
Jednak nalezy pamietac ze nie stosuje sie ich tylko i wylacznie w celu zapobiegania niechcianym ciążom lecz takze jako lekarstwo.
Najczestsza przyczyną lykania hormonów jest hirsutyzm, problemy z tarczycą lub zbyt obfite i bolesne miesiączki.
Po prostu jak w zyciu- trzeba wybrac mniejsze zlo..;]
Sama pamietam, co sie ze mna dzialo po prawie 10 latach lykania Diane 35 ..zaburzenia widzenia, paskudna wysypka a watroba wrecz blagala mnie o litosc...dlatego przestalam brac na jakies 3-4 lata ..a od roku szukam najbardziej odpowiedniej dla mnie...czyli takiej, ktora mi najmniej utrudni zycie jednoczesnie pomagajac w niektorych aspektach...;)

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca