Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Chudnę, ale dlaczego?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
15/07/2008 9:21 pm  

Tak jak w temacie - chudnę. Nie przeszkadza mi to ani trochę, ale jestem ciekawa dlaczego tak się dzieje. Na początku swojej przygody z wegetarianizmem (czyli jakieś 2.5 miesiąca temu) ważyłam 50 kg, teraz moja waga wynosi 47.5 kg. Mój jadłospis jest urozmaicony, spożywam dodatkowo witaminy (multiwitamina+żelazo), często jem bakalie, migdały i słonecznik, który uwielbiam. I może ktoś wie dlaczego tak schudłam? Według wskaźnika BMI przy wzroście 166cm i wadze 47.5 kg mam niedowagę, ale ja się wyśmienicie czuję i praktycznie po mnie nie widać abym straciła prawie 3 kg! 🙂 Ciekawe...

Kass


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
15/07/2008 9:31 pm  

Kass najważniejsze, że się dobrze czujesz i masz dużo energii. Wskażmik BMI wymyślili ludzie a nie natura. Prawdopodobnie więcej spalasz niż dostarczasz organizmowi kalorii stąd Twoje chudnięcie. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
15/07/2008 9:35 pm  

. Wskażmik BMI wymyślili ludzie a nie natura.

no raczej, że ludzie, ale nie bez przyczyny, tylko po to, żeby sobie ułatwic życie 😉
może Kass jesz za mało tłuszczu? zresztą, ja też jestem szczupła i nie potrafię przytyc, więc co ja tam wiem...


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
15/07/2008 9:48 pm  

Wydaje mi się, że aż za dużo tłuszczy i cukrów dostarczam swojemu organizmowi. Prawie codziennie jem coś z twarogiem albo serem gouda (mój ulubiony, mniam 😛 ), wcinam orzechy, pochłaniam banany i gorzką czekoladę i co kilka dni zajadam się lodami. Grunt, że się dobrze czuję. Mama mówiła mi coś o lekarzu, ale ja nie pójdę, o nie! Będzie mi nawiedzona babka mówić o tym jaki to wegetarianizm jest zły i że nie donoszę ciąży. Już mi jedna taka truła ;/

Kass


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/07/2008 11:56 pm  

Może po prostu oczyściły Ci się jelita na skutek spożywania dużej ilości błonnika. Przez lata złej diety w jelitach może zgromadzić się kilka kg złogów.
Nota bene - zazdroszczę chudnięcia, ja przytyłam ok. 6 kg odkąd jestem wege.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
16/07/2008 12:07 am  

miałam tak samo jak Kass:jadłam, jadłam i byłam coraz chudsza. A teraz mam w druga stronę jem coraz mniej i tyję, tyję....jakieś cholernie głupie cykle organizmu? 😮


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
16/07/2008 12:22 am  

Lily, to oczyszczanie jelit z toksyn to może być przyczyna schudnięcia.
Jaga, jeśli to są jakieś cykle to ja wolę nie myśleć co będzie jak zacznę tyć! 😮

Kass


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/07/2008 12:44 am  

W pewnym wieku nie można już sobie pozwolić na tyle samo jedzenia 😉 Co prawda niby metabolizm tak szybko nie zwalnia, ale wiele kobiet po 25 roku życia lekko przybiera na wadze, a w wieku 50-60 lat większość ma nadwagę - wystarczy obejrzeć jakiekolwiek zdjęcia ze zjazdów klasowych itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
16/07/2008 3:11 am  

Ten wskaźnik BMI nie uwzględnia wieku , płci , więc chyba nie należy zbytnio na nim polegać , zwłaszcza jeśli jesteś młodą osobą.
A może po prostu zrzuciłaś co nieco bo to lato a na zimę odbijesz robiąc "zapasy " ?
Taki cykl jest u wielu osób naturalny. 😉


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
16/07/2008 9:26 am  

[url] http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html[/url]
Powyżej wkleiłam link do kalkulatora BMI. Według niego jestem "wychudzona"! xD Dodam, że uwzględnia wiek, płeć, wzrost i rzecz jasna wagę (bo jakby nie było nie da się Body Mass Index obliczyć bez wagi ciała) 😛
Cóż, pozostaje mi tylko cieszyć się swoją wagą i utrzymać ją 🙂

Kass


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
16/07/2008 2:24 pm  

No cóż , niektóre kalkulatory z jakimi się spotykałam nie uwzględniają w/w danych , np. ten :

[url] http://www.jola.mojafigura.pl/bmi.html [/url]

wg tego też byś miała niedowagę 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
16/07/2008 3:23 pm  

Kass podaj swój tygodniowy jadłospis.
Jeżeli się dobrze czujesz, jaki nigdy przed tym i masz apetyt to wyśmienicie.
Teraz aby przybrać na wadze trzeba poćwiczyć i zwiększyć masę mieśniową.

Jeżeli jesteś ciekawa to zrób badanie moczu, morfologię krwi itp.
Porównaj z poprzednimi wynikami.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/07/2008 3:43 pm  

[url] http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html[/url]
Powyżej wkleiłam link do kalkulatora BMI. Według niego jestem "wychudzona"! xD Dodam, że uwzględnia wiek, płeć, wzrost i rzecz jasna wagę (bo jakby nie było nie da się Body Mass Index obliczyć bez wagi ciała) 😛
Cóż, pozostaje mi tylko cieszyć się swoją wagą i utrzymać ją 🙂

wg tego kalkulatora to ja mam nadwagę, choć moje BMI to 22,9...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
17/07/2008 5:11 pm  

Mnie w szkole uczono o diecie nazwanej rozdzielną. Nie łączy się w niej niektórych składników odżywczych,które mogą powodować zaleganie tłuszczy i węglowodanów oraz inne ich spalanie. Wegetarianie nie jedzą mięsa i to jest właśnie dieta rozdzielna. Ja ważyłam 65 kg w tej chwili ważę 57 i lekarz kazał mi przytyć. Nie umiem...

Dopóki czujesz się dobrze,masz dobre wyniki badań i ogólnie wyglądasz zdrowo,to wszystko jest ok. Jedz to co lubisz i na zdrowie!:)

P.S. Jędruś wszystkich zachęcasz do badań,ale bierz pod uwagę,że nie każdego na nie stać;/

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Aga-Ta
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 66
18/07/2008 11:06 pm  

[url] http://www.zdrowydzien.info/index-kalkulator.html[/url]
Powyżej wkleiłam link do kalkulatora BMI. Według niego jestem "wychudzona"! xD Dodam, że uwzględnia wiek, płeć, wzrost i rzecz jasna wagę (bo jakby nie było nie da się Body Mass Index obliczyć bez wagi ciała) 😛
Cóż, pozostaje mi tylko cieszyć się swoją wagą i utrzymać ją 🙂

wg tego kalkulatora to ja mam nadwagę, choć moje BMI to 22,9...

Według tego kalkulatora mieszcze sie w normie..;)
Z tym tylko, ze ta "norma" ma niezla rozpietosc..:
od 53.47 kg do 71.96 kg...:D

Mysli biegną zbyt szybko, zeby je zatrzymywac..;]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca