Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

badania krwi  

Strona 5 / 18 Wstecz Następny
  RSS

Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
09/04/2009 8:53 pm  

A ja właśnie dzisiaj rano robiłam sobie morfologię.
Poproszę o drobną pomoc, bo mam poniżej normy:
HCT - 34,6% (norma 37-47%)
RDW - 15,3% (norma 11,5 - 14,5%)
MCV - 80,6 fL (norma 81-99 fL)

Tak poza tym, to reszta chyba w normie, choć bliżej dolnej granicy.
HGB - 11,6 (norma 11,5 - 16,0)
RBC - 4,29
MCH - 27 (norma 27 - 31 pg)
MCHC - 33,5 g/dl (norma 33 - 37)
PLT - 371 K/uL
MPV - 7,20 fL
PCT - 267%
PDW - 16,9 10 (GSD)

Nie wydaje mi się by były to drastyczne i groźne odchylenia (mogę się oczywiście mylić).
Czy wystarczy herbatka z pokrzywy, natka pietruszki i więcej strączków?


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
10/04/2009 3:02 am  

Trochę niskie te poziomy.
Ktosiek czy spożywasz świeże soki warzywne własnej roboty?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
10/04/2009 3:36 am  

Wyniki nie sa jakies specjalne zle, medycyna to nie matematyka, okreslilbym je na granicy dolnej normy. Aczkolwiek sadzac po objetosci erytrocytow masz lekkie braki zelaza i stad takie graniczne wyniki ale niekoniecznie poziom zelaza bedzie obnizony, bardziej moze TIBC, ale w twoim wypadku warto pomyslec o suplemntacji przez jakis czas preparatów zawierajcych zelazo (mysle o lekach zlozonych z tzw. OTC tzn bez recepturowych ale zawierajcych zelazo, niekoniecznie typowych preparatow zelaza. (klasyczne preparaty zelaza tez mozna rozwazyc, ale nie za dlugo i warto wczesniej zrobic poziom Fe czy jest obnizony). Generalnie te wyniki nie sa zle, gdyby byly to wartaloby zrobic diagnostyke wieksza (ginekolog, USG, gastroskopia ....) w twoim przypadku nie ma to na stan dzisiejszy potrzeby.
Pozdrawiam
Adam

[edytowane 9/4/2009 przez adamrozew]


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
10/04/2009 11:55 am  

Dziękuję, Adamie 🙂
Nie będę nic zwalać na wegetarianizm.
Tak naprawdę, to moja bardzo wielka wina - zaczęłam więcej palić i od miesiąca nie mogę się wybrać żeby uzupełnić jedzeniowe zapasy. No, to teraz mam motywację 😉


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
10/04/2009 10:09 pm  

Ja robie badania razem z mama, bo ona ma zbyt malo krwi. Miesozerna mama cierpiaca na niedokrwistosc i wege-corka z badaniami bez zarzutu:D Nawiasem, mam nadzieje ze u mamy w koncu bedzie ok...:)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
10/04/2009 11:18 pm  

ostatnio miałam badania, bo moja mama sądziła, iż mogę mieć anemię.
wyniki pokazały, że jestem zdrowa jak ryba. 🙂
:rotfl:

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Mayrah
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 10
11/04/2009 5:02 pm  

Witajcie,

ja robię badania średnio raz na półtora roku.. wyniki mam bardzo dobre - zwłaszcza hemoglobina na poziomie 13,9 !

Wydaje mi się, że badania krwi tzreba robić częściej w początkach wege diety - ja na przykład pomimo skromnej ilości mięsa spożywanej dawno temu, po rezygnacji z mięsa miałam anemię i ogromne problemy z wchłanianiem minerałów i witamin. Kobiety do 17,18 roku życia powinny wyjątkowo o siebie dbać.. wtedy badania bardziej są potrzebne by utrzymywać wszystko na zdrowym i bezpiecznym poziomie.

Kto z Was np. stosuje suplementy WegeVit np wit. b12 ?


OdpowiedzCytat
Mayrah
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 10
12/04/2009 4:54 pm  

a takie pytanie..

czy bierzecie różnorodne suplementy diety?

drugie pytanie dla oddających krew a zażywających suplementy diety... nikt w PCK nie zabraniał Wam oddawania krwi ze względu na zażywane suplementy?

Ja w poznaniu spotkałam się z tym już kilkukrotnie i kompletnie nei rozumiem tego DLACZEGO NIE?


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
12/04/2009 5:19 pm  

Ja idę na morfologię zaraz po świętach. Jestem bardzo ciekawa wyników. Pochwalę się, albo wyżalę jak już będzie po. Smacznego weguski. 🙂

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
15/04/2009 5:05 pm  

A ja sobie robiłam badanie krwi rok temu. Dla siebie i dla mamy(!). Obawiałam się że mam zbyt niski poziom żelaza. Tak długo mi o tym mówiła, że sama w końcu zaczęłam w to wierzyć. Wbiłam sobie do głowy, że mam anemię, często bolała mnie głowa, myślałam że wyniki będą źle. Tymczasem okazały się wzorcowe. Lekarz powiedział, że jestem zdrowa jak koń, a poziom żelaza wynosił 129 (norma jest od 50 do 150). Mając wyniki w ręku, samopoczucie diametralnie wzrosło w górę, a i głowa przestała boleć 🙂 😀


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/04/2009 5:13 pm  

Greene, czyżby Cię głowa ze zmartwienia bolała? 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Iza87
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
11/05/2009 6:22 pm  

Ja dzisiaj odebrałam wyniki m.in B12 (morfologia, magnez i żelazo ok) i mam 192 pg/ml, gdzie norma jest 193-982. Dodam, że jestem lakto-ovo i chciałabym się dowiedzieć czy przy takim poziomi powinnam zastosować suplementację czy lekka modyfikacja diety wystarczy?


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
11/05/2009 7:39 pm  

moim zdanem przy tak minimalnym niedoborze, wystarczy częsiej wzbogacać ddietę w produkty wzbogacone o B12, np mleko sojowe, platki zbożowe soki pomarańczowe. Ale to tylko moja opinia, a lekarzem nie jestem 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
12/05/2009 3:50 am  

[quote Iza87] Ja dzisiaj odebrałam wyniki m.in B12 (morfologia, magnez i żelazo ok) i mam 192 pg/ml, gdzie norma jest 193-982. Dodam, że jestem lakto-ovo i chciałabym się dowiedzieć czy przy takim poziomi powinnam zastosować suplementację czy lekka modyfikacja diety wystarczy?

Witam Iza87
Bardzo niskie poziomy B12. Pomyśl o suplementacji. Zobacz wątek o B12.
Po 2 miesiącach regularnej suplementacji z B12 zrób sobie test na jej poziomy.

Najlepsze poziomy to 350-450 pg/mL osocza

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Alison.
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
18/05/2009 3:06 am  

Ja mam robione badanie krwi po kilka razy w miesiącu. xD
Ostatnie miałam w sobote. Jeszcze wyników nie mam dopiero jutro lub we wtorek. 🙂

[edytowane 17/5/2009 przez Alison.]


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 18 Wstecz Następny
  
Praca