Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

badania krwi  

Strona 7 / 18 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/07/2009 11:16 pm  

Dlaczego nie można pić po posiłku herbaty?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
29/07/2009 8:39 pm  

herbata i kawa powodują wypłukiwanie z krwi żelaza oraz magnezu. Herbata pita po posiłku utrudnia jego przyswajanie przez organizm. Lepiej odczekać półtora, dwie godzinki. Niestety nie wiem czy tyczy to się wyłącznie czarnej, czy wszytskich rodzajów.


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
30/07/2009 1:34 am  

Ja sobie wreszcie zrobiłam badania. Po dwóch latach wege. I jestem z nich dumna 🙂 Najpierw mi je odczytano:
- Tu dobrze, dobrze, dobrze, żelazo... no dobrze... chociaż... jednak trochę za wysokie. Brałaś żelazo?
- Nie 😀
Banana miałam cały dzień, a przy tacie niemalże tańczyłam, że wygrałam 😎

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
30/07/2009 2:00 am  

Moj chlopak chcial oddac krew na co dowiedzial sie, ze... ma jej za malo. On, miesozerca. Rozmawiajac ze mna musialam go dlugo przekonywac, ze moje wyniki sa dobre, ze krwi mi nie brakuje- w przeciwienstwie do niego:) Ale widzialam, ze ta wiadomosc zapunktowala:) Kolejny plus dla wege w jego oczach:D

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
dizzy
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 11
31/07/2009 6:18 pm  

greene, bardzo dziękuję za rady. Gdyby ktoś jeszcze mógł podpowiedzieć jak się "użelaznić" to byłbym bardzo wdzięczny 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
31/07/2009 11:11 pm  

herbata i kawa powodują wypłukiwanie z krwi żelaza oraz magnezu. Herbata pita po posiłku utrudnia jego przyswajanie przez organizm. Lepiej odczekać półtora, dwie godzinki..

To co polecacie pić do posiłków? Poza wodą.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/08/2009 2:38 am  

Hipiska, zasadniczo posiłków nie należy w ogóle popijać 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/08/2009 3:16 am  

Ja nie piję w trakcie posiłków, ale tuż po nich. Jakoś nie wyobrażam sobie inaczej 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/08/2009 3:20 am  

Jeśli chcesz lepiej przyswajać żelazo to wybieraj napoje z zawartością witaminy C albo herbatki ziołowe, pokrzywę, miętę, co lubisz 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/08/2009 5:07 pm  

Jak kiedyś kupowałam zioła to zielarz powiedział mi , że ziół nie powinno się pić po posiłku tylko jakis czas po nim....A może herbaty owocowe? Póki co zostaje przy zwykłej, innej nie mam w domu 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/08/2009 12:06 am  

Ziół i niczego nie powinno się pić podczas posiłku 😉 Znów wracamy do tej samej kwestii 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/08/2009 12:52 am  

Ok, ale mnie po jedzeniu chce się pić 😉 Wiem, że to pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale póki co nie mam ochoty się przyzwyczajać 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
13/08/2009 2:47 pm  

Hipisko to może pić mniej 😀 zamiast szklanki - pół szklanki:) i docisnąć do tego trochę soku z cytryny.
Zarówno picie przed jak i po posiłku rozcieńcza kwasy żołądkowe i później część osób ma problemy z trawieniem.


OdpowiedzCytat
.Cherry.
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
27/08/2009 3:16 am  

Ja jutro wybieram się na badanie krwi.Moja mama załatwiłam mi je , ze względu na wegetarianizm.
Boję się , tylko o wyniki.Co prawda rewelacyjnie nie jest ,jak mi krew pobierają,ale znoszę to.
Pewnie brakuje mi żelaza.Nic poza tym ,bo od dawna nie choruję i czuje się świetnie 🙂

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia 😉

[edytowane 26/8/2009 przez .Cherry.]

Łzy są kroplami duszy.


OdpowiedzCytat
CzarnaWdowa
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 43
14/09/2009 8:36 pm  

Ja poszłam kiedyś z mamą i ona nagadała, że ja mięsa nie jem, nabiału nie jem, facet się najpierw wkurzył na mnie, zaczął gadać, że będę miała problemy, że to, że tamto, ale jak dostałam wyniki, to sam wszystko jest w porządku. Ogólnie lekarz w porządku i szkoda, że już muszę od niego odchodzić. Jak miałam zapalenie gardła, to sam się pytał, czy chcę leki ziołowe, tłumaczył, że to takie najbardziej naturalne z tych aptecznych, wszystko dokładnie objaśniał. Niektórzy lekarze są naprawdę spoko. Nie unikajcie badań

"You've got to dance little liar"


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 18 Wstecz Następny
  
Praca