Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dokuczliwy ból gardła  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

agga.p
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
24/11/2008 9:43 pm  

Od pewnego czasu dokucza mi bardzo mocny ból gardła. Nie mam sposobu by się z nim uporać choć próbowałam już kilku jednak jak dotychczas bez optymistycznych rezultatów. Ból daje o sobie znać najbardziej rano, od razu po przebudzeniu, jednak i w dzień czasami wywołuje u mnie suchy kaszel. Macie może jakieś swoje sprawdzone sposoby na taką dolegliwość ?


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
24/11/2008 9:45 pm  

ja idę do lekarza
raz nie poszłam i skończyło się zapaleniem krtani, co oznacza brak głosu przez dwa tygodnie, CAŁKOWITY brak.


OdpowiedzCytat
Lelula
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
24/11/2008 10:08 pm  

tak jak pisala Fasolencja, lepiej idx z tym do lekarza- taki przewlekly bol gardla to nic dobrego

sprobuj na noc zrobic sobie parówkę z rumianku i na grzejnik daaj mokre reczniki lub nawilzacz z woda, mozesz wkropic tam jakis olejek
to "nawilzy" gardlo

sprobuj tez plukanki, ktora mnie pomaga- moze absurdalna- ale dziala
na codzien pracuje glosem, wiec wiem, co mówie

płukam gardło letnim półwytrawnym czerwonym winem...
po płukaniu wino oczywiscie wypluwamy- nie pijemy 😛

spróbuj, moze Tobie też pomoze. Ten przepis dostałam od mojej pani laryngolog

w trakcie dnia duzo pij, najlepiej cos letniego- ani zimne, ani mega gorace- bo to nie jest dobre dla gardła

i mozesz ssać jakies cukierki np z Verbany (chyba tak sie nazywa ta firma :)) zeby dodatkowo nawilżyć gardło

pozdrawiam


OdpowiedzCytat
varia
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
25/11/2008 1:36 am  

moja ciocia ma sposób żeby płukac gardło letnią wodą z wodą utlenioną (proporcje: szklanka wody do łyżki stołowej wody utlenionej)
nie próbowałam ale podobno pomaga


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
25/11/2008 9:42 am  

zgadzam się z Lelulą co do nawilżania gardła, bo mi to brzmi na typowo odgrzejinkwą dolegliwośc;) mokry ręcznik na kaloryfer może się okazac najlepszym lekarstwem. A tak z psychologicznego punktu widzenia to bóle gardła i w ogóle choroby gardła to niewypowiedziane złości;) także może coś ci leży na wątrobie:P
pozdrówka i zdrowiej szybko

naiada


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
25/11/2008 12:07 pm  

ciamkaj czosnek 😛
w sensie obierz ząbek czosnku i trzymaj w buzi przez pół godziny co najmniej, delikatnie go nadgryzaj. Będzie trochę piekło ale czosnek wybija bakterie. To taki naturalny "antybiotyk".


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 484
25/11/2008 5:34 pm  

problmey z gardłem miałam przez kilka lat.. ale ja to wiecznie byłam przeziębiona albo leżałam w łózku z angina i grypą jako gratis ;-D

Nie czekaj tylko zrób badanie.. Ob, wymaz gardła.

U mnie okazało się, że mialam tragiczne migdałki. I tylko wycięcie ich pomogło, bo poprostu przestałam chorować, kasłać i zaczęłam żyć !!!! czego i Tobie zycze !


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
25/11/2008 8:19 pm  

możesz też sobie zrobić parówkę z jałowca: zalej wrzątkiem kilka owoców jałowca i wdychaj. suchość w gardle może być wynikiem suchego powietrza wtedy kup se nawilżacz. ja jak byłam mała byłam bardzo chorowita, i jak tylko zaczynałam chorować mama dawała mi syrop z cebuli (całkiem smaczny ^^)-cebulę kroimy i zasypujemy cukrem, syropek sam wypłynie, na i oczywiście cherbatka z kwiatów lipy. zapewne jakaś infekcja ci się wdarła.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/11/2008 9:41 pm  

"syrop" z czosnku: kroimy czosnek ,dodajemy miód i sok z cytryny, wodę i gotujemy, fakt, że oddech po tym specyfiku jest zabójczy nie ujmuje mu skuteczności 😀


OdpowiedzCytat
motylek8725
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 295
25/11/2008 10:49 pm  

ja też cierpialam na zapalenia gardla ktore nekaly mnie kilka lat..probowalam leczyc sie sama ale niestety nie bylo zadnych rezultatow wiec zrobilam wymaz i okazalo sie ze mam gronkowca 😮 usypialam go ze 2 razy bo mowia ze nie da sie go pozbyc tak prosto i ze po jakims czasie sie uaktywnia i odbudowuje..teraz jest mniej wiecej dobrze ale czasem jeszcze dokucza mi bol gardla a jak sie budze rano to okropnie mnie piecze..kiedy dokuczaja komus bardzo czeste bole gardla angina czy zapalenie to musi zrobic badania bo to moze byc jakas bakteria.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/11/2008 7:52 pm  

Ja mam ból gardła na własne życzenie:kilka dni temu, spiesząc się do pracy, poparzyłam sobie podniebienie (miałam wielkiego bąbla), tył języka i gardło. Wróciłam do Polski w nocy, licząc na to, że znajdę jakieś pastylki w domowej apteczce- niestety, nie było w niej nic takiego. Zaufałam jednak intuicji i zaparzyłam sobie siemię lniane, a poźniej taką letnią, kleistą wydzieliną kilkakrotnie wypłukałam gardło. Efekt poczułam już po pierwszym razie, a na drugi dzień kupiłam już sobie tabletki do ssania. Polecam wszystkim tę metodę 🙂


OdpowiedzCytat
agga.p
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
02/12/2008 5:25 pm  

Próbowałam kilku z tych domowych sposobów jednak bezskutecznie. Jutro wybieram się do lekarza jednak lub może najpierw do apteki. Na całe szczęście to jedynie sam ból gardła a brak jakichkolwiek innych objawów choroby. Wczoraj sąsiadka powiedziała mi iż może być to od powietrza i Ona używa Neo Anginu w sprayu i pomaga. Jeśli jest bez recepty to możę tego spróbuję.


OdpowiedzCytat
lulu13
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 8
06/12/2008 1:12 am  

ja też używam neoangin w sprayu, naprawdę jest dobry. Zresztą mojemu mężowi też pomaga jak go boli gardło. Więc spokojnie możesz go kupić. Ale wydaje mi się, że wizyta u lekarza też by sie przydała. Ja zresztą też słyszałm, ze gronkowiec lubi zagnieździć sie w gardle i wtedy ciężko go wyleczyć 🙁


OdpowiedzCytat
agga.p
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 4
19/12/2008 2:21 pm  

Wiecie najważniejsze to nie dać się i tyle dobrze że w moim przypadku okazało się iż jest to jedynie ból gardła oraz że Neo Angin pomógł. Pogoda taka że naprawdę nie wiadomo co może się przytrafić a o wirusa nie trudno.


OdpowiedzCytat
emiemi
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
22/12/2008 4:24 pm  

Również stosowałam kilka razy Neo Angin w sprayu i okazał się skuteczny. Jednak pamiętaj iż tak naprawdę nie należy lekceważyć jakichkolwiek objawów choroby bo należy im zapobiegać najlepiej a nie później je leczyć. Ponadto trzeba uważać na domowe sposoby które nieraz przynieść mogą więcej szkody jak pożytku.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca