Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianizm sposobem na zrzucenie wagi?   

  RSS

mikrofonek
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 36
28/10/2009 8:31 pm  

Witajcie,
Wege jestem od niedawna,
I nie przeszłam na wegetarianizm z powodu schudnięcia, chociaż nie ukrywam że to też by mi się przydało 😉
Mam takie pytanie czy wegetarianizm pomaga schudnąć ?
Moja dobra znajoma wege, po przejęciu na wegetarianizm schudła 30kg 😮
Wyszło jej to na dobre, ponieważ była osobą otyłą..

Jak było z wami??
Chciała bym schudnąć dlatego chodzę do klubu fitness, i nie wiem czy wege ma coś z tym wspólnego 🙂
Ale z tego co czytam, to nie każdy chudnie.. Więc ponownie zadaje pytanie 🙂


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
28/10/2009 9:37 pm  

Mnie się wydaje, że wegetarianizm może pomóc schudnąć, ale to zależy raczej od człowieka, jego genów, chorób, tendencji do częstej zmiany wagi itp. itd..
Nie jedząc mięsa jesz mniej białka, które niestrawione odkłada się i z czasem zamienia w sadełko. Moje posiłki jako wege są też w miarę regularne, co pozwala na zachowanie proporcji, nie przejadam się w zasadzie. Jako wege jesz więcej warzyw i owoców, które do tuczących nie należą. Masz większą wiedzę na temat składników odżywczych i układasz sobie jakąś sensowną dietę. Reasumując - można schudnąć, ale ćwiczenia są raczej konieczne, chociażby dlatego, żeby później nie mieć wiszącej skóry. 😉 Jednak nie można mylić zbawiennego wpływu wegetarianizmu na organizm (np. tego cudownego chudnięcia) z zaniedbaniem się, niedostarczeniem żywności w odpowiedniej ilości i jakości, co skutkuje utratą wagi a z czasem jakaś anemią i ogólnym załamaniem się formy.
Ja akurat nie schudłam jakoś specjalnie (nie mam już z czego przy 50 kg), ale waga już mi się nie waha, a kiedyś było tak co mniej więcej pół roku 1-2 kg w jedną lub w drugą stronę. Teraz ważę 49 kg od ok 2 lat i czuje się dobrze, choć nie płakałabym z powodu okrąglejszej pupy. 😉

[edytowane 28/10/2009 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
29/10/2009 3:02 am  

Mi się nieznacznie przytyło 😛
A nie ważne, czy jest się na diecie wegetariańskiej czy 'mięsnej', można chudnąć czy tyć, zależnie od tego, w jaki sposób się odżywiasz i jaki tryb życia prowadzisz.

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
w.
 w.
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
06/01/2010 7:33 pm  

Ja osobiście przytyłam (ok. 6-7 kg), okrąglejsze uda, sadełko, ale to też dlatego, że bardzo lubie jeść i nie prowadze aktywnego trybu życia. Wegetariańska kuchnia też może być tłusta i bogata w kalorie. Musiałabyś wcinać samą sałate pekińską, żeby stracić na wadze.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/01/2010 10:04 pm  

A nie ważne, czy jest się na diecie wegetariańskiej czy 'mięsnej', można chudnąć czy tyć, zależnie od tego, w jaki sposób się odżywiasz i jaki tryb życia prowadzisz.

Dokładnie. Mnie właśnie na diecie wege udało się przytyć. Ale równie dobrze można schudnąć. Faktem jest, że odkąd nie jem mięsa mam mniejszy apetyt na słodycze - można więc przyjąć , że jest to element sprzyjający zrzuceniu wagi. No i będąc wege zazwyczaj spożywa się więcej błonnika, który również sprzyja chudnięciu i daje uczucie sytości na dłużej.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
06/01/2010 10:52 pm  

popieram poprzedniczki 🙂

jezeli na mięsnej diecie się nie obiadałaś i jedyną zmianą jaką wprowadziłas to odrzucenie mięsa to są małe szanse na chudnięcie.
ale jeżeli wcześniej jadłąś głównie fast foody, słodycze, duze ilosci mięsa a teraz przejdziesz na zieleninę i owoce to powinnaś schudnąć :red:

wśród wegetarian są chudzinki i osoby okrągłe, więc reguły nie ma.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
07/01/2010 12:23 am  

Czy jesz mieso lub nie to raczej nie ma duzego znaczenia, chodz jest zawsze mniej tluszczy nasyconych i cholesterolu...
Najszybsza droga do schudniecia to jesc czesto (5/6posilkow) i w niewielkich ilosciach, oraz regularnie. Najwazniejsze jest sniadanie i zeby kolacja za pozno nie byla, a jak juz jestes glodna to jedz warzywa i owoce...
Posilki powinny byc lekkostrawne i bogate w blonnik ktory ulatwia trawienie. Jedzenie pokropione cytryna jest lepiej trawione(tak slyszalem)...
Do swoich czynnosci codziennych powinnas dodac ruch. Dla celow takich jak twoje to najbardziej zalecane jest bieganie po pobudce, tak zeby biegac minimum 30minut przed sniadaniem...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 484
07/01/2010 12:50 pm  

Jest prosta zależność...

Co naturalne nieprzetworzone i surowe z tego organizm przyswoi tylko co mu potrzebne a resztę wydali. Jeśli jedzenie jest gotowane, smażone i po przeróbce organizm przyswoi wszystko.. i tylko od Twojej przemiany materii będzie zależało ile z tego przyswoi.

Olla zwolenniczka rawskiego jedzenia!


OdpowiedzCytat
  
Praca