Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jakie badania dla wegetarian? Prośba o pomoc.  

  RSS

Vivienne
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
28/10/2009 11:18 pm  

Witam,

Jestem wegetarianką od 15 lat, ale mam wrażenie, że świadomą wegetarianką dopiero od kilku miesięcy. Zaczęłam zwracać szczególną uwagę na to co jem i czy moja dieta jest właściwie skomponowana. Następnym krokiem jest zrobienie odpowiednich badań, aby sprawdzić swój stan zdrowia - taki przegląd organizmu raz do roku. Nigdy tego nie robiłam i zupełnie sie na tym nie znam, a na różnych forach są tylko strzępki informacji.

Z tego co udało mi się pozbierać powinnam zrobić:
- badanie ogólne krwi
- badanie ogólne moczu
- witamina B12
- cholesterol
- elektrolity
- albumina w surowicy krwi
- żelazo

Mam prośbę - czy jest tu ktoś kto się na tym zna i mógłby zweryfikować i uzupełnić moją listę?
Byłabym bardzo wdzięczna 🙂

Pozdrawiam Wszystkich.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
29/10/2009 2:54 am  

Ja staram się robić rutynowe badanie krwi.
Z tego, co pamiętam to ciężko się dostać na badanie wit B12 ;/ Mi się ostatnio udało załapać, ale miałam dziwne objawy somatyczne.
Najlepiej zapytaj swojego lekarza jakie badania powinnaś zrobić. On i tak musi wypisać Ci odpowiednie skierowania 🙂

A tą świadomością się do końca nie przejmuj, ja na początku również była 'nieświadoma' 😉
Też musiało minąć trochę czasu 🙂

[edytowane 28/10/2009 przez Nantosvelta]

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Vivienne
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
29/10/2009 10:37 am  

Dzięki za odpowiedź, ale właśnie w tym problem, że ja idę od razu do laboratorium a nie do lekarza i sama muszę zdecydować, które badania chcę zrobić.

A może na forum jest jakiś wege lekarz? 🙂

PS. Co do czasu to myślę jednak, że 15 lat zupełnie wystarczy... 😀


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
29/10/2009 2:49 pm  

Vivienne, moim zdaniem zamiast badać ogólnie cholesterol lepiej byłoby zrobić profil lipidowy tzn. cholesterol z podziałem na frakcje HDL i LDL oraz poziom trójglicerydów.


OdpowiedzCytat
Vivienne
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
31/10/2009 5:25 pm  

Dzięki Alex, ja co prawda nie mam pojęcia co to są te frakcje, ale pewnie w laboratorium będą wiedzieli to poproszę też o to.


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
31/10/2009 11:43 pm  

Vivienne wyslalem wiadomosc z pytaniami, zeby sprecyzowac tobie profil wskazanych badan.
Pozdrawiam
Adam


OdpowiedzCytat
  
Praca