Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pasta do zebów, szczoteczka  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/07/2006 4:28 pm  

Ja jako dziecko miałam "na wsi" wodę ze studni, była tak miękka, że mydło rozpuszczało się całkowicei nie tworząc tych "kłaczków". Ale z kranu taka woda nie leci nigdy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
23/08/2006 1:29 am  

spytałam się ostatnio mojej dentystki o sodę oczyszczoną, a ona mi na to "wybij to sobie z głowy, kobito". podobno wybiela pięknie zęby, owszem, ale równoczesnie powoduje okropną nadwrażliwość zębów, której to nie idzie się później pozbyć...
a co do fluoru, to stwierdziła, że to przesada co się teraz o tym mówi, bo w pastach są tak naprawdę mikrskopijne ilości fluoru...

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
24/08/2006 5:13 pm  

Dla mnie bezkonkurencyjna jest "Tołpa", zielony żel bez fluoru do mycia zębów, używałam Ziaji, też bez fluoru, szałwiowej, i różnych Herbapolowych też bez f., miały rożne dziwne smaki, jak np. ostatnia: malinowo-aloesowa, ale żadna z nich nie zostawia w buzi takiej świeżości i gładkich czystych ząbków jak Tołpa (i to na długo!). Tołpa jest w każdym zielarskim, przynajmniej w Toruniu nie ma z tym żadnego problemu.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
30/09/2006 4:31 am  

Urtekram, Argiletz, tyle, że dosyć drogie. I chyba tylko wysyłkowo dostępne. Ja używam past Ziaja.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
04/10/2006 8:07 pm  

ja kupuję pastę w Green Wayu. Nazywa się Tea Tree Urterkram /nie testowana na zwierzętach/. Kosztuje 15zł za 75ml, nie zawiera fluoru. Jestem z niej zadowolona. Jest też zdaje się wersja miętowa.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
locked_dbla_eastre
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 106
13/10/2006 6:25 pm  

ja szukałam pasty bez fluoru no i znalazłam pastę firmy Tołpa. i spoko, pasta jak pasta, tyle, że jest ona torfowo-ziołowa. ten torf to dziwna sprawa, ale luz pasta jest ok.


OdpowiedzCytat
Zol
 Zol
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 78
13/10/2006 6:43 pm  

a o co złego z fluorem??

'Przy śniadaniu słucham o korkach...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/10/2006 3:06 am  

Ponoć fluoru jest już za dużo w środowisku i dodawanie go do pasty powoduje, ze jesteśmy nim zatruci. Ale to kontrowersyjna kwestia.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
oliwkowa
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
14/10/2006 10:37 pm  

czy pasty pollena eva tez sa dozwolone?


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
16/10/2006 1:50 pm  

nie jestem uswiadomiony w temacie past....

to chodzi ze zawieraja one produkty odzwierzece w skaldzie cz sa tetsowane na zwierzetach?????????

eh dlaczego wszystko musi byc niewege;/

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
18/10/2006 12:30 am  

mi dentysta kazał używać elmex czerwonej, więc się nie sprzeczam (oczywiscie dentysta nie wie, że jestem wegetarianką). Nie wiedziałam poprostu, że pasta do zębów może mieć mięso w składzie 😮 , a dziwiłam się, że dodają je do batoników...

<A HREF=


OdpowiedzCytat
locked_dbla_eastre
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 106
19/10/2006 7:45 pm  

a o co złego z fluorem??

zdecydowałam się na pastę bez fluoru ponieważ fluor wpradzie wzmacnia zęby ale tylko powierzchniowo. wzmacnia tylko zwenętrzną cześć, ale dostając się do organizmu powoduje, że kości stają się "miekkie".
dlatego używam pasty z fulorem tylko raz dziennie na wieczór 🙂
są na ten temat jakieś teorie spiskowe, keidyś o tym czytałam w "faktor X" 😉 ale już nie pamiętam o co chodziło. zresztą podchodzę do nich oczywiście sceptycznie.


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
19/10/2006 7:49 pm  

Jasiotek mi też właśnie tą pastę nakazał stosować. Wydaje mi się, że jest ok...


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
22/10/2006 4:24 pm  

Urtekram, Argiletz, tyle, że dosyć drogie. I chyba tylko wysyłkowo dostępne. Ja używam past Ziaja.

Kamma a gdzie we wrocku kupujesz te pasty? i ile kosztuja?
Ja jak na razie uzywam past produkcji "wlasnej" rossmana (nie ma tam zadnego innego producenta na opakowaniu) oraz past biedronkowych (producentem jest jesli dobrze pamietam torf corporation, to chyba ta sama firma od tołpy? )

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
15/11/2006 11:44 pm  

Ziaja podobno jest w Auchanie,ja zamawiam przez net;)


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca