Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PROBLEM (stomatologia)  

  RSS

w.
 w.
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
06/01/2010 4:09 pm  

Witam! Mam 18 lat i już od ponad pięciu jestem wegetarianką. Nigdy nie miałam większych problemów związanych z moją dietą - aż do teraz!

Mam bardzo zniszczone zęby. Wydaję majątek na wizyty u prywatnego stomatologa i wszystko, co jest mi on w stanie powiedzieć, to "problem tkwi w diecie". Uważa, że zęby potrzebują zwierzęcego białka i jeśli nie zacznę "prawidłowo" się odżywiać, w przyszłości spotkają mnie tego większe konsekwencje. Faktycznie, nie podobają mi się moje plomby na już praktycznie każdym zębie, włącznie z jedynkami! Jednak nie chcę jeść mięsa (nawet mi to przez myśl nie przechodzi!).

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o jekiekolwiek wyjście z tej paskudnej sytuacji. Jeśli znacie dobrych stomatologów (z każdego możliwego końca Polski), którzy zaprzeczą tej tezie i udzielą dobrych wskazówek, będę bardzo wdzięczna. A może Wy spotkaliście się z podobną sytuacją i możecie mi pomóc?

Mam na karku całą rodzinę, która po pięciu latach milczenia w tej sprawie, zaczęła się narzucać i wtrącać w moje życie.

Czekam na pomoc,
W.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/01/2010 5:35 pm  

Zęby potrzebują białka? Pierwsze słyszę. Jest tu kilka tematów o zębach i tam się pewnie dowiesz, co jeść, aby im było dobrze. Nie polecam tez past z fluorem, gdyż fluoru jest w naszym środowisku i diecie za dużo, a wtedy w kościach zajmuje miejsce wapnia - i także zęby stają się kruche i łamliwe. Unikaj też cytrusów, a szczególnie mycia zębów tuż po ich zjedzeniu (dotyczy to pewnie wszystkich surowych owoców i warzyw). Możesz też spróbować homeopatii np. [url] http://ai24.pl/apteka/DHU/DHU_sole_calcium_fluoratum_d12_20_tabletek/c711/p20185/ [/url] (chyba że nie uznajesz takich środków). No i jest też kwestia wody - może warto zainstalować filtr do wody pitnej w domu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
06/01/2010 10:57 pm  

teraz większośc ludzi od dziecka ma duże problemy z próchnicą, nie zauważyłam, żeby wegetarianie mieli większe problemy z zębami niż reszta społeczeństwa, więc twój dentysta raczej się myli

skoro jestes wegetarianką to rozumiem, że jesz nabiał albo jajka więc białko pewnie masz w normie :red:


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
06/01/2010 11:58 pm  

Witam W.

Zęby i kości: tutaj chodzi o zakwaszenie organizmu oraz ilość przyjmowanych i gubionych minerałów. pH moczu powinno wahać się w przedziale 6,8-7,2
Odkwaszanie organizmu: http://www.lalbavita.com.pl/strona.php?32532

Trzeba unikać wyrobów z białej mąki (białe pieczywo) w zamian za to polecam podkiełkowane nasiona.
Unikać białego cukru w zamian za to stewia i inne słodziki naturalne n.p. słody lub miód (ale nie ten komercyjny tylko naturalny bez dodatków cukru).

Unikać konserwantów które znajdują się w przetworzonej żywności.

Witaminy odpowiedzialne za tkankę kostną to witamina D (trudno o nią w okresie zimowym). Dlatego zobacz wątki o witaminie D.
Witamina A (soki z zieleniny, warzywa korzeniowe typu marchewka)

Z zapominianych pożywek to omega-3 (siemie lniane, nasiona Chia lub konopii) o tym również były wątki.
Najlepsze minerały zawierają zielone warzywa, najlepsze w postaci soku (najlepiej przyswajalne

Podaj dokładnie tygodniowy jadłospis wtedy można coś doradzić.

Ponad to, kłopoty z zębami od razu nie zanikną ponieważ zęby psują się pomalutku, latami i niewielu ludzi wie że zaczynają się psuć od wewnątrz, zaczynają boleć gdy korozja dochodzi na zewnątrz.

I oczywiście woda, woda i jeszcze raz woda?
To jest chyba No. 1 (zw. chloru i fluoru osłabiają organizm, system immunologiczny).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
kornelia1981
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 17
24/03/2010 4:19 pm  

BZDURA 🙂 JA JESTEM 12 LAT WEGETARIANKA I MAM NORMALNE BIALE ZEBY . NIE MAM ZADNYCH PROBLEMOW . JEDZ DUZO SEROW WAPNIA. MOZE MASZ INNE PROBLEMY ZE ZDROWIEM ALBO ZAZYWASZ DUZO LEKOW PIGULEK?


OdpowiedzCytat
  
Praca