Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Higiena intymna  

  RSS

Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
15/02/2010 12:01 am  

Ostatnio maniakalnie testuję różne kosmetyki, szukam takich w jak najnaturalniejszej i nie przetworzonej formie. Okazuje się, że prawie wszystko można zastąpić prostszymi produktami ale nigdzie nie mogę znaleść czegoś czym mogłabym zastąpić żel do higieny intymnej. Niestety wszystkie, które do tej pory widziałam zawierają sls i inne podrażniające substancje. Do tego dochodzi oczywiście kwestia testowania na zwierzętach itd.
Szukałam nie tylko domowych metod pielęgnacji ale też w ofertach producentów kosmetyków takich jak np. Lavera. I nic.
Może ktoś mógłby mi coś polecić?


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
15/02/2010 12:20 am  

Ja używam mydła z Aleppo. Myję nim całe ciało łącznie z twarzą. Skład tego mydła to: oliwa z oliwek. olej laurowy, soda (ekstrat z soli morskiej) i woda.


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
24/02/2010 12:19 am  

Mydło o takim składzie rzeczywiście nie może ani wysuszać ani podrażniać skóry, więc na pewno jest lepsze niż większość znanych produktów. Te zawierają z reguły kwas mlekowy, ale do tego mają tyle podrażniających składników, że wątpię czy ten kwas mlekowy coś dobrego może zdziałać w takim towarzystwie.
W każdym razie ostatnio, po dokładnym przejrzeniu wszystkich półek, udało mi się wyszukać w biomarkecie jakieś kosmetyki do higieny intymnej, tylko jeszcze muszę sprawdzić co w nich siedzi. W razie czego chyba rzeczywiście lepiej przerzucić się na jakieś naturalne mydełko.


OdpowiedzCytat
maryczary
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 12
08/03/2010 3:48 pm  

Ja używam mydła z Aleppo. Myję nim całe ciało

faktycznie skład wygląda dobrze i przyjaźnie,
a znacie coś [b]w płynie[/b]?
A może samemu można przygotować coś płynnego, może jakieś zioła do wody wrzucić? Też poszukuję alternatywy dla chemikaliów z typowych sklepowych półek.

www.smaczneko.pl


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/03/2010 12:08 pm  

Vagosan niby jest do codziennej higieny także, ale nie wiem, czy to jednak nie jest zbyt bakteriobójcze.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
  
Praca