Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fajna rozmowa  

  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
15/04/2010 4:41 pm  

Dzisiaj w szkole przyszedł do nas taki pan z siłowni. Tłumaczył nam różne rzeczy. Odpowiadał na pytania o siłowni, odżywianiu i zdrowym stylu życia co jest dla mnie szczególnie ważne bo siłuje się na rękę i uprawiam inne sporty. Mówił bardzo ciekawe rzeczy dlatego chciałam się z wami tym trochę podzielić.
Zacznijmy może od ćwiczeń:
- za chude nadgarstki - sztanga pochwytem i nachwytem - bardzo dobre ćwiczenie
- ładne uda i pośladki - przysiady - pracuje około 200 mięśni czyli prawie wszystkie partie. Należy pamiętać żeby kolana nie wystawały za palce stóp.
- 6 weidera - jeśli mamy zdrowy kręgosłup to spokojnie można robić
- dolne partie brzucha - wszelkie podnoszenie dolnych partii ciała - nóg, uginanie nóg leżąc oczywiście
- górne partie brzucha - wszelkie podnoszenie tułowia (można również ze skrętami jeśli mamy zdrowy kręgosłup)
-ćwiczenia siłowe skracają proces starzenia lecz muszą być urozmaicane o inne sporty- np. bieganie, pływanie, sporty zespołowe
To tyle pokrótce.
Teraz o odżywianiu:
-posiłki węglowodanowe spalane są wolniej od białkowych bo dostarczają wiecej energii
-jeśli chcemy schudnąć to powinniśmy jeść nawet 8 razy dziennie
-jeśli jemy około 4 razy to jeden posiłek powinien wynosić około 450 kcal
-dieta 1000 kalorii jest drakońska i może wycieńczyć organizm
-owoce powinniśmy jeść raz dziennie około 30 minut przed posiłkiem
-owoce są dość kaloryczne i podczas diety powinniśmy z nich zrezygnować
-jabłka wychładzają organizm
-powinniśmy jeść dużo soczewicy,ryż brązowy,warzywa,fasolę, groch i nie jeść samej gotowanej soji lecz tylko przetworzoną
-dieta wegetariańska źle stosowana wychładza organizm ( mi nie jest ciągle zimno więc chyba jem dość dobrze)
-Powinniśmy jeść czubki pokrzyw (w buzi nie parzą) mniszek i babkę lancytowatą -mają dużo magnezu, witamin
-bazylia w zbyt dużych ilościach działa na mężczyzn niekorzystnie w sprawach intymnych we dwoje
-kobiety powinny jeść jak najmniej nabiału, jeśli mleko to nie krowie lecz kozie i sojowe
-POWINNO się łączyć białko zwierzęce z roślinnym bo wtedy dopiero dostarczamy sobie właściwą porcję aminokwasów i minerałów, dopiero wtedy prawidłowo się one przyswajają.
- ciekawostka co do wody - jak zrobić wodę żywą - gotujemy ją , wkładamy do zamrażarki aby się zamroziła, później robimy w niej wgłębienie i pijemy. Wtedy jest dla nas naprawdę cenna bo zwykła woda tylko nas nawadnia.
To tyle tak mniej więcej. Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę. 🙂

[edytowane 15/4/2010 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
15/04/2010 5:13 pm  

bardzo ciekawe... przyda sie 🙂
tez juz wcześniej myślałam żeby stworzyć taki temat z radami na temat zdrowego odżywiania ,zdrowego odchudzania oraz dobrej kondycji ...ale już nie muszę 🙂

wiec a ja bym dodała żeby zastąpić produkty z białej mąki na pełnoziarniste + jedna łyżka otrąb i siemienia lnianego dziennie 🙂 - działa dobrze na trawienie .

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/04/2010 7:49 pm  

Z większością się zgadzam, oprócz tego łączenia białek - nie powinno się łączyć białek, poza tym aminokwasy się uzupełniają raczej w cyklu dobowym, nie muszą być w jednym posiłku. Raczej lepiej jeść zboża ze strączkowymi czy np. makaron z serem.
Po co komu grubsze nadgarstki? Ja mam cienkie (14 cm) i się cieszę, że choć tę część ciała mam szczupłą 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
15/04/2010 9:08 pm  

Lily ja chce miec grubsze nadgarstki.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
15/04/2010 9:09 pm  

tu chyba chodzilo o przedramie (tak mi sie przynajmniej wydaje), bo te cwiczenia sa na te miesnie...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
15/04/2010 9:16 pm  

MuayThai89 te ćwiczenia są również na nadgarstki, zależy też w jaki sposób je wykonujesz. Wiem coś o tym bo regularnie uczęszczam na siłownie.


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
26/04/2010 1:05 am  

fajne, ale nie rozumiem tego momentu o żywej wodzie 🙂 jak mam zrobić wgłebienie w zamrożonej wodzie czekać aż się rozpuści i jak to pić 😎

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
  
Praca