Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Oczy i wzrok - jak chronić?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Blanka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 102
27/05/2010 4:31 pm  

Jak najlepiej chronić oczy?
Na pewno nie mam wady wzroku, jednak czasem odczuwam pieczenie, łzawienie itp.
Co brać?
Jeśli temat już był to przepraszam, ale nie udało mi się nic znaleźć.

[edytowane 11/11/2011 od xxl]


OdpowiedzCytat
anowi
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 47
27/05/2010 8:35 pm  

Ostatnio mi okulistka powiedziała, że wystarczy jak rano i wieczorem przetrę oczy od zewnątrz do wewnątrz płatkiem zamoczonym w roztworze przegotowanej wody z kilkoma kroplami szamponu dla dzieci nie powodującego łzawienia... i poniekąd działa.

A na suche oczy to powiedziała by stosować krople/ żele nawilżające np. tzw. "sztuczne łzy" itp.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/05/2010 8:41 pm  

Trzymać się z dala od komputerka 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
27/05/2010 8:48 pm  

zaparzyć dwie torebki rumianku w malej ilosci wody a po wystygnieciu (torebki muszą byc jeszcze ciepłe), odsączyć i położyc je sobie na powieki. Warto tu obłozyc się recznikami, bo zawsze coś niecoś z nich spływa po twarzy.
A poza tym jeść granatowe i fioletowe owoce takiej jak jagody i borówki

[edytowane 27/5/2010 przez greene]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
27/05/2010 9:59 pm  

Można stosować sól fizjologiczną. Wiesz teraz wiele roślin pyli i może od tego masz suche i piekące? Nie wiem, czy brak jakiejś witaminy powoduje swędzenie oczu.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
27/05/2010 11:19 pm  

Wystarczy na noc założyć opaskę na oczy a pod nią torebkę zwykłej herbaty ekspresowej na każde oko.

Po wstaniu z łóżka najlepsza do przemycia oczu jest woda destylowana, po prostu spryskać ręcznym spryskiwaczem okolicę oczu aby się pozbyć wszelkich pozostałości po łzach, pocie itp.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
lisek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 83
28/05/2010 6:32 pm  

Wystarczy na noc założyć opaskę na oczy a pod nią torebkę zwykłej herbaty ekspresowej na każde oko.
Po wstaniu z łóżka najlepsza do przemycia oczu jest woda destylowana, po prostu spryskać ręcznym spryskiwaczem okolicę oczu aby się pozbyć wszelkich pozostałości po łzach, pocie itp.

A opaska nie spadnie z oczu podczas snu?

[url=http://wydaje.pl/e/magia-owocow]ZOBACZ :)[/url]


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
05/06/2010 4:48 pm  

Ostatnio mi okulistka powiedziała, że wystarczy jak rano i wieczorem przetrę oczy od zewnątrz do wewnątrz płatkiem zamoczonym w roztworze przegotowanej wody z kilkoma kroplami szamponu dla dzieci nie powodującego łzawienia... i poniekąd działa.

oczy szamponem
o matko huto, lekarz takie rzeczy opowiada 😮 ?


OdpowiedzCytat
Aguśka
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
05/06/2010 9:35 pm  

Ostatnio mi okulistka powiedziała, że wystarczy jak rano i wieczorem przetrę oczy od zewnątrz do wewnątrz płatkiem zamoczonym w roztworze przegotowanej wody z kilkoma kroplami szamponu dla dzieci nie powodującego łzawienia... i poniekąd działa.

oczy szamponem
o matko huto, lekarz takie rzeczy opowiada 😮 ?

Nie zauważyłeś że chodzi o szampon dla dzieci, takie nie piekące cudo?
I nie masz go wlewać do oczu hektolitrami, tylko przetrzeć je wodą w której jest rozpuszczonych kilka kropel.... 😮


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
06/06/2010 8:36 pm  

Polecam okłady ze świetlika lekarskiego. Sama mam problem z piekącymi oczami przez alergię i świetlik mi pomaga. Można też go pić.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/06/2010 10:50 pm  

Tak ogólnie powiem, że rumianek nie jest wskazany do oczu, może czasowo łagodzić podrażnienie, ale rozpulchnia śluzówkę i stwarza dobrą drogę dla bakterii na później.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Aguśka
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
06/06/2010 11:06 pm  

Jak najlepiej chronić oczy?
Na pewno nie mam wady wzroku, jednak czasem odczuwam pieczenie, łzawienie itp.
Co brać?
Jeśli temat już był to przepraszam, ale nie udało mi się nic znaleźć.

Własciwie teraz apteki oferują wielką gamę kropelek do oczu. Droższych, tańszych jak kto woli i bez recepty.
Oczywiście możesz próbować naturalnymi sposobami. Ja wiem że na wzrok doskonałe są jagody, ale to raczej na to żeby wzrok się nie pogarszał.
Przejdź się do apteki i popytaj:)


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
07/06/2010 3:09 am  

W aptekach sa ponoć kropelki ze świetlikiem. Ja kupiłam suszony świetlik w sklepie, gdzie sprzedają różne ziółka i robie z niego napar.


OdpowiedzCytat
alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
12/06/2010 12:31 pm  

Nie zauważyłeś że chodzi o szampon dla dzieci, takie nie piekące cudo?
I nie masz go wlewać do oczu hektolitrami, tylko przetrzeć je wodą w której jest rozpuszczonych kilka kropel....

no zauważyłam, a co to zmienia, oprócz tego, że nie szczypie (powiedz to tym królikom którym wypływają gałki oczne od ciągłego zakrapiania)? ta sama chemia, i nie wiem jakby to mogło pomóc na zmęczone/piekące oczy. detergenty syntetyczne nie ważne czy piekące czy nie są często głównym winowajcą zapalenia spojówek i podrażnienia oczu. nie mówiąc już o innych przypadłościach.


OdpowiedzCytat
dzastine05
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
16/06/2010 7:09 pm  

Potwierdzam,świetlik jest świetny, są również kremy ze świetlikiem. Dodać jeszcze mogę, że wyciąg z chabru też działa kojąco na oczy. Pytać o nie można oczywiście w aptekach 😉


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca