Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

farbowanie henną  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/10/2010 2:33 pm  

Chciałabym zapytać, czy ktoś z Was farbował włosy henną? Przeczytałam, że to dobry sposób na pogłębienie naturalnego koloru. Chciałabym tego spróbować, ponieważ mój naturalny kolor po farbowaniu na różne brązy, nieco wyblakł.


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
10/10/2010 2:46 pm  

farbowałam henną i moja mama farbuje i pare koleżanek... są plusy i minusy 😀 ja mam teraz swoj naturalny kolor - blond, ale wiele lat farbowałam na przeróżne kolory rudy ciemny brąz etc. farbowanie henną jak dla mnie ma 2 minusy: po pierwsze nie możesz po nim farbować normalną farbą, dopóki włosy nie odrosną, bo po prostu pofarbowanie zwykłą farbą na wlosy wcześniej potraktowane henną nie wyjdą tak jak tego oczekujesz 😀 a to wiąże się z minusem nr 2... ja po farbowaniu 3 razy - 3 miesiące henną miałam dość, głupio się nakłada, trzeba trzymać pod jakąś folią, śmierdzi jak dla mnie... to są minusy, a plusami są naprawdę piękne kolory i o wiele lepsza jakość wlosów niż po farbie zwykłej. myślę, że jakbym chodziła z farbowaniem do fryzjerki tak jak moja mama to bym nie narzekała 😀 moja mama idzie z henną, a fryzjerka jej wszystko robi, jak dla mnie robienie tego samemu to za dużo syfu naokoło ;]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/10/2010 3:00 pm  

Pewnie też bym z tym poszła do fryzjerki, znając moją tendencję do robienia bałaganu ;D Jeszcze mam jedną wątpliwość - przeczytałam, że henna oblepia włos, pogrubiając go. Czyli włosy robią się cięższe, zastanawia mnie, czy w związku z tym mogą mi się rozprostować loki?


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
10/10/2010 3:06 pm  

moje są falowane i takie pozostały nie zauważyłam różnicy oprócz tego że były bardzo blyszczące, wyglądały zdrowo.. moja mama ma naturalne loczki i też nic sie z nimi nie stało, więc nie wiem czy ma to jakis wpływ ;]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/10/2010 3:13 pm  

To pewnie jakaś moja schiza ;D Wobec tego jestem coraz bardziej zdecydowana, bo już mi się szczerze mówiąc nie chce w kółko używać tej chemii i niszczyć włosów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
10/10/2010 3:14 pm  

Swoje doświadczenie z henną uważam za porażkę i powiedziałam sobie nigdy więcej. Potwierdzam co mówi przedmówczyni - henna skleja łuski włosów i później nie można ich potraktować farbą trzeba czekać aż odrosną. No chyba że ktoś zamierza w ten sposób farbować włosy przez dłuższy czas .Całe to papranie się w papkach , czepki i folie ochronne, cieknące strużki wody po szyi doprowadzały mnie do szału, bardzo niepraktyczne , szczerze nie polecam.
Ja przestałam bo pojawiły się srebrne nitki a henna ich nie brała. Nie wiem czy wcześniej farbowane włosy brązami zafarbujesz henną ale wydaje mi się że tylko naturalne włosy podatne są na jej barwniki.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
12/10/2010 4:24 am  

Farbowałam długo, bardzo ładnie włosy wyglądają, zdrowo.

Niestety faktycznie trzeba trzymać na głowie pod czepkiem i najlepiej w cieple długo.

Mimo wszystko polecam. Ja już też mam srebrne nitki więc przestałam używać niestety...


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
12/10/2010 11:27 pm  

Ja kiedyś farbowałam tym specyfikiem:

http://kosmetykidlaciebie.pl/sklep/ziolowy-balsam-koloryzujacy-ekstraktem-henny-p-2630.html

Efekty były naprawdę dobre, tyle, że farba szybko się spierała. Robiłam z ciemnego blondu na rudy i wyglądało jak po farbie chemicznej więc całkiem nieźle. Nie trzeba się paprać z żadnymi foliami i czepkami, nakłada się jak farbę chemiczną, tyle, że na mokre włosy. Nie niszczy włosów - ja miałam wrażenie, że były nawet w lepszej kondycji.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/10/2010 11:37 pm  

Ja używam tego http://www.eld.info.pl/farby.html mega odżywia włosy, są podniesione u nasady i błyszczące 😀


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/10/2010 11:47 pm  

Bellis, a to coś co polecasz jest mocno brudzące? W sensie, czy rzadkie, lejące, kapiące itd ;D Widzę rude 😀 Jest dobrze i chyba się zdecyduję w takim razie. Ciekawe, czy pokryje te nieszczęsne brązowe łaty, powstałe przy farbowaniu xD


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/10/2010 11:57 pm  

Ubrań nie pobrudzisz ale nie polecam zawijania włosów w biały ręcznik 😉 nie klei się 🙂 no i nie da się spłukać aż do czystej wody, przez jakiś czas podczas spłukiwania będzie kolorowa ale to nic.
Intensywność koloru zależy od długości trzymania farby na włosach dlatego lepiej nakładać od dołu 🙂 mnie zawsze nakładała to mama (byłam w łatki, mama się nie zna) albo fryzjerka (efekt perfekcyjny).
Nie musisz tego zamawiać przez net, jest dostępne w zielarniach 🙂
W ogóle próbowałam i w tubce i w proszku. W proszku bardziej trwałe są i tańsze ale więcej babrania.
Nie wiem jak wyjdzie na już pofarbowane włosy, ja nakładałam na naturalne.

edit: aha i najlepiej trzymać te pół godziny na włosach 🙂 ja mam odcień chna a moja mama miała kiedyś kasztan i też jest śliczny.
Te farby przede wszystkim odżywiają, to ich ogromna zaleta i są 100% roślinne.

[edytowane 12/10/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
13/10/2010 12:13 am  

To spróbuję 😀 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chodzi tylko o to, żeby mieć jednakowy kolor na całej głowie ;D i dalej niech już sobie rosną.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/10/2010 12:22 am  

i dalej niech już sobie rosną.

Będziesz chciała więcej 😎 Ci mówię 😀


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
15/10/2010 7:01 pm  

Ja tam sobie chwalę hennę 😉
Używam tej w proszku i nie bawię się w nakładanie czepka.
Używam rudych i czerwonych i zawsze wychodzą.


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
15/10/2010 8:28 pm  

Moja mama farbuje henną włosy. Ma już tez siwe włosy, ale henna ładnie je farbuje- wychodzi taki kasztanowy odcień. Używa tego specyfiku od 5 lat. Wiadomo jest z tym więcej zachodu niz ze zwykłą farbą( cieknące strużki) ale farbowanie henna ma swoje zalety- ładny kolor i zdrowe włosy.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca