Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

masaż twarzy zamiast kremów i chemii 🙂  

  RSS

n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
22/02/2011 2:55 pm  

Mam coś ciekawego dla EKOludków którzy nie lubią chemii w kremach i w ogóle.

Jako młoda mamuśka, która nie ma zamiaru sie zapuścić i która lubi o siebie dbać, polecam masaż twarzy który bardzo mnie ostatnio zainteresował.
Mysle ze jest to świetny sposób na zachowanie młodości i kondycji mięśni twarzy oraz poprawy jakości skóry dla starszych i młodszych.
A co dla Nas wegetarian i wegan ważne , bez chemii i kosmetyków które są testowane na zwierzakach.
Na razie ciągle sie jeszcze informuje w tych tematach ale wiele już wiem. Planuje sprawić sobie jakiś fajny olejek np migdałowy czy jojoba, macadamia , ale puki co używam nie testowanej na zwierzętach oliwki dla ciężarnych która ma świetny skład (wysokiej jakości olejek migdałowy, makadamia, jojoba, olej sojowy i słonecznikowy, a także witaminę E i żadnych konserwantów czy olejów mineralnych które zatykają pory).
No i masuje , oklepuje, delikatnie uciskam. I juz widzę efekty, skóra jest fajniejsza, jakby mocniejsza ,
Co prawda nie muszę sie jeszcze odmładzać ale czuje ze skóra jest bardziej elastyczna i promienista.
Kiedyś bym sie bała oliwki ze względu na trądzik , ale jak sie okazało w ogóle nie ma to ta to wpływu i nie mam ani jednego pryszczyka. Bo grunt to dokładne oczyszczanie skóry.
Ale dla tych co jednak maja obawy to pozostaje masaż mięśni twarzy na sucho np, punktowe uciskanie i robienie dziobków czy naprzemienne nadmuchiwanie policzków , wypowiadanie literek A O U I E... wyciąganie brody do przodu wypowiadając Y itp.
Mam także masażer .. taki wibracyjny z podczerwienią dla relaksu i rozluźnienia mięśni. Podczerwień z tego co wiem leczy trądzik i inne mankamenty jeśli ktoś ma z tym problemy..

planuje sobie jeszcze sprawić książkę Evy Fraser Facial Workaut w polskiej wersji.
opracowała świetną technikę masażu .. babka ma 80 lat a wygląda chyba z 30 lat młodziej.
Ja podobno wyglądam na 20-24 wiec byłabym szczęśliwa jakby sie dało ten stan jak najdłużej utrzymać wiec zabieram sie do roboty.

kto ma jeszcze jakieś informacje, fotki i filmiki o masażu twarzy to zapraszam !
Jak tylko sie czegoś więcej dowiem to napisze.
i pozdrawiam !!

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
22/02/2011 5:13 pm  

Masaż to również forma peelingu. Uczęszczałam przez pół roku do studium kosmetycznego i rok temu masaż twarzy umiałam prawie perfect. Na sucho nie polecam, bo potrafi być to dość nie komfortowe dla osoby masującej.
Ja się akurat uczyłam, żeby komuś robić, ale nie robię nikomu, bo mi się nie chce i nikt by mi nie zrobił xD

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
22/02/2011 8:35 pm  

Ale automasaż wcale nie jest taki trudny... najważniejsza jest systematyczność:)
a na sucho to bez rozcierania tylko oklepywanie, uciskanie no i te ćwiczenia mięśni ..czyli głupie miny i inne hehehe 😀

tu fajny masażyk zeby poprawić krążenie krwi i limfy :

Trzeba uciskać delikatnie te punkty 🙂

A tu opis tej książki Evy Fraser o której pisałam

"Mięśnie twarzy różnią się od mięśni reszty ciata tym, że są bezpośrednio połączone ze skórą, która je okrywa. Oznacza to, że kiedy wiotczeją mięśnie, wraz z nimi wiotczeje też skóra. Jest to bezpośrednią przyczyną obwisania skóry, co z kolei prowadzi do tworzenia się np. fałd na górnych powiekach, worków pod oczami, czy podgardla. Jeśli ciało byłoby tak zaniedbywane jak twarz, wiele osób nie mogłoby nawet się poruszać. Zastanawiając się nad powodami takiego właśnie zaniedbania twarzy doszłam do wniosku, że większość ludzi całe swoje nadzieje pokłada w coraz to nowszych,: "cudownych" środkach. Istnieje co prawda wiele kremów, które poprawiają wygląd skóry, ale nie istnieje żaden, który poprawiłby kondycję mięśni twarzy."

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
23/02/2011 2:35 am  

Najważniejszy punkt jest gdzieś w rejonach punktu 2 i 3 wg tego obrazka. Można znaleźć tam taki dołek. Jak się go ściśnie na 5 sekund to krążenie się poprawia.
Warto przemasowywać okolice oczu. Okrężnym ruchami: od górnej części, pod łukiem brwiowym, od nosa, przez prawie skronie i dalej do punktu początkowego.
Muszę poszukać tych moich notatek, może uda mi się to przekształcić, żeby samej robić sobie masaż ^^

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
23/02/2011 1:43 pm  

Taki masaż punktowy , plus właśnie okrężny (w kierunku wew. kącika) poprawiający krążenie, może rozjaśnić cienie pod oczami , albo opuchliznę zmniejszyć jak ktoś ma . Tylko musi byc regularny 🙂

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/02/2011 3:21 pm  

Hmm, to wobec tego oprócz masowania powinno się ćwiczyć mięśnie twarzy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
23/02/2011 4:11 pm  

Ten trening mięśni jest chyba najważniejszy bo one utrzymują skórę a masaż ma na celu lepsze ukrwienie .
Chyba same korzyści z tego ..tylko ta systematyczność... 🙂

Znalazłam kilka ciekawych informacji
źródło : http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Uroda/527382,1,Cwiczenia-miesni-twarzy--cwiczenia--miesnie-twarzy.html :

Ćwiczenia twarzy to wspaniały sposób na rozluźnienie mięśni twarzy napiętych z powodu stresu, a nawet po długiej pracy przy komputerze. Ćwiczenia te zapobiegają obwisaniu policzków, kącików ust a także tworzeniu się drugiego podbródka.

Skurcze mięśni wywołane dzięki ćwiczeniom zwiększają przepływ krwi i rozprowadzają tlen w skórze. Oprócz tego ćwiczenia stymulują sprężystość naskórka. Watro więc zapoznać się z gimnastyką twarzy, a ćwiczenia nie są trudne i nie zajmują dużo czasu. Wystarczy, że przeznaczysz na nie od 5 do 10 minut dziennie.

Kilka propozycji ćwiczeń mięśni twarzy:

- Połóż palce po obu stronach ust i mocno rozciągaj je na zewnątrz, jednocześnie spróbuj ściągnąć wargi w dziubek. Powtórz kilka razy. Tym ćwiczeniem wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za opadanie kacików ust.

- Uśmiechnij się szeroko otwierając usta i otwórz oczy jakbyś się czymś zdziwiła. Poczuj jak napinają się mięśnie całej twarzy i wytrzymaj tak 5-10 sekund. To sposób by zapobiec opadniu skóry policzków.

- Umieść palce wskazujące po obu stronach nosa na wysokości kości policzkowych. Przyciśnij je do skóry, a potem 20 razy zmarszcz nos. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się bruzd przu ustach.

- Aby wzmocnić mięśnie podbródka oprzyj go na wierzchach dłoni i naciskaj przez 10 sekund. Powtórz 3 razy. Zapobiegniesz tym zwiotczeniu szyi.

- Pięć razy przesuwaj usta raz w prawą, raz w lewą stronę. To pomoże ci w zachowaniu jędrnej skóry na linii żuchwy.

- Unieś podbródek w kierunku sufitu i wyciągnij usta tak jakbyś przesyłała komuś tam pocałunek. Powtórz 3 razy. To ćwiczenie pomoże ci ukształtować ładną linię szyi.

- Nabierz powietrza w usta, a potem przesuwaj je z jednego policzka do drugiego kilka razy, mocno napinając mięśnie. Wypuść powietrze tak jakbyś nadmuchiwała balonik. Powtórz 2 razy. Ta gimnastyka wzmocni mięśnie policzków.

- Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u. Powtórz kilka razy. Ćwiczenie to nadaje sprężystości wokół warg i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

- Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Próbuj zmarszczyć brwi pokonując opór stawiany przez palce. Powtórz 5 razy. Można tym zapobiec tworzeniu się pionowych zmarzszczek na czole.

Pamiętaj, nie musisz wykonywać wszystkich tych ćwiczeń. Wystarczy, że wybierzesz kilka, które uznasz za najbardziej pożyteczne dla ciebie. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie a na pewno przyniosą pożądany efekt.

______________________
Dorzucam ciekawy link do filmiku o treningu mięśni twarzy, mozna przy okazji pośmiać sie z głupich min 🙂 :

http://kobieta.onet.pl/wideo/9029342,24,1,1,relacjetv.html

[edytowane 4/4/2011 od n.i.x]

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
  
Praca