Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wycięcie migdałków, co może jesć/pić ovo-wege po operacjii  

  RSS

xanderek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
23/02/2012 6:53 pm  

Cześć

moj pierwszy post tutaj wiec najpiew sie przedstawie:
jestem Tomek, ovo-wege od 4 lat a pozatym otwarta wiecznie usmiechnięta duszyczka która angazuje sie we wszystko co zielono-zdrowo-ciekawe

mam pytanie o radę dla ovo-wege,
chodzi o to ze 1 marca bede miał zabieg wycięcia migdałków. niby nic strasznego ale potem przez kilka dni jest straszny problem z jedzeniem.
lekarka oczywicie poradziła mi zebym jadł lody i pił mleko bo mleko nie podrażnia gardła(wiem ze nie wolni pić soków, sorbety tez są zakazane).
Przede wszystkim ze wzgledu na dietę chcialbym uniknąć mleka zwierzęcego. niestety lekarka nie umiała mi powiedzieć czy mleko sojowe lub ryżowe mogę spozywac by nie skonczyc z krwotokiem.

wiecie wiec czy mleko sojowe podraznia błonę sluzową gardła?

czy mozecie mi doradzic z doswiadczenia co najlepeiej łagodzi ból po operacji i nie zawiera mleka? jesli macie też pomysły na ciekawe rzeczy które mogę jeść (w postaci płynnej papki) byłbym bardzo rad.

dzieki z góry za odpowiedzi
Tomek

[edytowane 23/2/2012 przez xanderek]

[edytowane 23/2/2012 przez xanderek]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/02/2012 11:05 pm  

O ile wiem, wszystko zimne, no i kisiel - też nie ciepły. Lody zdecydowanie się poleca 🙂 No ale skoro nie używasz mleka, to musiałyby być wegańskie. Ryżowe, sojowe mleko - myślę, że będzie OK, na pewno chodzi o to, żeby to nie było nic kwaśnego.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
23/02/2012 11:47 pm  

Hej!
Na wstępie radziłabym zaopatrzyć się w jakieś środki przeciwbólowe, bo bez tego czasami po wycięciu migdałów niczego nie przełkniesz. Wiem z doświadczenia, aczkolwiek Twoja tolerancja bólu może być większa.
Wszystko co będziesz jadł powinno być rzadkiej konsystencji, bez przypraw. Nie może być gorące, ale lodowane też nie (poza polecanymi lodami, bo wody z lodówki nie polecam). Absolutnie nie wolno jeść ani pić niczego z cytrusami, bo one rozpuszczają taką białą błonkę, która Ci się utworzy na miejscu migdałów. No i sam fakt, że są kwaśne..
Polecam Ci zmiksowane zupy, gotowane jak dla bardzo małych dzieci, bez przypraw, albo bardzo delikatne. Kisiel rzadki do picia. Nie pijasz mleka, ale może na czas po operacji spróbujesz jeść jogurty, albo takie deserki Belriso, bo one są sycące i łatwo przełkniesz. Są też takie kaszki "Serduszko" ale wybierz takie bez dodatku owoców. Spróbuj jeszcze przed zabiegiem, żeby Cię od nadmiaru nabiału żołądek nie rozbolał. Możesz zmiksowane, albo rozgniecione banany, ugotowane ostudzone jajko, parówkę sojową. Już jakoś 3 dnia będzie Ci łatwiej gryźć i połykać, więc może ziemniaki z jajkiem sadzonym, chleb bez skórki z masłem. Byle małe kęsy. Miękki brokuł, czy kalafior ugotowane na parze i dobrze pogryzione chyba też nie zaszkodzą. Zobaczysz w ogóle co Ci podadzą w szpitalu jako pierwszy posiłek po zabiegu. 😉 No i nie stresuj się zabiegiem, u mnie poszło gładko, ale dlatego że nie panikowałam, wiec lekarz szybko się uwinął. Jak dostaniesz znieczulenie w pośladek, to od razu zapomnisz, że Cię gardło boli. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
xanderek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
29/02/2012 11:22 pm  

dzięki za info

zabieg juz jutro, pokupowałem sojowe jogurty i kilka ecopapek dla małych dzieci.
zakupiłem mleko ryżowe do tego bo ponoc jest delikatniejsze

podziele się pomysłami na diete po zabiegu

Dzieki za odpowiedzi
Tomek


OdpowiedzCytat
xanderek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
23/03/2012 2:46 pm  

Cześć

tak jak obiecałem polece co warto i jest dobre po zabiegu.

zaczne od tego co na prawde było dobrym pomysłem:
JOGURTY SOJOWE i MLEKO Sojowe, najlepiej naturalne ale waniliowe równie dobrze sie sprawdzało.

dobrym pomysłem była rownież papka z cieciezycy. zrobiłem ją z mocono rozgotowanej cicierzycy i dorzyciłem trochę szpinaku (mrozonego podpieczonego na patelni). wszystko zmiksowane z dodatkiem wody. I'm wiecej wody tym łatwiej przełykac. 0 przypraw.

zrobiłem też zupe na groszku mrozonym, pomidorowa, soczewicową (zupy krem)

co się nie sprawdza:
mleko ryżowe, mnie bardziej drazniło, gotowe papki dla dzieci - za gęste i totalny brak smaku.

dzięki za pomysły przed zabiegiem

PS. byłem tym szczesliwcem ze az tak bardzo nie bolało wiec nie musiałem brac zadnych leków przeciwbólowych :D:D

Tomi


OdpowiedzCytat
zisia
początkujący
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 7
16/01/2015 4:18 pm  

[url= http://migdalki.net.pl/info/dieta-usunieciu-migdalkow/]Tutaj jest artykuł o diecie[/url] . No trzeba się pilnować.Z tym nie ma zmiłuj ale powiem Wam,że mi akurat wycięcie migdałków bardzo pomogło bo swego czasu wprost nie byłam w stanie poradzić sobie z anginą i z innymi problemami związanymi z gardłem...
No i dzięki temu udało mi się rónwiez rzucić palenie.Musiałam trzymać dietę, nie mogłam palić i po prostu się odzwyczaiłam...


OdpowiedzCytat
Gabrysia12
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 24
14/04/2021 12:14 pm  

Zależy jak to przejdziesz. Ja w wieku 17 lat miałam wycinane i nic nie jadłam dosłownie przez kilka dni, bo ciężko to przechodziłam


OdpowiedzCytat
  
Praca