Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

POMOCY Nagłe pogorszenie się cery po 3 latach laktoowowege  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
19/10/2012 2:26 am  

Witam wszystkich serdecznie, długo zastanawiałam się czy zakładać nowy wątek, bo może znajdę odpowiedź na moje pytanie n forum, jednak tak się nie stało.
Mam ogromny problem z cerą. Od zawsze mam suchą cerę (choć dużo piję, nawilżam skórę, robie maseczki nawilżające itd). W okresie dojrzewania okazdjonalnie miewałam wypryski, lecz nawet się tym nie przejmowałam, bo z daleka i tak nie bylo widać, a w tych czasach kilka krostek zamalować to żaden problem.
Używałam plastrów antykoncepcyjnych jeszcze nie będąc na diecie wegetariańskiej. Rok temu w wakacje ( po prawie 5 latach) postanowiłam odstawić plastry. wszystko było w pozadku az do połowy lutego kiedy zaczyły mi wyskakiwać pryszcze. nie bylo ich duzo ale byly sporymi krostkami na czole lub policzkach. po jakims miesiacu juz ich nie bylo ale zaczely sie pojawiac male krostki w o wiele wiekszej ilosci w tych samych miejscach. wraz z przyjsciem kalendarzowego lata bylam jak nastolatka w sredniej wielkosci krostach na calej twarzy i bylo ich na prawde duzo. w polowie lipca postanowilam wrocic do antykoncepcji hormonalnej ( z innego powodu jednakze mialam nadzieje ze moze to cos pomoze bo slyszalam ze antykoncepcja pomaga na tradzik). niestety nic sie nie zmienilo.
w srodku lata moje krostki zaczely zamieniac sie w wagry (szczegolnie na srodku policzkow mialam wielki wysyp ktory bardzo dlugo sie goil jak kazdy "pryszcz" z tamtych czasow).
chodzilam do kosmetyczki na przerozne zabiegi lecz po wszystkich schodzila mi skora a cera byla tylko oczyszczona do konca dnia a rano znow wszystko wracalo do normy.
kupowalam wiele maseczek, peelingow, plynow i nic nie pomoglo.
ostatnio kupilam japonski peeling ktory ma w sobie wegiel aktywny i widze niewielka poprawe lecz skora robi sie od tego blada i delikatniejsza.

pomyslalam ze jak nic nie dziala to moze warto zrobic badania ale wszystko jest dobrze. niczego mi nie brakuje a jednak cos jest nie tak bo wolno mi sie goja rany i krosty. lekarz powiedzial ze nie widzi problemu ale ja asekuracyjnie zaczelam brac kompleks witamin B i cynk, lecz od tygodnia nie widze poprawy ani tez pogorszenia.

prosze o wszelkie sugestie i porady.

mam zbilansowana, dobrze dobrana diete laktoowowegetarianska, staram sie jesc zdrowo i racjonalnie.

blagam o kazda sugestie bo jestem zalamana.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/10/2012 2:45 am  

wolno mi sie goja rany i krosty

A cukier masz w normie?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
19/10/2012 2:46 am  

pomyslalam ze jak nic nie dziala to moze warto zrobic badania ale wszystko jest dobrze. niczego mi nie brakuje a jednak cos jest nie tak bo wolno mi sie goja rany i krosty. lekarz powiedzial ze nie widzi problemu ale ja asekuracyjnie zaczelam brac kompleks witamin B i cynk, lecz od tygodnia nie widze poprawy ani tez pogorszenia.

1) zmień lekarza
2) jakie badania zrobiłaś?
3) dlaczego zaczęłaś coś brać "asekuracyjnie", jaki efekt to miało dać?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
19/10/2012 3:19 am  

cukier mam troche podwyzszony ale podobno to nieszkodliwe.
zaczelam brac asekuracyjnie bo nie uwierzylam lekarzowi ze wszystko jest dobrze jak nie jest a wiem ze niedobor lub zle wchlanianie tych witamin moze pogorszyc sytuacje zwiazane z cera


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
19/10/2012 3:01 pm  

Witaj!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej bardzo często pogarsza się cera. Wiem o czym piszesz, bo miesiąc po odstawieniu tabletek nie mogłam patrzeć w lustro, ale na szczęście u mnie był to jednorazowy wysyp, ale też szalenie długo się goiło.

Radziłabym Ci zbadać poziom hormonów i zrobić usg u ginekologa, u mnie przyczyną tego były zawirowania hormonalne. A jeśli do tego zauważyłaś np. częstsze wypadanie włosów, czy zaburzenia w miesiączkowaniu, to naprawdę warto się przebadać.

Co do brania suplementów, to nie licz na to, że po tygodniu znacznie się poprawi. Witaminy z grupy B trzeba przyjmować systematycznie przez dłuższy okres czasu, miesiąc, czy 2 to za krótko, jeśli już masz tak poważne zmiany na skórze.

Polecam sprawdzonego dermatologa i może postaraj się jakiś czas unikać makijażu, żeby nie obciążać skóry. Na tłustą cerę z wypryskami świetne jest mydło siarkowe, ale też wysusza, więc możesz nakładać punktowo, na zmiany, nie na całą twarz. Poza tym maść z cynkiem, tormentiol w maści i herbata z bratka lekarskiego, albo tabletki z niego, bo herbata ma specyficzny smak. Może też masz jakieś stare kremy, pudry czy podkłady, których warto się pozbyć (kosmetyki, które mamy kilka miesięcy wietrzeją, tracą swoje właściwości... także dotykanie palcami "czystego" kremu po dotknięciu twarzy sprawia, że zakażasz sobie cały krem). Może krem nawilżający jest za słaby? Albo żel do mycia twarzy podrażnia, bo ma np. alkohol w składzie.

Cokolwiek jednak byś nie robiła, to jeśli to są głębsze problemy z hormonami itp, to takie środki stosowane zewnętrznie niewiele Ci pomogą, bo nie usuną źródła problemu, dlatego zapisuj się do lekarza. Unikaj ostrych przypraw, smażonych potraw, musztardy, bo one zaostrzają problem.

I nie martw się, na pewno za jakiś czas sobie z tym poradzisz. 🙂

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
20/10/2012 1:26 am  

dzieki za odpowiedz. wszystkie sprawy ginekologiczne mam i mialam w pozadku wlacznie z usg czy hormonami. u mnie jedyny makijarz to pomalowane rzesy a krem ma papke wiec zarazkow ani zanieczyszczen nie powinno tam byc.
najpierw myslalam ze to kwestia odlozenia antykoncepcji ale to pojawilo sie ponad pol roku po odstawieniu i trwa juz 8 miesiecy wiec nie wydaje mi sie by mialo to ze soba jakis zwiazek.
zapisalam sie do dermatologa lecz wizyta dopiero za 2,5 miesiaca i to jeszcze panstwowo wiec znajoc zycie bedzie chcial mi wcianac jakis antybiotyk po ktorym bede miala jeszcze bardziej sucha cere.
mam nadzieje ze wreszcie to sie skonczy bo wygladam bardzo mlodo a przez te wypryski ludzie na studiach i w pracy nie traktuja mnie powaznie bo wygladam jak dziecko- wiec to nie tylko kwestia estetyczna.

odstawiam wszelkie witminy, ogranicze cukier ( bo innych uzywek nie mam) i grzecznie bede czekac na wizyte.

oczywiscie bede wdzieczna za kazdy nowy pomysl ktory moglby mi pomoc.

a moze ktos zna dobrego dermtologa w warszawie (najlepiej ursynow lub mokotow)?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/10/2012 2:56 am  

Przyszło mi do głowy - gronkowiec złocisty?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/10/2012 2:17 pm  

Ja zawsze szukam lekarzy przez ten portal http://www.znanylekarz.pl/ część to prywatni, część znajdzie się na nfz albo pracują tu i tu, musisz poszukać sobie :red:


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
20/10/2012 6:44 pm  

Napisz mi jak wygląda Twoja pielęgnacja skóry twarzy, jakiego używasz podkładu, pudru, kremu na dzień i na noc, oraz czego używasz do zmywania makijażu. Być może wypryski to skutek złej pielęgnacji. Albo może zaczęłaś stosować jakieś zioła do picia?


OdpowiedzCytat
koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
22/10/2012 1:41 pm  

Zadnych pudrów ani podkladow nie uzywam. czasem na jakis wiekszy wyprysk nloze korektor z sephory. kremu uzywam firmy equille(pewnie nikt ich nie kojarzy ale sa na prawde swietne) lub ziaji (taki brazowy).
demakijarz oczu robie dwufzowym plynem nivea visage a potem myje twarz plenem do higieny intymnej ziaji. japonskiego specyfiku uzywam od niedawna ale srednio 2 razy w tygodniu by nie podraznic skory.
nic nie zmienialam od dobrych paru lat wiec trudno mi uwierzyc ze to jest kwestia zlej pielegnacji... ale moze? czy jest cos dziwnego lub podejrzanego w moim codziennym dbaniu o cere?


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/10/2012 2:57 pm  

Ja mam problemy po kremach z ziaja, są dla mnie zbyt tłuste. Od kilku miesięcy only Himalaya i jestem zadowolona 😎

Ale czekamy na radę Fasolencji 😀 bo ja się nie znam, piszę co mi służy.


OdpowiedzCytat
koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
22/10/2012 11:44 pm  

Ja zadko jej uzywam bo mam wrazenie jakbym miala wode z kremem przy nakladaniu. Zapomnialam dopisac ze teraz nie uzywam codziennie kremu bo moja twarz tego nie potrzebuje.

ja po himalaya produktach mam uczulenie co bylo dla mnie wielkim szokiem.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/10/2012 12:47 am  

Nie wiem ile masz lat Koalusiu, ale mniemam, że więcej niż 20, a skoro tak, to na pewno potrzebujesz kremu 🙂 skoro nie używasz podkładów i pudrów, to nie ma także problemu z oczyszczaniem, więc nie wiem co mogłoby ewentualnie zapychać Twoją skórę ;< To chyba głębszy problem i lepiej byłoby wybrać się do innego lekarza. Niestety trądzik to bardzo złośliwe choróbsko i czasem leczenie trwa latami ;<


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
23/10/2012 12:51 am  

myje twarz plenem do higieny intymnej ziaji. japonskiego specyfiku uzywam od niedawna ale srednio 2 razy w tygodniu by nie podraznic skory.
nic nie zmienialam od dobrych paru lat wiec trudno mi uwierzyc ze to jest kwestia zlej pielegnacji... ale moze? czy jest cos dziwnego lub podejrzanego w moim codziennym dbaniu o cere?

Myjesz twarz płynem do higieny intymnej?? Na pewno się nie pomyliłaś? Przecież to ma inne ph raczej niz na twarzy

ania


OdpowiedzCytat
koalusia
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 9
23/10/2012 1:23 am  

mam 22 lata i przewaznie uzywam delikatniejszych kremow czyli firmy equille ( http://www.equille.pl/oferta-i-promocje).
plyn do higieny intymnej to jedna z niewielu produktow po krotych nie mam zadnego uczulenia ani podraznienia. uzywam go od 12 lub 13 roku zycia i nigdy nie mialam takich problemow.

czekam na wizyte u dermatologa ale szczerze powiedziawszy to nigdy nie trafilam na dobrego specjaliste z tej dziedziny wiec trudno mi uwierzyc ze tym razem cos sie zmieni


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca