Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Odżywki ratujące czuprynę   

Strona 1 / 19 Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
19/11/2012 12:40 am  

Fatyś sie stresuje.
Fatyś się farbuje(raz na 2-3 miesiące, full czasu na odrosty, na resztę 10-15 minut))
Fatyś chodzi na basen 2 razy w tygodniu i bombarduje łeb ostrą dawką chloru a potem suszy.
Po chlorze włos suchy, wiec w domu powtórka z rozrywki, znowu mycie, odżywka, znowu suszenie. Wim, że powinnam sobie oszczędzić suszenia ale taka pora roku, że nie pozwole sobie na paradowanie z mokrym łbem przez pół miasta 😛 W domu też nie mam zbyt ceplarniano.

Fattysia czupryna dostaje po doopie.

Efekty takie, że ciut linieję 😉 Poza tym włosy same mi się skracają- urywają końcówki, a i kudły są tak zniszczone i suche, że złapie pasemko potrę między palcami i mam... dreada.
Kudły ścięłam do ramion, ale włosy mam pourywane na różnych długościach, więc wizualnie fryzu nie uzdrowiłam 😛

Planuję wrócić do maski żółtko+ oliwa - to jedno. Jakiś czas temu zaczęłam olejowanie rossmanowskim olejkiem dla bab w ciąży(brakło alterry, wiec kupiłam dla cieżarówek, ma dobry skład) - ale to chyba nie służy moim kudłom, są oklapnięte i ocieżałe 😉 Obecnie wyciapałam na łepetynę resztę Henna Wax'u.

Jakieś inne, sprawdzone patenty na akcje ratunkową dla włosa?

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/11/2012 12:58 am  

Olejek rycynowy. Stosuję bo zapuszczam włosy i jestem zadowolona. Stosowałam tez olej ryżowy, też spoko.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
19/11/2012 1:23 am  

Zgadzam się z Bellis, jak dla mnie tylko olej rycynowy. Właśnie mam na głowie, zmieszany z olejkiem do ciała 🙂 Zwykłym kupnym odżywkom mówię baj baj.
Na moje włosy olej rycynowy działa cudnie, zwłaszcza jak regularnie stosuję (czyli raz na tydzień, dwa). Są bardziej puszyste, lśniące, jakby grubsze, mniej suche, a skóra nie przetłuszcza się tak szybko.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
19/11/2012 1:48 am  

jak go nałożyć na włosy? tzn z czym i w jakich proporcjach zmieszać? na całe włosy nakładać czy do pewnej długości?

u mnie z grzywka najgorzej, bo rozjasniam i uzywam pigmentum castelani :P.

ostatnio przezuciłam sie na bardziej naturalne szampony i odzywki i włosy wygladają zdecydowanie lepiej

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
19/11/2012 10:18 am  

A gdzie ja tego dziada nabędę - w aptece? I dołączam sie do pytania wyżej- tak jak przy zwykłym olejowaniu stosować? Nałożyć na suche, zostawic na pare h i zmyć?

Spróbować nic nie szkodzi, ale do olejów trochu wrogo jestem nastawiona bo pare tygodni olejowałam Babydream'em dla bab w ciąży i efekty do zadu 😉 Aż sie zastanawiałam czy te setki zachwyconych bab w internecie się mylą, czy ja mam jakieś dziwne kłacory które źle na takie zabiegi reagują.

Wczoraj miałam henna wax na łbie - włosy ciut bardziej sprężyste i nie stękałam przy rozczesywaniu, ale suche jak pieprz nadal, złapię za pasemko,przejadę po nim palcami odciągając je od głowy i zostaje mi taka stercząca pod kątem prostym od głowy "antena" 😛

[edytowane 19/11/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
19/11/2012 10:41 am  

olej rycynowy w aptece, mała buteleczka ok 2zł. ja go uzywałam do rzęs 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
19/11/2012 2:20 pm  

Ekonomiczniej w większej butelce 🙂
Ja tam wszystko robię na oko. Najpierw wkładam buteleczkę na chwilę do ciepłej wody, żeby olej się bardziej upłynnił, nalewam trochę do stulonej dłoni, dolewam innych olejków i szybko, zanim z powrotem zgęstnieje, nakładam drugą ręką na kolejne partie głowy, na sucho, wmasowując dokładnie w skórę. Na koniec reszta długości. Zostawiam na jak najdłużej - 3-5h, myję głowę 2-3 razy, żeby nie obudzić się ze strąkami 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/11/2012 4:25 pm  

Robię jw ale bez wcierania w skórę głowy. Nie polecam osobom z przetłuszczającymi się włosami.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
19/11/2012 5:05 pm  

Ten temat to mój konik 🙂
Olej rycynowy akurat nie jest polecany każdemu, gdyż silnie uczula.
Ja polecam odżywkę WAX (nie wiem czy jest testowana), wcierkę Jantar (do kupienia w aptece, ciemna butelka, wcieramy w skórę głowy przed każdym myciem, na dwie do 4 godzin, w aptece występuje pod nazwą "odżywka w płynie". Jakiej farby używasz do włosków? Firma i jaki odcień, rozjaśniasz, przyciemniasz? Niezależnie od ocienia polecam rozcieńczanie farby łyżką lub dwoma łyżkami odżywki.
No i oczywiście, olejowanie 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
19/11/2012 7:38 pm  

Jakiej farby używasz do włosków? Firma i jaki odcień, rozjaśniasz, przyciemniasz?

"czerwienię się" 😉 Nie jaskrawa czerwień, raczej taki ciemny rudy - firmy różne. Na wakacjach co miesiac robiłam hennę, jako iż zaczęłam chodzić na basen przerzuciłam się na farby trwałe, bo przy hennie lekki deszczyk i bluzka ruda , a co dopiero by było w basenie 😉

Waxa mam - dzięki niemu kudły rozczeszę bez wrzasku, ale dalej takie suche pierze mam, ale olejowanie chyba na mnie nie działa 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
20/11/2012 1:47 am  

i polecam maskę ziaji intensywna odbudowa czy jakoś tak, w białym słoiczku z niebieskimi napisami i maskę do farbowanych joanny, z serii profesjonalnej, wiśniowa (w hebe jest i w klepach fryzjerskich). obie nie za drogie i skuteczne. kolezanka wielokrotnie rozjasniajaca wlosy była zachwycona odzywka aloesową, jakaś za grosze z fryzjerskiego wlasnie.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
21/12/2012 11:18 pm  

Za włosiska się wzięłam, ze 2 razy od tamtej pory machnęłam Henna Waxa, po basenie traktuję je jakimś ziołowym psikadłem z rossmana aby rozczesać i wypracowałam jak olejować. Wspominałam, ze olejowanie moim kłakom nie służy? Wspominałam. Więc oleju(oleje na rozstepy dla cieżarówek 😀 ) na cały łeb na parę h nie nakładam, a jedynie kropelkę rozprowadzam na dłoniach i wcieram delikatnie w kłaczęta co by je nawilżyć ale i strąków nie zrobić- co rano, albo jak do chalupy wrócę po basenie , z włosem a'la pudelek 😉

Myślę, ze to właśnie dzięki olejkowi włosy zaczynają odżywać bo poprawa jest niesamowita 😀

[img] [/img]

Poza tym musze systematycznie podcinać to może dorównam do tych moich pourywanych końcówek ino we've got the problem- pasuje mi odrosty zrobić 😛

[edytowane 21/12/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
22/12/2012 12:00 am  

...ja się poddałam, i wczoraj byłam u fryzjera, z długich zrobiłam krótkie, za ucho 🙂

[edytowane 21/12/2012 przez OlaS]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
22/12/2012 12:05 am  

Ja ostatnio olejowałam organiczna oliwą, ale to jakaś masakra, potem musiałam 2 razy szorować chyba ze 20 minut, w nocy mnie budziło swędzenie głowy, tak sobie skórę tym myciem wyjałowiłam. Chyba jednak wolę sklepowe chemiczne odżywki :crash:

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/12/2012 12:23 am  

Dlatego jestem przeciwna nakładaniu oleju na skórę głowy, tam gdzie rosną włosy. Mało komu to służy 😛 a tak to bez oleju sobie życia nie wyobrażam....serio. Ostatnio zaczęłam robić sobie OCM. Jest to olejowanie skóry twarzy. Zero pryszczy, krost, jednolity koloryt, cudo! Lepsze to niż kremy itp. Już od dawna nie używam podkładu.

[url= http://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-w-pielegnacji/Tajemnicze-OCM]OCM[/url]

[edytowane 21/12/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 19 Następny
  
Praca