Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Problemy ze skórą - związek z weganizmem?  

  RSS

LadyFox
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 4
29/12/2013 11:32 pm  

Witajcie!
Jestem wegetarianką od około 5 lat, w sierpniu tego roku odstawiłam wszelkie pozostałe produkty odzwierzęce. Nigdy nie miałam problemów ze skórą czy trądzikiem, wręcz przeciwnie, nawet w okresie dojrzewania miałam sporadycznie pojedyncze wypryski. Od około 3 - 4 miesięcy ciągle mam wypryski na twarzy, szyi, plecach... Na początku myślałam, że to efekt oczyszczania się organizmu - wcześniej spożywałam niezliczoną ilość nabiału, a czytałam, że sposobem na pozbycie się trądziku jest jego odstawienie - jednak coraz bardziej zaczyna mnie to martwić. Stąd moje pytanie do Was, zapewne wiele osób obecnych na forum jest bardziej doświadczonych - czy ktoś z Was miał taką sytuację albo o niej słyszał? Co może być tego powodem? A może organizm nadal się oczyszcza i za jakiś czas sytuacja wróci do normy?
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam.

[edytowane 29/12/2013 od LadyFox]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/12/2013 4:31 pm  

Cześć.
Nie napisałaś, ile masz lat.
Nie wiem, czy to efekt oczyszczania, ale często po odstawieniu nabiału cera się poprawia, kilka miesięcy to trochę długo, żeby się to utrzymało.
Być może to niedobory witamin z grupy B, które pozyskiwałaś z nabiału, a teraz masz ich zbyt mało. Może warto jeść więcej pełnoziarnistych zbóż?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
LadyFox
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 4
05/01/2014 7:58 pm  

Mam 22 lata.
Dzięki, dodam ich więcej do mojego codziennego menu z nadzieją poprawy 😉


OdpowiedzCytat
Gabrysia12
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 24
14/04/2021 12:17 pm  

Może masz na coś nietoleracje co zaczęłaś spożywac


OdpowiedzCytat
Szumka44
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 27
19/04/2021 11:23 am  

zmiana diety często generuje jakieś nowe problemy


OdpowiedzCytat
  
Praca