Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianizm a seks  

  RSS

Ewa45
świeżaczek
Dołączył: 9 lat  temu
Posty: 1
22/09/2015 5:30 pm  

Jestem wegetarianką od półtorej roku. Po jakis 3 tygodniach od zmiany diety zauważyłam, że zmalało mi libido i sama jakość seksu a mianowicie mam bardzo słabe orgazmy, wydaje mi się, że już nadchodzi kulminacja i ja w tym momencie przestaję praktycznie odczuwać przyjemność, jedynie jakieś lekkie skurcze pochwy, po czym jest po wszystkim. Włąściwie nic innego w moim życiu się nie zmieniło dlatego wiążę ten stan ze zmianą diety właśnie ( może się jednak mylę ? ) zastanawiam się czy to się właśnie z tym wiąże, z tym, że w diecie czegoś mi brakuje, czegoś nie dostarczam??? Czy ktoś ma podobne doświadczenia ??? Podzielcie się, gdyż sytuacja mnie trochę frustruje 🙁 Wcześniej było bardzo dobrze i satysfakcjonująco w pełni, partnera mam rewelacyjnego i to na pewno nic związane z nim. W necie znalazłam jednak mnóstwo informacji, że wegetarianizm wpływa na jakość seksu właśnie bardzo pozytywnie.... Myślałąm na początku, że to przejściowe ale u mnie stan zmniejszonej wrażliwości trwa jednak permanentnie.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
24/09/2015 6:31 pm  

Może to Twoja psychika? Zauważyłam, że ludzie zawsze jak zmienią dietę dość radykalnie to nagle we wszystkim doszukują sie winy właśnie tej diety.


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
08/01/2016 8:02 pm  

Po 3 tygodniach diety to jeszcze raczej nic się nie zdążyło zmienić nawet w fizjologii 😉 więc albo już wcześniej coś się działo albo zupełnie co innego na to wpłynęło, a na libido to akurat mnóstwo rzeczy wpływa. Nie doszukiwałabym się winy w wegetarianizmie, bo tu dużo osób jest wege od lat i gdyby zechciało się wypowiedzieć w tym akurat temacie to pewnie niewiele więcej by się skarżyło niż wśród mięsożerców, a może i mniej, bo faktycznie jest dużo badań o tym, że wege wpływa pozytywnie 🙂 No ale widzę, że konto na jeden post i temat leży, bo założony niepotrzebnie, stąd i brak odzewu 😉

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
mona123
świeżaczek
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 4
09/12/2016 12:30 pm  

Niestety ja już jestem od 2 lat i od pierwszych 5 miesiacach mam ten sam problem. Nie wiem co mam z tym zrobić :/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
12/12/2016 10:54 am  

Worek na łeb i za ojczyznę ;p

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Trixie
początkujący
Dołączył: 5 lat  temu
Posty: 16
21/05/2019 12:54 pm  

Mięso ma wpływ na produkcje hormonów przez organizm - np. czerwone zwieksza ilosc testosteronu u mezczyzn. Nic wiec dziwnego, ze odcinajac je organizm moze miec lekki hormonalny zjazd bez suplementowania. 


OdpowiedzCytat
gawronek11
początkujący
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 10
30/09/2020 2:25 pm  

a u mnie własnie na odwrót, więcej nazwijmy to "wigoru" i mniej zmęczenia


OdpowiedzCytat
Gabrysia12
forumowicz
Dołączył: 3 lata  temu
Posty: 24
14/04/2021 12:10 pm  

Bo bardzo często jest to wina diety, samo przejście na wegetarianizm to znacznie bardziej złożony proces niż nie jedzenie mięsa. Trzeba wartości odżywcze, które czerpało się z mięsa zastąpić z innych produktów 


OdpowiedzCytat
  
Praca