Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wolność wyznania pod rządami PIS-u  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
25/11/2006 9:27 pm  

Byłam na zaprzysiężeniu radnych w moim mieście. tekst przysięgi kończył się formułką tak mi dopomóż Bóg. Słuchałam i co się okazało wszyscy radni ją wypowiedzieli nawet radna lewicowa z SLD, pewnie to nie było obowiązkowe, ale presja jest taka że trudno się oprzeć i lepiej powiedzieć, być jak wszyscy. No koments

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Kardell
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 30
12/12/2006 10:26 pm  

Ej, ale wydaje mi się, że przeginacie w drugą stronę.
Po co się tak miotać, jak zwierzę w potrzasku?
Sam jestem poglądów prawicowych stety.
Teraz pytanie, czy konserwatyzm może być w ogóle progresywny?

A czy inaczej Polska wyglądałaby za rządów PO, czy SLD?
Przecież obie te partie wielokrotnie spółkowały z Episkopatem.
Kwestia, że za rządów SLD więcej ludzi strzelałoby do siebie z pistoletów i więcej pieniędzy znikałoby w niewyjaśnionych okolicznościach z budżetu państwa.
Za PO? Cholera wie, oni są jednakowo pokrętni.

Myślicie, że w obecnym świecie jest możliwy pokój dla nas wszystkich, tolerancja dla wielu kultur na stosunkowo małym obszarze?
To, że kraje zachodnie charakteryzują się tą "tolerancją" przesądzi o ich przyszłej klęsce.
To dotyczy przede wszytkim Starego Kontynentu, który się niestety starzeje.
Walczyć z Chrześcijanami jeszcze jakoś można. A z Muzułmanami?
Islam odkąd pamiętam uważany był za wyznanie tolerancyjne wobec innych, ale dziwnym trafem, Ci którzy reprezentowali inną religię wykruszali się lub siłą rzeczy emigrowali z regionów objętych tym wyznaniem.
Cokolwiek.
Tutaj wcale nie chodzi o wyznania, kultury, wojny, stronnictwa czy inne bzdety, które odwracają naszą uwagę.
Problem leży w odwiecznym konflikcie plebsu z patrycjuszami.
Gdyby monarchia absolutna nadal funkcjonowała, problem by nie istniał.
Od kiedy mamy republikę, każdy ma prawo, Ty, ja i 10x tyle żłobów, którzy normalnie odrabiać powinni teraz pańszczyznę.
I powiedz mi teraz jak w tej kwestii zaradzić?
Jak to wszystko ogarnąć, żeby taka osoba jak Ty i te żłoby żyły sobie normalnie nie kolidując?
Gdzie jest napisane o Twoim obywatelstwie, że jesteś lepszym człowiekiem od innego obywatela?
Jestem świadomym demokratą, chodzę na wybory, nie głosuję na LPR, podobnie jak na mafijne SLD. To nie ja powiedziałem pare tysięcy lat temu, że demokracja to najgorszy jest ustrój. Demokracja w efekcie wcale nie równa się tolerancja, poszanowanie odrębności.
To jest tylko wielka ściema.
Ponadto nie każdy tak jak Ty, czy ja ma czas na pracowanie nad swoją świadomością w kwestii polityki.
W większości przypadków elektorat zdobywa się poprzez proste marketingowe triki.
W innym przypadku zwozi się za flaszkę okolicznych żuli pod lokale wyborcze.

Opcja, którą obecnie kroczysz jest pionierska dla naszej cywilizacji, a po własnych doświadczeniach widzisz, że nawet zbyt pionierska.
Do tego wszystkiego widać, że wcale nie idzie ku lepszemu.
Gdzie można budować swój właściwy świat?
Tam gdzie ludzi jest mało, a mentalność ich nie czyni z nich homo szarańczy.
Ile jest takich miejsc na Ziemi? Czy mogą one obawiać się swojej przyszłości?
Pewnie, że tak, ale póki co są w sielankowej izolacji, jak Skandynawia, Szwajcaria.
Jak natomiast jest w przypadku Polski i jej super extra geopolitycznego położenia?
Co Ci mogę zaproponować?
Jedynym ratunkiem jest umiejętna ucieczka w swój własny świat czterech ścian i wszędzie indziej zdala od ludzkiego zgiełku.

^^

[edytowane 12/12/2006 od Kardell]


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
13/12/2006 2:11 am  

Rany pojawiła się na forum osoba bardziej rozgadana ode mnie, ja też nigdy jednym zdaniem odpowiedzieć nie mogę, zawsze się rozpiszę, nawet jak nie trzeba. Kardell rzeczywiście chyba jesteś z natury dominantem, a może masz po prostu wyraźne swoje zdanie, co w dzisiejszych czasach tak wygląda, jak jakieś narzucanie swojego innym.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Toby
 Toby
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
28/12/2006 5:58 pm  

ateiści ach ateiści...wszędzie Was pełno... :/

magu- niepoprawny 'chłopiec', szczery do bólu...


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
29/12/2006 2:12 pm  

ateiści ach ateiści...wszędzie Was pełno... :/

moim zdaniem takich prawdziwych ateistów, co to dzieci nie chrzczą itd. jest w tym kraju garstka 😎 Owszem jest sporo ludzi nie wierzących ale nie mają odwagi odciąć się od pewnych rytuałów, nie chcą się wyróżniać.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca