Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pieluchy eko??  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
08/08/2007 4:32 pm  

Od pewnego czasu staram się pomału wprowadzać swoje otoczenie w tematy ekologii. Kupiłam sobie świetne green bagi i zachęcam wszystkich do tego samego. Wczoraj rozmawiałam na ten temat z koleżanką z pracy i powiem szczerze, że mnie "zastrzeliła". Starała się mnie przekonać, że dla niej jednorazowe reklamówki są wybawieniem, bo wkłada do nich zużyte pieluchy swojego synka, żeby jak wiadomo uniknąć zapachów... Nie wiedziałam, co powiedzieć. Rozumiem sens tego działania, ale na pewno jest inny sposób załatwienia tej śmierdzącej sprawy :rotfl:

Czy vege rodzice mają w tym temacie jakieś spostrzeżenia lub doświadczenia??


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
08/08/2007 4:51 pm  

hmm, rodzicem nie jestem, ale może można je zawijać w gazety?


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
08/08/2007 6:35 pm  

Hmm
Papier dobrze chłonie wilgoć (chociaz gazety w tych czasach sa z dziwnego papieru wyprodukowane 😉 ) Nie wiem jak z zapachami
Pytanie jest naprawde udane. Ale co duużo głów to nie jedna. Ktoś z nas na pewn wpadnie na rozwiązanie 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
08/08/2007 6:39 pm  

Z tym papierem to faktycznie jakiś pomysł. Jest tylko jeden problem - trzeba mieć takie gazety w domu. Przy dwójce małych dzieci nie ma zbyt wiele czasu na przegląd prasy 🙂 chociaż jak zwykle "chcieć to móc" 😛


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
08/08/2007 7:15 pm  

Wiem, że w sprzedaży dostępne są specjalne pojemniki na pieluchy. Są one o wiele bardziej przyjazne dla środowiska od zwykłych reklamówek, ale nie wiem dokładnie z czego je się wykonuje


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
08/08/2007 7:31 pm  

Dzięki za pomysł vegetena 🙂 Wpisałam to szybko w wyszukiwarkę i faktycznie są takowe pojemniki. Kosztują co prawda ponad 100 zł, ale muszę jeszcze dogłębnie zbadać sprawę. Zauważyłam też, że niektóre wykorzystują worki na śmieci, a to już chyba mija się z naszym celem 🙁


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
08/08/2007 11:18 pm  

Dziwne pytanie, jak dla mnie.
Pieluchy jednorazowe, bo rozumiem ze o takich mowa, w ogole nie są ekologiczne, bardziej szkodliwe dla środowiska, niz ich smierdząca zawartość 😉 Chociaż nie ukrywam, że używaliśmy i nasz synek do tej pory z nich korzysta czasem. Nie wydaje mi się konieczne pakowanie poszczegolnych "pampersów" w woreczki czy cokolwiek innego 😮
Są sprzedawane specjalne woreczki do pakowania pieluch, paklanki czy coś takiego, ale naprawdę nigdy nie były mi potrzebne.


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
09/08/2007 12:38 am  

Ja nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie 😀
Katrinko a co robicie ze zużytymi pieluchami?? Po prostu do kosza? 😮

Pewnie, że jednorazówki nie są ekologiczne, ale dokładanie do każdej z nich reklamówki to już katastrofa ekologiczna 😡


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/08/2007 1:45 am  

No na pewno nie ma sensu pakowanie każdej osobno...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
09/08/2007 4:07 pm  

Katrinko a co robicie ze zużytymi pieluchami?? Po prostu do kosza? 😮

Tak, po prostu do kosza.
Jeśli dziecko nie jest już całkiem malutkie, je stałe pokarmy i ma stałe kupki, zawartość pieluchy można wyrzucać do wc 🙂


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
09/08/2007 10:41 pm  

Ja nie rozumiem problemu. Po co pakować zużytą pieluchę w reklamówkę, w cokolwiek - żeby ją jeszcze przez parę godzin ze sobą ponosić? Zużytą pieluchę wrzuca się do kosza, a żeby kosza nie pobrudzić są sposoby na zawinięcie pieluchy razem z zawartością. Zawijanie zaczynamy od tego końca, przy którym nie ma rzepów, podwijając brzegi pieluszki do wewnątrz. Na koniec zaklejamy zawiniątko rzepami i gotowe!
Dodam na marginesie, że mojej córce zakładałam tetrówki, a jednorazówki tylko w zimie na dłuższe wyjścia. Nie było problemu!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/08/2007 12:09 am  

Niekiedy zdarza mi się wyjść z dzieckiem w tetrówce na spacer. I zdarza się, ze muszę zmienić mu pieluchę. W co można wtedy pakować zużyta pieluchę, żeby bez probblemów donieść ją do domu??

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
10/08/2007 1:19 pm  

kamma tu chodzi o pieluchy jednorazowe używane w domu. Ja rozumiem, że tetrowe są ok, ale jak sama wiesz ludzie są wygodni i nie chce im się babrać z praniem, gotowaniem, no i zapachem 😛 Trzeba mieć naprawdę silne argumenty, żeby zmienić podejście takich osób. Pewnie najlepiej jakby przysypała ich taka hałda zużytych, śmierdzących pieluszek, bo tak to wygląda potem na wysypisku śmieci :rotfl:
Zastanawiam się czy pakowanie w takie papierowe torebki śniadaniowe będzie bardziej przyjazne środowisku?? No bo na to z kolei idą drzewa 🙁


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
10/08/2007 2:53 pm  

Może odejdę trochę od tematu, ale:
dlaczego bulwersujecie się , zę pampersy są szkodliwe dla środowiska skoro podpaski, których używacie są również ekologiczną katastrofą (jesli jeszcze dodać do tego iż kobiet jest na świecie więcej) :question:
I niee wymigiwać mi się tamponami, bo też są kazdy osobno foliowane 😉


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
10/08/2007 3:17 pm  

Ktosiek Ty masz rację 🙁 ja tu koleżankę ganiam, a sama robię podobnie. Ale jaka jest alternatywa?? Wata?? Zawijanie w gazetę?? Nie ma chyba podpasek ekologicznych 😮


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca