Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pieluchy eko??  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
10/08/2007 3:21 pm  

Są - wielorazowego użytku, szyte z materiału, albo mooncup. Nie mogę się do nich przekonać jednakże.
Zresztą, kto tu się bulwersuje pieluchami? kto chce, może nie uzywać jednorazówek - a temat, wbrew pozorom dotyczył woreczków foliowych 😉

[edytowane 10/8/2007 przez katrinko]

[edytowane 10/8/2007 przez katrinko]


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
10/08/2007 3:22 pm  

Ostatnio mi to sen z powiek spędza 🙂
Ale spoczko - kiedys przecież też jakoś trzeba było sobie radzić. Poszukam conieco i wstawię jako nowy temat 😉

co to jest SA i mooncup??

[edytowane 10/8/2007 przez Ktosiek]


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/08/2007 5:01 pm  

Hmm...
A ja dalej nie wiem co robić na spacerze z zuzytą tetrówką 😉
Niestety, póki niczego nie wykombinujemy, to będę musiała najwidoczniej chodzić z jednorazówką :((
Nie chcę za bardzo pakować w papier, jona ma rację.
:((

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
10/08/2007 5:16 pm  

co to jest SA i mooncup??

Są, są mój błąd, już poprawiłam 😛 A o mooncupie link w twoim nowym wątku.
Nanosvelta, a nie może być taka solidniejsza torba plastikowa, której nie trzeba traktować jednorazowo, bo można ją wypłukać i wysuszyć bez problemu? Torba płócienna może przeciekać, w ostateczności zostaje wiklinowy koszyczek 🙂


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
10/08/2007 5:57 pm  

Nantosvelta ja myślę, że możesz chować taką zużytą tetrówkę do płóciennej torby, którą później możesz wyprać. Co o tym sądzisz?? Teraz pełno w sklepach takich płóciennych eko-toreb za 2-3 zł.


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/08/2007 6:14 pm  

Nie dziwię się, ze urodziłam się blondynkom (Pogodyna, czy Ty też? 😛 )
Nawet udało mi się taką kupić dwa miesiące temu. Teraz już wiem, że zamiast na zakupy będę brała do pracy. 😛 A na zakupy kupię drugą, jak znajdę gdzie 😀
Dzięki

Ps. żeby nie było nie ubliżam żadnej blondynce ani Pogodynce (nawet się zrymowało) 😛

[edytowane 10/8/2007 przez Nantosvelta]

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
17/08/2007 12:49 pm  

Dla poszukujących, tu o eko pieluchach:

http://www.ekodzieciak.pl/

-tutaj można kupić wkłady wielorazowe do pieluszek:

http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=2/

-i same otulacze, gdzie montuje się wkładkę:

http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?d=katalog&k_id=1/

-a tu są przyjazne środowisku i pupci dziecka pieluszki jednorazowe:

http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?p43,pieluszki-tushies/

-i tu jeszcze jedna firma pieluszek nadających się do prania:

http://www.pieluchy.com.pl/index.php?str=wszystko

Hm, nie jest tak źle, jest nieco do wyboru. I koszt, w porównaniu do zwykłych jednorazowców jest uff, o wiele bardziej ekonomiczy, mimo, że na początku wydajesz więcej, ale potem dłuugo używasz 🙂

Nantosvelta ja myślę, że możesz chować taką zużytą tetrówkę do płóciennej torby, którą później możesz wyprać.

Jeśli idziesz z tą pieluchą 5 metrów, to ok jeszcze, ale jeśli jesteś na spacerze, w autobusie, gdzieś wśród ludzi, a do domu jeszcze kawałek, to włożenie zużytej, mokrej i baardzo "aromatycznej" pieluchy do płóciennej torby, i potem do swojej torby z papierami, jedzeniem, książką (czyli tym ,co najczęściej ma się na spacerze z dzieckiem przy sobie ) to nie jest najlepszy pomysł. Zresztą gdziekolwiek byś jej nie włożyła, nawet pod wózek, i tak byłoby cię czuć na kilometr :] Katrinko ma rację, wystarczy mieć tę foliową mocniejszą torebkę, i po prostu nie wywalać jej, tylko myć.


OdpowiedzCytat
jona
 jona
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
17/08/2007 12:54 pm  

Dzięki SoulSista za wyczerpujące info. Na pewno coś z tego podsunę koleżance 🙂

A co do noszenia pieluchy to może faktycznie nie powinnam się wypowiadać, bo nie znam jeszcze tej "przyjemności" 😮

Dziękuję wszystkim za konstruktywne uwagi 🙂 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
17/08/2007 10:31 pm  

.... albo plastikowe pudełeczko, też wielorazowego użytku. Łatwiej umyć, nie zniszczy się tak szybko...

kamma tu chodzi o pieluchy jednorazowe używane w domu.

No toż przecież o to się właśnie pytałam! Po co zawijać pieluchę jednorazową używaną w domu, jeszcze w jakąś torebkę foliową?! Zawinąć wedle mojego przepisu, siup do kosza i po sprawie!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
02/01/2008 8:38 pm  

Do bardziej ekologicznych pieluch dorzucam jeszcze firmę [b] MOLTEX[/b]. Niewybielane, fajne i nieuczulające pieluszki 😛 (dawno nie zaglądałam, a w międzyczasie udało mi się zaciążyć i urodzić synka 🙂 więc podaję info sprawdzone w realu 😛 )


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
28/01/2008 5:47 pm  

niestety Moltex zostal wykupiony przez Pampersa(Procter&Gamble)-chyba nie musze pisac o tej firmie czemu nie jest ok...(testy)
poza tym taki super zdrowy tez nie jest-tez ma te ztuczne żele-wiecej o tym na forum ekodzieciak.oczywiscie i tak to przynajmneij bardziej eko niz zwykle pieluchy..

najprzyjazniejsze sa wiec pieluszki Tushies i wielorazowki-ich tez jest coraz wiekszy wybor,poza zwykla tetrą.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca