Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witarianizm ogólnie  

  RSS

Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
02/12/2009 5:36 pm  

Pomysł na założenie tego tematu tlił się w mojej głowie od jakiegoś czasu. Jak już został założony jeden temat, to czas trochę poruszyć ten temat.

Ja witarianką nie jestem i nie mam zbytniej wiedzy na ten temat. Więc chciałabym, aby nasi forumowicze witarianie opisali jak ten rodzaj żywienia wpłynął na ich życie; jakie mieli pułapki, zarówno ze strony własnego organizmu jak i rodziny czy przyjaciół.
I ogólnie jak się u Was zaczęła przygoda z witarianizmem? 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
lauraP.
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 42
22/12/2009 3:26 pm  

Ja nie pomogę, ale dziekuję, że założyłaś ten watek, bo mnie bardzo interesuje temat raw food a na polskich stronach jest mało informacji, tzn. są wyczerpujące, ale fajnie byłoby poczytać więcej.

Just free love.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
25/12/2009 5:50 pm  

jest taka strona jak www.surawka.republika.pl o vitarianizmie

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
lisek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 83
26/03/2010 11:49 am  

Witarianizm jest łatwy.
Zauważcie, już teraz spożywacie bardzo dużo surowego jedzonka. Pomidory, ogórki, sałata, kalarepka, jabłka, truskawki, pomarańcze...itd.
Policzcie procentowo, okaże się, że w dużym stopniu jesteście witarianami 🙂

[url=http://wydaje.pl/e/magia-owocow]ZOBACZ :)[/url]


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108
25/04/2010 8:21 pm  

Ja zamierzam jechać na obóz na 3 tygodnie i napisać w diecie witarianizm z dopiskiem same owoce , warzywa , bakalie , orzechy i woda mineralna 😀 .

A obóz będzie w lesie ( już byłem i schudłem ) , a lesie dużo borówek 😀 .

Może się uporam z nadwagą 🙂 ?


OdpowiedzCytat
Dzierzba
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 102
26/04/2010 6:54 pm  

Mam znajomego w Londynie 45 letni doktor nauk przyrodniczych-bardzo orginalna osobowość i od 20 lat jest na takiej diecie.
Co do kwestii zdrowotnych to pamiętam jedną imprezkę integracyjną na której troszeczkę przesadził z alkoholem i spożył gotowane leczo warzywne bardzo wymiotował. Oczywiście można konfabulować na temat ilości alkoholu, aczkolwiek on się zaklinał, że to wina owegoż niefortunnego dania 🙂
Generalnie ja go powdziwiałam, zawsze jadł surowe warzywa i owoce, nawet botwinkę i szczaw, zresztą odżywia się tak do tej pory. Nie gotuje nic, mnie chyba kubki smakowe nie pozwoliły, aż tak zaszaleć.
Co do kwestii chudości to fakt, suchy i żylasty, ale silny i zdrowy jak tur 🙂 więc chyba przy dobrym opracowaniu takiej diety nie ma możliwości by mogła w jakikolwiek sposób szkodzić. Oczywiście suplementuje B12 😛


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108
27/04/2010 5:54 pm  

MuayThai89 nie oto chodzi . Ja chce zrobić sobie takie dzikie 3 tygodniowe życie 😛 . A schudnięcie to taki dodatek , a organizm przystosuje dziękuje za tą uwagę 😀 .


OdpowiedzCytat
Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
26/02/2011 12:49 am  

A witarianie mogą pic alkohol?

Kurde. Strasznie mnie do tego ciągnie, ale nie wiem, czy bylabym w stanie zrezygnować z kawy i yerba mate 😮 Ciężko było?


OdpowiedzCytat
  
Praca