Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Rzadki tygrys dla Putina  

  RSS

Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
11/10/2008 3:58 pm  

Jak podają media, Putin dostał w prezencie na swoje 56. urodziny tygrysa ussuryjskiego, zwanego również syberyjskim, których na świecie żyje jeszcze tylko 400 sztuk!! W ogóle czy w Rosji przestrzegają ochrony przyrody i zagrożonych gatunków? Podobno jest tak, że każdy może sobie ustrzelić, co chce i nikt się tym nie zajmuje... A Putin stwierdził, że znajdzie dla tygrysa dom w zoo albo w rezerwacie przyrody...

[edytowane 20/11/2008 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
11/10/2008 10:42 pm  

Mam przynajmniej nadzieję, że nie w Rosji 😮 Z tego, co zrozumiałam, to zoo lub park narodowy w Rosji, nie byłyby zbyt bezpieczne 😮

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
XadmozX
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 29
12/10/2008 2:11 am  

Dziewuchy skoro tygrys Syberyjski to naturalnym jego środowiskiem jest teren Rosji więc chyba o że właśnie tam. Zresztą byłem w Rosji wiele razy w tym na Syberii również i nasze postrzeganie tego kraju daleko się mija z obrazem rzeczywistym.
Swoją drogą prezent kiepski co świadczy źle głównie o tym kto go dawał!


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
12/10/2008 5:27 am  

No nie ma to jak zywy prezent, kiedys dawano niewolnikow w prezencie dzisiaj..Nic sie Nie zmienilo Mam nadzieje ze go zje(tygrys oczywiscie

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
12/10/2008 1:18 pm  

MassMurder, szczerze, to nie chciałabym, że tygrys zjadł go. Jeszcze by się zatruł, udławił, a później by go uśpili 🙁
XadmozX, nigdy nie bylam w Rosji i nie znam się na mentalności Rosjan, więc być może masz rację. Może jak Włochata zawita na forum, to coś więcej będzie wiedzieć 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
13/10/2008 1:48 am  

no racja z ta Nie strawnoscia ale swiatbylby piekniejszy o jednego tyrana(mniej)

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/10/2008 10:51 pm  

Szczerze ale niechętnie muszę stwierdzić, że wątpię aby ten gatunek przetrwał. W ostanich latach ilość osobników w tej populacji katastrofalnie szybko spadła. Są to jedne z moich ulubionych zwierząt (kocham drapieżniki) i tym bardziej jest mi przykro 🙁 duże drapieżniki od dziejów były niesamowicie tępione przez człowieka. Jako najbardziej brutalny przykład ludzkiej głupoty i bestialstwa dam wilka falklandzkiego. Ten gatunek nigdy nie miał styczności z człowiekiem i nie bał się go. Nie przejawiał również agresji. Te ufne zwierzęta zostały zupełnie wytępione przez ludzi. Wyobraźcie sobie, że dochodziło do sytuacji gdy ciekawski wilk podchodził do człowieka a wtedy ten zabijał go nożem... Nasze wilki na szczęście wiedzą, że ludzi trzeba się panicznie bać. Dodatkowo są bardzo inteligentne. Dlatego jeszcze nie wyginęły.

[edytowane 13/10/2008 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
14/10/2008 3:14 am  

Kolejny dowód, dlaczego nie przepadam za mentalnościa ludzi 🙁

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
  
Praca