Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Futra  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
20/11/2008 12:37 am  

W kilku miastach w naszym kraju odbyły się rewelacyjne akcje antyfutrzarskie.
Czy tak duże miasta jak Wrocław ,Katowice pozostaną tym razem całkowicie w cieniu i ciszy?Nawet symboliczna akcja pod sklepami Simple może wiele znaczyć w ogólnym rachunku.Kilka plakatów,trochę ulotek,(ewentualny megafon-ale i to niekonieczne)-to znowu nie tak wielki wysiłek,wystarczy trochę dobrej woli
Ludzie ,rozgrzejcie się trochę pod Simple!


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
30/11/2008 4:20 pm  

Warto poczytać:

http://www.antysimple-cp.com/index2.php

lady vegan


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
30/11/2008 6:09 pm  

odnośnie futra, jedziemy sobie ostatnio z SIMĄ tramwajem (ja we futerku sztucznym oczywiście i czapie zimowej futrzanej też sztucznej) 🙂 a za nami siedzi parka i nagle dziewczyna głośno "takich to wegetarianie czerwoną farbą oblewają" jak my sie uśmiałyśmy oni byli w szoku bo sie obróciłyśmy zaśmiane i wyjaśniłyśmy że my wege i że to sztuczne 🙂 🙂 🙂 ale strasznie mi sie to podobało bo zastanawiało mnie to kiedy ktoś zareaguje na to futro?

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
30/11/2008 7:15 pm  

fosolencja zawsze coś dadzą przy najmniej świadomość ludzi.Najchętniej to bym rozwaliła takie sklepy.

Zawsze lepsze to niż,siedzenie w domu,lub gadanie o tym że się jest wege (nie mówię bezpośrednio do ciebie,ale znam takich ludzi i to mnie denerwuje)

lady vegan


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
30/11/2008 10:39 pm  

no wiesz takie stanie pod sklepem nie jest lansowaniem,szczególnie jak stoi nad tobą koleś z ochrony który jak na moje nie skończył podstawówki i gada do ciebie : wyje*** ci,wy*****alaj stąd i mówi to do dziewczynki mniejszej od niego o dwie głowy. Moim zdaniem i takie jak ty piszesz akcje jak i stanie pod sklepem mają znaczenie,ponieważ przez kazdą akcje można coś zyskać.

lady vegan


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/12/2008 3:03 am  

[url] http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8889 [/url] - dalej nie na temat, odnośnie do... 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
mem
 mem
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 15
01/12/2008 7:23 pm  

Hej,

czemu myslicie ze akcje pod Simple maja znikomy sens? Fasolencja?
To nonsens!
Akcje tego typu na calym swiecie przynosza ogromne skutki.
Wiele firm sie wycofalo ze sprzedawania futer dzieki takim akcjom.

I uwierz mi ze wiele ludzi robiacych te akcje jest zaangazowanych w wiele innych inicjatyw!
Praca w schronisku nie jest nam rowniez obca!
I nie mowie tu tylko za siebie - bo znam wielu i wiele aktywistow/aktywistek zaangazowanych w kampaniae antysimpe i wiem co robia oprocz tej kampanii, wiec uwazam ze forum wege to nie miejsce na krytyke wspolnych dzialan tylko wspieranie sie.

A samo pomaganie psom i kotom i tak jest w skali ogolnego pomagania zwierzetom najwieksze - nie uwazasz/uwazacie?

www.antysimple-cp.com
Poczytajcie strone uwaznie i zastanowcie sie co mozecie dodac od siebie do kampanii.

Animal Liberation - Human Liberation!


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
01/12/2008 10:51 pm  

A ja uważam, że lepiej robić coś nic siedzieć z założonymi rękami i wytykać innym że ich starania są bezsensowne.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
01/12/2008 11:49 pm  

To nie ma nic do rzeczy czy Ty jesteś wolontariuszką czy nie. I uważam że nie fair z Twojej strony jest mówić, że jakieś zachowanie jest lepsze tylko dlatego, że Ty tak robisz. Każdy ma prawo do działania w sposób który uważa za najlepszy. I wolontariat w schroniskach jest bardzo potrzebny tak jak potrzebne są akcje antyfutrzane. Ja się cieszę jeśli dotarłam podczas dnia bez futra do choć JEDNEJ osoby.


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
02/12/2008 12:07 am  

Jak najbardziej sa potrzebne takie akcje...Bardzo dużo ludzi nie wie jak uzyskuje się futra.Nie wiedzą ile cierpienia jest w tym krwawym biznesie.
Jak najwiecej plakatów,jak najwiecej takich akcji .To naprawde dociera i daje do myslenia.


OdpowiedzCytat
/ula/
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 140
02/12/2008 1:05 am  

przytocze tylko komentarz jednej pani, ktorej wreczylysmy ulotke- "bardzo dobrze, w koncu ktos sie za to zabral"- czy nigdy wczesniej nie widziala ona takich akcji? czy w tak duzym miescie jak Poznan nikt o tym nigdy nie mowil? przypuszczam, ze bylo wiele takich akcji, ale im mniej ludzi bierze w nich udzial, tym mniej ludzi dowiaduje sie o nich. chocby 20 osob stojacych przez kilka godzin na mrozie mialo uratowac nawet jedno stworzenie, to uwazam, ze warto. warto jeszcze wspomniec o reakcjach innych ludzi- "ale to nie futro, to sztuczne!" 😛 bywalo tez gorzej: "ja takie cos to na obiad zjadam"... ale generalnie kilka osob wykazalo jakies zainteresowanie, ciesze sie, ze w tym uczestniczylam


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/12/2008 1:12 am  

.Bardzo dużo ludzi nie wie jak uzyskuje się futra.Nie wiedzą ile cierpienia jest w tym krwawym biznesie.

No właśnie kupują bo jest ładne i mięciutkie. Tak było z moją kumpelą aż do momentu jak ją uświadomiłam i obiecała sobie, że nie kupi już czegoś takiego.
Zawsze się warto starać!!!


OdpowiedzCytat
/ula/
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 140
02/12/2008 1:46 am  

lepiej by

w tym wlasnie miejscu; uzywajac slowa "lepiej" wyrazilas swoje przekonanie o wyzszosci wolontariatu nad udzialem w akcjach. wybaczcie, nie chcialam sie mieszac, ale czasem musze wtracic swoje trzy grosze:P


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/12/2008 6:27 pm  

Wszystkim dookoła wytykasz błędy a jak już Tobie ktoś zwróci uwagę to się oburzasz. Powtarzam jeszcze raz, że stwierdziłaś, że wolontariat jest lepszy. I nie okręcaj kota ogonem. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/12/2008 8:27 pm  

Bez komentarza. Ty swoje, ja swoje i nie dogadamy się...


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca