Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kraków: Krwawa promocja w Tesco  

  RSS

MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
21/12/2009 2:23 am  

Setki na wpół żywych karpi w krwi i resztkach wody wymiatane z blaszanych kontenerów. Taką krwawą promocję zorganizowało krakowskie Tesco.

Do kolejki po karpie w hipermarkecie ustawiła się w niedzielę spora kolejka już przed godz. 10 rano. Dziś wielka promocja. Chwilę później podjechał na wózku widłowym kontener z rybami. Prawie nie było w nim wody. Sporo za to krwi i jeszcze żywych karpi.

Przypominamy, że od maja tego roku zmieniło się prawo. Znowelizowano ustawę o ochronie zwierząt. Od teraz ryby uznawane są za kręgowce i są tak samo chronione jak np. psy czy koty. - Jeżeli, ktoś zauważy, że ryby w sklepie są przechowywane bez wody czy stłoczone w pojemnikach, może interweniować.

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
26/12/2009 7:17 pm  

Zakładając,widze w sklepie taki proceder,gdzie mam interweniować?Sa jakieś specjalne organizacje?Dzwoniąc do towarzystwa opieki nad zwierzetami nie ma co liczyc na zbyt wiele-nie mają czasu i środków.dysponują jednym samochodem na cały Krakow i okolice!To jednak za mało.Na policje mam dzwonić ?jak oni nawet nie przyjezdzaja do spraw"ludzkich" a co dopiero mówiąc o tych"zwierzęcych"Chętnie bym zgłaszala takie rzeczy ale chcialabym mieć w komórce numer pod który dzwoniąc nie zostane nieładnie mówiąc olana.Wracając do tego co robi tesco,wszędzie robią podobnie,ale do czasu.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
26/12/2009 8:22 pm  

W Tesco w Jeleniej Górze powtarzano komunikat, że żywe karpie sprzedawane są tylko w wiaderkach z wodą. Nie wiem jednak, czy trzeba było mieć własne wiaderko, czy kupowało się je wraz z rybą. To już jest jakiś postęp, ale myślę, że zależy to od właściciela placówki, która taką sprzedaż prowadzi.

[edytowane 26/12/2009 przez Nela89]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Wiki1240
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 49
27/12/2009 12:58 am  

Ostatnio przechodziłam i w basenikach (jak dla małych dzieci) leżało mnóstwo karpi wierzcie że był to okropny widok myślałam że się popłaczę 🙁


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/12/2009 1:08 am  

W Tesco w Jeleniej Górze powtarzano komunikat, że żywe karpie sprzedawane są tylko w wiaderkach z wodą. Nie wiem jednak, czy trzeba było mieć własne wiaderko, czy kupowało się je wraz z rybą.

W łódzkim Tesco też tak miało być, ale oczywiście nikt tego nie egzekwował i było po staremu, czyli barbarzyńsko w reklamówkach 😡

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
27/12/2009 1:34 am  

W TESCO w LDZ jest duzo...
Np. na Wschodnim Widzewie, karpie byly w podomnym baseniku co o nim wspomniala Wiki, i widzialem je juz dzien przed wigilia wiec tez nie bylo ich za duzo, wiec nie moge mowic o ich scisku(ale nie wiem jak o wygladalo 3 dni wczesniej)...I ez nie przygladalem sie jak je sprzedaja, ale bylo wokol stoiska duzo krwi

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
  
Praca