Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Protest w sprawie zabicia psa na torach kolejowych. List do Prezydenta RP , petycja  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
17/01/2011 11:45 am  

Protest w sprawie zabicia psa na torach kolejowych. List do Prezydenta RP

Jesli jestes przeciw niehumanitarnemu traktowaniu zwierzat, przylacz sie do protestu.

Szanowny Pan Prezydent RP
Bronislaw Komorowski

Zwracam sie do Pana Prezydenta o zainteresowanie sie sprawa bulwersujacego zabicia psa na torach kolejowych (Biala Podlaska) przez swojego opiekuna. Film z ten ukazujacy bulwersujaca i niehumanitarna postawe wobec zwierzecia obiegl juz cala Polske.
...Tlumaczenia,iz mezczyzna nie trzymal psa na smyczy tylko byl to wypadek sa kpina z polskiego prawa o ochronie zwierzat. Jak widac na filmie mezczyzna wiedzial dokladnie co robi krecil sie po torach wraz z wiernym nic nie przeczuwajacym zagrozenia zwierzeciem.
Widzac nadjezdzajacy pociag stanal z psem na torach i w ostatniej chwili odskoczyl pozostawiajac nic nie przeczuwajace zwierze, ktore natychmiast zostalo rozjechane przez pociag.
(...) wiecej na wiecej na facebook
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=176484222387282

oraz http://barche.blog.onet.pl/

petycja do podpisania w tej sprawie
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6370
przeslij dalej, niech oprawcy zwierzat nie czuja sie bezkarni
pozdrawiam Filip Barche


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
17/01/2011 12:55 pm  

Przyznam, że gdyby nie twoja interwencja (petycja) nie dowiedziałbym się o tym. Ja pier....., że tacy ludzie żyją na tym świecie 😡 :(.

P.S. W tekście brakuje polskich znaków, może warto je uzupełnić przed wysłaniem listu z podpisami do prezydenta.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
17/01/2011 12:58 pm  

Myślicie że petycja o niehumanitarnym traktowaniu zwierzat do tego prezydenta, ktory obecnie urzeduje, ma jakis sens? Czy to czasem nie ten pan ktory "w polowaniach nie widzi nic zdroznego bo to tylko sport" i ktory niedawno zlikwidowal stanowisko rzecznika ds zwierzat?

Trawożerca


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
17/01/2011 1:06 pm  

czy pisanie do jakiegokolwiek prezydenta ma sens? 😉

no, brakuje też... no, tych... przycinków 😀

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/01/2011 1:49 pm  

Mój tata pracuje na kolei i takie przypadki można mnożyć w nieskończoność. Zwykle psy są przywiązywane do torów. Czasem zdarza się, że linka czy łańcuch są długie i psu udaje się przeżyć jeśli się skuli ale wtedy jak wiadomo uraz na całe życie. Dla mnie to przypadek skrajnej głupoty, bestialstwa.
Komór wprawdzie jest myśliwym ale może chociaż psy lubi więc wysyłanie listów ok tylko błagam bez błędów....:]
Wydaje mi się, że sprawę trzeba nagłośnić. Media powinny łyknąć ten temat. A sprawę psa do prokuratury. Czy ktoś w ogóle wnosił pozew?


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
17/01/2011 2:31 pm  

Było o tym w Faktach na TVN i tam od razu prokurator powiedzial ze nie bedzie wszczynal postepowania bo piec "był luzem" a nie na smyczy, ani niczym przywiazany i mogl w kazdej chwili uciec, wiec do znecania sie nad zwierzetami nie doszlo...
Komentarz jest chyba zbedny...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/01/2011 2:33 pm  

Nie wiedziałam. Masz rację, bez komentarza :/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/01/2011 5:49 pm  

Prokurator ma problemy z krytycznym myśleniem. Jak pies mógł uciec, skoro nie zdawał sobie sprawy, co za chwilę nastąpi? Czy prokurator sądził, że pies powinien znać zasadę działania pociągów i zdawać sobie sprawę, że nie stoi się na torach, jeśli chce się zachować życie? Odpowiedzialność leży zdecydowanie po stronie człowieka.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
17/01/2011 6:20 pm  

Lily, Ty to wiesz, ja to wiem, a niektorzy NIE CHCA tego wiedziec...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
17/01/2011 9:34 pm  

Na filmie widać, że ten gościu pochyla się nad psem, który stoi na torach i tak jakby go "ustawiał". Prawo polskie jest debilne.

Miałem problem z potwierdzeniem tej petycji - brak zwrotnego e-mailu. Wysłałem zapytanie i już wiem co robić w takim wypadku:

W wypadku klopotow z weryfikacja podpisu prosimy podac Imie/Nazwisko osoby podpisujacej, numer/nazwe petycji oraz numer podpisu (ZA czy PRZECIW). Informacje prosimy wyslac z adresu uzytego przy skladaniu podpisu - na adres pomoc@petycje.pl
Po otrzymaniu tej informacji podpis zostanie potwierdzony.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/01/2011 10:08 pm  

Prawo polskie jest debilne.

Mnie się wydaje, że to nie kwestia prawa, tylko jego interpretacji i dobrej woli prokuratora. Ale może wobec szumu medialnego ktoś inne weźmie tę sprawę i coś ruszy. W ogóle ostatnio dużo się dzieje w kwestiach zwierzęcych, może nie jest to jeszcze to, czego byśmy chcieli, ale od czegoś trzeba zacząć. Przede wszystkim od wymierzania nieuchronnej kary i nie zasłaniania się rzekomą "małą szkodliwością". Znęcanie się nad żywą istotą to wg mnie zawsze ogromna szkodliwość.

Bardzo bym jeszcze chciała, żeby te petycje były pisane poprawnie, z odpowiednią interpunkcją, żeby były gramatyczne i żeby były w nich polskie litery. Bo w takiej formie, gdybym była prezydentem, to nawet nie miałabym ochoty tego czytać.

[edytowane 17/1/2011 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Tess
 Tess
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 85
18/01/2011 1:07 am  

Nie wiem co się ostatnio w Polsce dzieje, najpierw sprawa z zatorturowanym husky'm, teraz to... Dziś dowiedziałam się od mamy że ci idioci którzy ciągnęli psa za samochodem dostali 10 miesięcy więzienia, bez zawieszenia. Co prawda to nie dwa lata, czyli maks, ale też to odczują. A petycję w tej sprawie podpisało ponoć 150 tysięcy ludzi. Idioci się zdarzają, ale społeczeństwo nie jest całkiem obojętne na okrucieństwo wobec zwierząt, to pocieszające.

[edytowane 17/1/2011 od Tess]


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
20/01/2011 2:27 pm  

Podpisałam, tylko-podobnie jak inni forumowicze- mam prośbę: Filipie, zadbaj o polskie znaki i interpunkcję! Przecież to jest oficjalne pismo i powinno wyglądać poważnie 😮


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
20/01/2011 3:42 pm  

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej wszczęła śledztwo w sprawie bestialskiej śmierci psa na torach, więc może ten bydlak jednak zostanie ukarany...??


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
20/01/2011 5:14 pm  

A jednak pan prokurator sie zdecydowal... Jak to rozgłos w telewizji potrafi duzo zmienic...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca