Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

3 kwietnia 2011 - marsz (nie) milczenia  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
03/04/2011 3:50 pm  

Dzisiaj, o godz. 13 w ośmiu miastach: WARSZAWA, KATOWICE, WROCŁAW, SZCZECIN, ZABRZE, ZIELONA GÓRA, SANOK odbędzie się Marsz (nie) milczenia. Na forum o tym cicho, ja dowiedziałam się dopiero godzinę temu. Mam nadzieje że Ci, co nie wiedzą, przeczytają tę wiadomość i będzie nas więcej!

Przebieg:
13:00 - zbiórka
13:30 - przemarsz dookoła Rynku
14:00 - rozdanie i wypuszczenie balonów z helem

więcej: http://marszniemilczenia.pl/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/04/2011 9:47 pm  

A jak ze stosunkiem organizatorów do wegan i wegetarian? Bo czytałam, że na innych marszach było nieciekawie. Bo chodziło tylko o kotki i pieski, o świnki czy krówki już niekoniecznie...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
03/04/2011 10:49 pm  

Tak, chodziło głównie(tylko?) o psy i koty, była też petycja przeciwko przywożeniu foczych futer do Polski i kilka innych odnośnie zwierząt domowych. Ale zawsze coś, no nie?


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
03/04/2011 11:10 pm  

W oficjalnych wypowiedziach organizatorow marszu dominowalo stanowisko odzegnywania sie od wegetarian i wegan. Ich obecnosc byla traktowana jako szkodliwa bo mogla zniechecac innych i zaburzac przekaz marszu, ktory mial dotyczyc wylacznie zwierzat domowych. We mnie osobiscie takie wybiorcze traktowanie zwierzat budzi niesmak. Co prawda potem stanowisko organizatorow zostalo zlagodzone i nagle mozna bylo przeczytac, ze wegetarianie sa jednak mile widziani na marszu. Dobrze ze doszlo do tej refleksji bo co jak co ale srodowisko wegetarianskie to ludzie wrazliwi na los zwierzat, a fakt ten moze marszowi jedynie pomoc.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
03/04/2011 11:21 pm  

trochę dziwne podejście organizatorów:(pomoc zwierzętom powinna łączyć ludzi,a nie dzielić!
to tak jakby podzielić ludzi ze względu na kolor skóry albo religię...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
04/04/2011 12:41 am  

Ta. Czyli rozumiem że kolejny szczytny pomysł z spi........m wykonaniem, jak to po polsku...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/04/2011 1:25 am  

Szczyt hipokryzji i kłamstwa...

Bo tak my wszyscy wege jesteśmy fanatykami a tylko mięsożercy są prawdziwymi obrońcami zwierząt.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/04/2011 1:47 am  

[url] http://zwierzak-w-domu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=206&Itemid=1 [/url]

Z drugiej strony dobrze, że w tych kwestiach dzieje się cokolwiek.
A, i tu jeszcze od organizatorki: [url] http://www.facebook.com/note.php?note_id=186690244696708 [/url]

[edytowane 3/4/2011 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
04/04/2011 1:48 am  

Idąc na tramwaj przechodziłam koło uczestników marszu (było albo po albo przed). Dużo osób przyszło z psami i pierwszą moją myślą było: "no tak...pieski do kochania, świnki do jedzenia". Nie widziałam transparentów, nie wiem czy były jakieś pro wege.


OdpowiedzCytat
natalienne
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 165
04/04/2011 3:26 am  

był wegański blok z sambą i dużym, widocznym banerem "Weganie przeciw przemocy". A organizatorka wcześniej wyraziła zgodę na to by mówić na marszu o weganizmie.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
04/04/2011 2:26 pm  

To dobrze, że organizatorzy zweryfikowali swoje pierwotne podejście do obecności na marszu haseł pro-wege. Dla mnie nie do wyobrażenia jest formułowanie postulatów konsekwentnego szacunku do zwierząt w kompletnym oderwaniu od eksploatacji milionów zwierząt, przeznaczanych na rzeź.

Lily, dobrze, że w tych sprawach dzieje się więcej i o szacunku do zwierząt mówi się coraz głośniej. Fajnie, że media zaczynają to nagłaśniać - vide ostatnie programy Uwagi TVN.
Szkoda tylko, że wciąż dominuje wszechobecne rozróżnianie zwierząt na te do kochania i te do jedzenia.
Cieszy mnie popularność takich akcji i rozgłos medialny, jaki za sobą niosą. Boleję jednak, że nie są one wykorzystywane do uświadamiania o losie naszych braci mniejszych i uczenia szacunku do ich wszystkich, niezależnie od prawnego usankcjonowania.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/04/2011 6:03 pm  

Dobra sprawa nie wygląda aż tak źle jakby to z początku się wydawało.

No cóż... Ludzie chyba zawsze tacy będą. To taka moralna schizofrenia ale przynajmniej robią cokolwiek.

[b]Dlatego wydaje mi się, że trzeba szanować to, że oni coś robią. Bo kto z nas zrobił marsz dla zwierząt hodowlanych? No kto?[/b]

[edytowane 4/4/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
04/04/2011 6:41 pm  

Bo kto z nas zrobił marsz dla zwierząt hodowlanych? No kto?

No jak to? A Marsz na rzeźnie, nie pamiętasz? Duża akcja, ogólnopolska, sporo ludzi się włączało 🙂

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/04/2011 6:49 pm  

Nie pamiętam. Serio.

Chodzi mi głównie o aktywną działalność, organizacje, inicjatywę a nie sam udział. O to kto z osób najbardziej krytykujących robi cokolwiek (nie wykluczam, że jest też wiele aktywistów). Inną sprawą jest, że głośne krytykowanie tego marszu to bardziej strzał w stopę. Uważam, że kochanie jednych a zjadanie drugich to jest hipokryzja ale w tej sytuacji można sobie więcej narobić wrogów wegetarianizmu niż sprzymierzeńców.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
04/04/2011 7:27 pm  

No ale skoro ten marsz był powiązany z jakimiś Bardzo_Znanymi_Osobistościami to raczej logiczne, że nie mógł dotyczyć świni i krów, a jedynie piesków i kotków (kontrast zamierzony).
Takie są realia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca