Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ACTA  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

motylek8725
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 295
26/01/2012 10:49 pm  

Zaczynam ubolewać nad tym, że nie ma możliwości aby wynieść się i osiedlić gdzieś w kosmosie z dala od tego całego bałaganu i żałosnych, niemyślących ludzi 😡
Całe te przepisy, idiotyczne rozwiązania i robienie wody z mózgu zaczyna mi działać na nerwy do granic możliwości
😮
Czuję się jak w jakimś młynie 😡

[edytowane 26/1/2012 przez motylek8725]


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
26/01/2012 11:19 pm  

lililea z technicznego punktu widzenia nie ma przeszkód żebym ja czy każdy domorosły gimnazjalista-komputerowiec podejrzał to co piszesz w swoim komunikatorze. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co już jest na ich temat w internecie - w skrócie wszystko.

Po drugiej stronie medalu - nie ma poza-labolatoryjnej (czytaj niebotycznie drogiej i czasochłonnej) technicznej możliwości podejrzenia połączenia szyfrowanego. Ani ACTA ani PIPA ani nawet KUPA (gdyby istniała) w tym nie pomoże bo to jest zwyczanie niewykonalne.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/01/2012 10:44 am  

A mnie wkurza strasznie to sianie paniki 😡
ACTA to przejaw ewolucji prawa, która miejsce od baaaardzo dawna, a nie jakieś odosobnione wydarzenie.

A co do szpiegowania to Echelon i tak kontroluje wszystkie rozmowy i maile. "Problem" jest tylko taki, że nie ma kto tego sprawdzać 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/01/2012 11:01 am  

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co już jest na ich temat w internecie - w skrócie wszystko.

O mnie jest tylko tyle, ile chcę żeby było...

A mnie wkurza strasznie to sianie paniki
ACTA to przejaw ewolucji prawa, która miejsce od baaaardzo dawna, a nie jakieś odosobnione wydarzenie.

A mnie nie. Może wreszcie jakaś mała rewolucja będzie? Ehh, płonne me nadzieje. :red:


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/01/2012 11:12 am  

cienkun,
ja przecież też czekam na rewolucję 😛 ale to jest taki płytki bunt: zabronią mi ściągać muzy z netu więc pójdę rzucić jakiś śmietnik w policję. Bez sensu.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/01/2012 11:20 am  

No ja mimo wszystko mam nadzieję, że będzie można ściągać muze z netu a cała ta afera rozejdzie się po kościach, no ale pożyjemy, zobaczymy :red:


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
28/01/2012 11:37 pm  

Hej, a słyszałeś o łamaniu szyfrów?
I jak twoim zdaniem można łatwo podejrzeć co piszesz na komunikatorze? Ja jestem po informatyce i wcale nie wydaje mi się takie banalne podglądanie dowolnej osoby w sieci - jakiś dane musisz na jej temat mieć i teraz pytanie czy masz obowiązek dane te twojemu rządowi udostępnić (no chyba, że ktoś używa wifi - to wystarczy stanąć koło okna - ja używam :D).

Cała sprawa rozbija się o to co na twój temat ma prawo się dowiedzieć twój rząd i co w związku z tym twój operator - przez którego faktycznie przechodzi wszystko ma obowiązek mu udostępnić. Tylko, że ten operator nie przechowuje tych informacji bo potrzebowałby do tego niesamowicie wielkiej przestrzeni dyskowej, a wcale go to nie interesuje.

Można rzecz, że ACTA jest ustawą anty-ekologiczną, bo wynikające z niej przepisy mogą zmusić operatorów do przechowywania bardzo dużej ilości danych.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
29/01/2012 2:01 am  

To w Polsce oprócz Turbo Pascala już wykładają o szyfrowaniu na informatyce ? 🙂 Jestem pod wrażeniem - czasy się zmieniają 🙂 Nie tylko słyszałem ale i wspomniałem w swoim poście (o koszcie). Złamać szyfr To się wydaje takie proste - polecam przypowieść o szachach, królu i ziarnkach ryżu 🙂

Szyrfowanie zawsze jest jeden krok (bo musi) przed jego złamaniem. Wraz z rozwojem procesorów proporcjonalnie musi rosnąć (a rośnie wykładniczo) złożoność obliczeniowa szyfrowania tak aby koszt (czas i moc) poświęcone na jego złamanie było nie opłacalne. Jak sobie wyobrażasz łamanie szyfrowanych połączeń dla (nie wiem ile ludzi korzysta z netu) ale powiedzmy miliarda ludzi ? Dodając do tego że to ma być deszyfrowanie danych ulotnych, czyli transferowanych na bieżąco.... to jest po prostu niewykonalne.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/01/2012 2:14 am  

Szyfrowanie szyfrowaniem, ale Echelon działa 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
29/01/2012 3:24 am  

Dobrze udowodniłeś mi że coś wiesz.

Tylko wiesz, myślałam że w tej rozmowie chodziło o ACTA, a nie o to co wiesz na temat komputerów.

Nawet nie mam zamiaru tłumaczyć ci dlaczego szyfrowanie nie jest rozwiązaniem problemu ACTA.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
29/01/2012 3:19 pm  

Nie było moją intencją udowadnianie co jest rozwiązaniem ACTA tylko udowadnianie, że głosujecie przeciw czemuś ale nie wiecie w sumie dla czego. A o szyfrowaniu wspomniałem tylko dlatego, bo to jest zabawne, że na ulicach rzucacie cegłami w mielicje w imię prywatności danych a jednoczesnie nikt nie stosuje nawet podstawowych zabezpieczeń, nie wspomnę już że swoje dane oddajecie fejsbukowi z własnej woli.

[edytowane 29/1/2012 przez tru]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
29/01/2012 3:24 pm  

Nie przywoływałabym danych z facebooka. Można je wpisac lub nie, jeśli ktoś nie ma ochoty może nazwa się Koziołek Matołek, jako miejsce urodzenia podac Pacanów a zamiast zdjęcia umieścic podobiznę zacnego zwierzęcia. Oddawanie swoich danych facebookowi jest dobrowolne, nie ma porównania z tym, że ktoś z ukrycia śledzi i podgląda moje internetowe życie.
Nie ma porównania między dobrowolnością a przymusem, więc to zły przykład ;p


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/01/2012 3:37 pm  

Podawanie danych fejsbukowi NIE jest dobrowolne, bo: 1) głupich ludzi nikt nie uświadamia, co robią, 2) z fejsbuka można wydobyć znacznie więcej rzeczy o danej osobie niż ona sama ujawniła.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
29/01/2012 4:21 pm  

Jeszcze nie mamy idiokracji, żeby do wszystkiego była dokładna instrukcja ;] Można zdobyc informacje czym się interesuję, jakie lubię książki i filmy itd., ale wcale nie muszę tego ujawniac, tak samo jak nie muszę pisac na wallu co jadłam, piłam i gdzie byłam w niedzielę ;] Poza tym, nawet jeśli to napiszę, to co z tego, skoro jestem nadal tylko koziołkiem matołkiem?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
29/01/2012 4:26 pm  

Zagrożeniem nie jest obecny STAN ale raczej kierunek ROZWOJU.

W fejsbuku nie chodzi o to, co ujawnisz, tylko raczej o dwie kwestie, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka:
- powiązania między osobami (nawet jeśli kogoś niezafrendzisz to system i tak przechowuje informacje o próbie nawiązania znajomości)
- śledzenie stron, które odwiedzasz (nie wiem jak to dokładnie działa z fejsbukiem, ale jeśli masz gmaila to nawet jeśli się wylogujesz to i tak wiadomo, że to ty

Ja się boję raczej tego, jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt albo 100 lat.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca